колко АМ изяждат на хранене2-3месе4ните бебета?

  • 1 699
  • 33
Здравейте!Синът ми е по4ти изцяло на АМ .Кърмя ,но според мен не изяжда пове4е от 10тина грама.Казвам го за6тото след като е сукал и от 2те гърди изяжда по 150(което направено е 165мл)АМ.Проблема е ,4е според мен ве4е и това не му стига.няколко пъти му правех и по още 30мл и по4ти изяжда и тях...На кутията пи6е 4е трябва да изяждат по 150мл до 4я месец. На нас не ни стига,а о6те нямаме 3 месеца.Може ли някоя от вас да сподели по колко дава на бебето си .Наясно съм ,4е е индивидуално ,но все пак има някакви граници.
Виж целия пост
# 1
Аз не мога да споделя опит с АМ, но защо не се консултираш с педиатъра? Малките души имат периоди на "голямо" ядене, а друг път пък не ядат хич.... иди ги разбери Simple Smile Аз като неспециалист мисля, че не е проблем.
Виж целия пост
# 2
Ами 6те ми се сама да и с малко инфо от вас да преценя ..то е ясно 4е като виждам 4е е гладен 6те му давам.претесняваме само ,4е скоро няма да ни стигаи голямото шише CrazyНа последната консултация ми казаха да не му увели4авам дозата
Виж целия пост
# 3
Здравейте!Синът ми е по4ти изцяло на АМ .Кърмя ,но според мен не изяжда пове4е от 10тина грама.Казвам го за6тото след като е сукал и от 2те гърди изяжда по 150(което направено е 165мл)АМ.Проблема е ,4е според мен ве4е и това не му стига.няколко пъти му правех и по още 30мл и по4ти изяжда и тях...На кутията пи6е 4е трябва да изяждат по 150мл до 4я месец. На нас не ни стига,а о6те нямаме 3 месеца.Може ли някоя от вас да сподели по колко дава на бебето си .Наясно съм ,4е е индивидуално ,но все пак има някакви граници.
Дъщеря ми беше на два месеца и малко като започна да изяжда 140мл. АМ и от тогава си е на тази дозировка.Много си зависи от броя хранения и от самото дете.На моя позната бебето и е на 2 месеца и яде по 180мл. но 5 пъти на ден.А какво пише на котията недеи да гледаш,защото е много относително Peace
Виж целия пост
# 4
ядяхме по 120 гр. мисля newsm78
Виж целия пост
# 5
Бебето ми е на 2мес и го кърмя,изяжда всичко от 2-те гърди(сама си регулира количеството) ...понякога й давам по 30мл допълнително АМ и тя заспива(значи й стига),наддава добре засега.Храни се 5-6пъти.
Виж целия пост
# 6
Аз му давам 120-130 мл,мисля че му стигат.А и педито ни каза да не увеличавам количеството,защото много наддавал.От няколко дни само вечер му давам по 150 и спи по 9-10 часа.
Виж целия пост
# 7
Зависи от теглото и апетита на детето. Дали е момче или момиче и т. н. Много е индивидуално.
Виж целия пост
# 8
Зависи от теглото и апетита на детето. Дали е момче или момиче и т. н. Много е индивидуално.
Peace Индивидуално си е т.е. до детенце

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0  Wink
Виж целия пост
# 9
5 пъти по 160-170.... не знам дали е нормално, но толкова му стигат, ако му давам по-малко мрънкоти...
Виж целия пост
# 10
Синът ми е на 2 1/2 месеца и яде по 120 мл. на хранене, като се храни 7 пъти в денонощието. При последната консултация беше качил 1200 гр. и педиатърката ни каза да му намаля порцията. Трябвало да изяжда по 120 мл. на хранене, но ако яде по 6 пъти, ако яде 7 да съм разделила общото количество на 7 и да му давам. Което прави по около 90-100 мл. но не му стигаше и сега пак му давам по 120 мл. по моя преценка. Забравих да кажа, че го храня само с АМ и на кутията пише 150 мл. но по 5 пъти на ден. Според "нашето" мляко едно двумесечно бебе яде по 5 пъти на ден
Виж целия пост
# 11
От порядъка на 80-120 мл.
Виж целия пост
# 12
по 150мл Peace
Виж целия пост
# 13
Ами както виждам никое бебе на на6ата възраст не яде пове4е от 150мл.За сега 6те гледам да не давам пове4е освен можеби ве4ер.Ина4е бебе яде по 5 пъти на ден ,даже ако искам може и на 4ри да мине ,но знам 4е също няма бебе на 2 месеца ,което да хапва 4пъти.последно му хранене е през ноща-сам си избра така,мога да му дам 4ай4е ,но не смея Stop
Виж целия пост
# 14
marty24 как така се храни по 5 пъти, само нашият ли яде още по 7  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия