Хомеопатия при нощно напикаване

  • 9 165
  • 9
Здравейте, моята дъщеря е на 5г. и 3м., но все още се напикава обилно нощем. Четох по най-различни форуми,че все още е нормално, но все пак се притеснявам. Дайте мнения и съвети. Предварително благодаря на отзовалите се.
Виж целия пост
# 1
След 5г. вече става притеснително. Много е упорито лечението.
Първо трябва да си наясно на какво се дължи - на физиологичен проблем или на психологичен.  Rolling Eyes Направи изследвания преди да даваш каквото и да било на дъщеря ти.

Чак като кажат на какво се дължи, чак тогава можеш да търсиш лечение - традиционно или алтернативно.  Hug Няма смисъл да тъпчеш детето с лекарства.

И ние имахме такъв проблем - причината беше комбинирана и лечението по-дълго. Сега сме добре.
Виж целия пост
# 2
Здравейте на всички. newsm10И мойта дъщеря се напикава,а вече е на 7 години.Правихме изследвания,пи билки и различни чайове,но нямаше ефект.Всички изследвания бяха добри и докторката каза да се заредим с търпение всичко ще премине от самосебе си.Не ти помогнах много,освен да чакаме друго вече незнам newsm78Ако намериш решение ми пиши
Виж целия пост
# 3
Много лекари твърдят, че с пубертета проблема се решава.  Rolling Eyes Не знам дали е така. Моя се оправи малко преди това. Не се отказахме и продължихме да правим опити.

Спорем мен хомеопатията оказа влияние и повлия. Но не само тя. Лечението беше комбинирано, както и проблема ни.
Виж целия пост
# 4
Здравейте, моята дъщеря също се напикаваше до 4,5 годинки. Установи се, че проблема не е физиологичен, а психологически. Разведохме се с баща й, а и други стресиращи фоктори се насъбраха... Тогава ни предписа лечение д-р ВЛАХОВА, хомеопат, работи в поликлиниката в Мл 1. И успяхме да се справим с напишкването, после имахме периоди, в които се появяваше, но пак с хомеопатичните лекарства спираше и така Simple Smile
Има и друг много важен момент. Детенцето трябва да е спокойно, защото напишкванията се дължат обикновено на стрес и страхове. Аз започнах да й обръщам много внимание вечр преди лягане, галя й косичката и така заспива. Знам, че не е правилно на тая възраст да заспива така, но пък се чувства спокойна от това.
Виж целия пост
# 5
Детенцето трябва да е спокойно, защото напишкванията се дължат обикновено на стрес и страхове. Аз започнах да й обръщам много внимание вечр преди лягане, галя й косичката и така заспива. Знам, че не е правилно на тая възраст да заспива така, но пък се чувства спокойна от това.
Абсолютно така е.  smile3521
marmaid, дъщерите ни са на еднаква възраст оччевидно. При нас е същия проблем, има подобрение от хомеопатията, но все още стои на дневен ред.
При дъщеря ми проблема е ревност. А освен това и вече я караме да заспива сама, което явно играе лоша шега.
Виж целия пост
# 6
Нощното напикаване много добре се повлиява от су джок и акупунктура.
Интересно е като енергийно състояние- това е ин-ски студ.      Ински, защото състоянието е сън, а студ, защото е непробуден. Известно е , че хората, които се напикават нощем, спят непробудно.
Студа пък на емоционално ниво е страх. Когато има излишък на студ, трябва да се засилят топлината и влагата, които да намалят студа. Влагата на емоционално ниво е  загриженост.
Значи- за да намалим студа, трябва да увеличим влагата и топлината.Т.е. за да спрем страха, трябва да увеличим грижата и любовта.
Затова наред с процедурите, на родителите се препоръчва и да не порицават децата, за да спрат  да се страхуват и да показват повече своята л'бов и загриженост.
Виж целия пост
# 7
Моля за извинение, че излизам извън темата  bouquet. Само бих искала да попитам monda откъде бих могла да прочета повече за тези неща, които обяснява. Много интересно звучи!!!
Виж целия пост
# 8
на български за съжаление почти няма никаква литература. Това, което съм чела  е на руски - Су джок терапия
Виж целия пост
# 9
ЗДРАВЕЙТЕ,ДЕТЕТО МИ ИМАШЕ ТОЗИ ПРОБЛЕМ ОТ БЛИЗО ГОДИНА ВЕЧЕ Е ЗДРАВ ,ДАЙ БОЖЕ ДА НЕ СЕ ВЪРНЕ ТОЗИ КОШМАР,НИЕ СМЕ ОТ БУРГАС,ОБИКОЛИХМЕ МНОГО ЛЕКАРИ ,ПСИХИАТРИ ,ВРАЧКИ,БАЯЧКИ БЕШЕ УЖАСНО,ПЪК С КАКВО СМЕ ГО МАЗАЛИ .......ПРЕДИ 1 ГОДИНА СЛУЧАЙНО ПОПАДНАХМЕ НА ДР.ЯНЕВ ОТ НАШИЯ ГРАД ,ТОЙ ПОЕ ЛЕЧЕНИЕТО ,НЕГОВОТО СПОКОЙСТВИЕ И УВЕРЕНОСТ СЕ ПРИДАДОХА НА ДЕТЕТО И НА НАС С БАЩА МУ.ТОЙ Е ХОМЕОПАТ ИМА И ДРУГИ СПЕЦИАЛНОСТИ,ФАКТА Е ЧЕ НИ ПОМОГНА ИСКАМ ДА ДАМ ЕДИН СЪВЕТ НЕ СЕ СЪМНЯВАЙТЕ В УСПЕХА И ГО ПОКАЖЕТЕ ПРЕД ДЕТЕТО ,ВЯРВАЙТЕ СИЛНО  И ТО ЩЕ СТАНЕ.ОСВЕН ТОВА  ТОЙ МИ ПОМОГНА ДА ОТСЛАБНА С БЛИЗО 14 КГ ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ .УСПЕХ И МНОГО УСМИВКИ ПО ЛИЦАТА.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия