Раб.време на д.градини и ясли е до19ч,а се задължава да взимаме децата по-рано?

  • 2 028
  • 35
Може ли някой да ми отговори, защо след като работното време на тези заведения е до 19ч. се задължава да се взимат децата по-рано?Та дори на места има и санкций?
Виж целия пост
# 1
Работят до 19 часа,но при нас специално към 18 часа вече са останали 2-3 деца общо от 6 групи в яслата.
Не им е приятно на лелите да стоят до толкова късно заради тях.
На мен проблеми не са ми правили,но за година и половина най-късното ми взимане на детето е в 18.10 часа.
За санкции пък не съм чувала дори.
Виж целия пост
# 2
Ааа може да не им е приятно да стоят до 19 часа ама до токова им е работното време. Санкции е недопустимо да има. Случвало ми се е дъщеря ми да я взимам в 18.30, но съм нямала проблеми. Може да не им е приятно, но не са казвали нищо и нямат такова основание.
Виж целия пост
# 3
да, така е
При нас по правилник раб време е скъсено до 18 часа, до 18,30 има дежурен учител
Съобразявам се, взел съм жена да ги прибира за да не остават
Пускани са теми, но реално всеки гледа да си вземе детето по- рано
В някои градини реално работят до 19 часа, но според мен са голяма рядкост и пак зависи от ръководството и наличието на повече родители, които си взимат децата по- късно
Виж целия пост
# 4
Може ли някой да ми отговори, защо след като работното време на тези заведения е до 19ч. се задължава да се взимат децата по-рано?Та дори на места има и санкций?

Поясни, ако обичаш, тази безлична форма - Кой, кого и как точно задължава? Кой, кого и как точно санкционира? Дай повече конкретика, ако НАИСТИНА искаш отговор на въпроса си, а не си пишеш просто така, лаф да става, и да се възмущаваме ПО ПРИНЦИП...
Виж целия пост
# 5
Това е невъзможно.
И в нашата градина родителите взимат децата си преди 18 часа, но се е случвало моето да го взема и към 18.45 - вярно, че беше само то, с една леля  и охраната, но не са ми правили проблем.
Виж целия пост
# 6
И нашата градина по принцип работи до 19 часа, но аз прибирам голямата до към 18 часа. Случи се веднъж да я вземем в 18:50 - беше сама, но не са ни направили проблем. По принцип след 18 часа остава една дежурна учителка с охраната - всеки ден се редуват.
Виж целия пост
# 7
Може ли някой да ми отговори, защо след като работното време на тези заведения е до 19ч. се задължава да се взимат децата по-рано?Та дори на места има и санкций?

Защото ръководството на градината го позволява, а родителите се примиряват.

При нас работното време е до 19. И в 19.00 да си вземеш детето, не ти се мръщят. Вземали сме сина ни и в 19 без 5. Изпращали са ни с усмивка. Моите наблюдения са, че дори и в 18:30 в градината има поне 20 деца.
Виж целия пост
# 8
Може ли някой да ми отговори, защо след като работното време на тези заведения е до 19ч. се задължава да се взимат децата по-рано?Та дори на места има и санкций?

Защото ръководството на градината го позволява, а родителите се примиряват.


Peace Нашата работи до 18.30. Вземала съм дребния няколко пъти след 18,00 и съм го сварвала в тяхната госпожа и в тяхната група.  Peace
Виж целия пост
# 9
Това ми е болна тема вече цяла година, изпочупвам си краката да стигна до 18ч. в детската и винаги успявам де, но Симбата винаги или е последна, или предпоследна...И все се чудя как става този номер да успяват родителите да си вземат децата около 16.30 - 17 часа, като нормалния работен ден е до 17 часа??!!Хубаво - бабите идват да ги взимат - ама като имат баби - тогава защо ходят на ЯСЛА??? И накрая аз съм черната овца, че пристигам в шест часа да я взема,не че някой  ми го прави на проблем, но със сигурност не им е приятно, но все си мисля, че родителите така ги научиха. А аз например съм на работа до пет часа в центъра, а мъжа ми до по-късно....Как да стане??!!?? Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Нека да си взимат другите децата или внуците и в 16,00 часа, но да не правят проблеми на родителите, които  стигат да градините и яслите в последните минути преди края на работното време. Малко раничко е детско заведение и то в София да работи до 18,00часа.  newsm78
Виж целия пост
# 11
Благодаря,за искрените ви отговори.За сега не ходя на работа и си взимам детето към 16:30,но не след дълго ще започна.И се притесних от коментара на наш познат, че в тяхната ясла ако закъснееш повече от 3 пъти след 18:30 ти отписват детето.За това питам как е по другите ясли и градини.
Виж целия пост
# 12
Има правилник на градината, ако там пише така- ще се съобразите
Виж целия пост
# 13
коментара на наш познат...

Уф, такива казани-речени най-много ги обичам...
Виж целия пост
# 14
Когато дъщеря ми беше на ясла работното време беше до 18 часа а искаха да ги вземаме до 17 часа.
Излизаха с номера,че  децата били малки и ние не сме работили и трябвало да ги вземаме рано.
Аз наистина не работих,но имах приятелки които не можеха да си намерят работа с това работно време
на яслата,а им се налагаше да започнат работа.Говориха с директорката да спазват работното време
защото за тях е не посилно да си вземат децата в 17 часа,но тя не им влезе в положение.А сега работното време
 на дъщеря ми в градината е до 18 часа и всички го спазват
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия