затварят яслите на 29-30 апр

  • 2 284
  • 46
бясна съм направо.

миналата седмица госпожата ми размаха да подпиша една молбичка, че няма да си пращам детето на ясли на 29-30, те щели да затварят. побеснях, защото това означава да взема отпуска само седмица след като беше болна и отсъствах 3 дни аз, 2 дни свекърва ми, 1 ден майка ми и 1 ден мъжът ми.

искали да почиват, видиш ли. то за 200лв нямало да се преработват #Cussing out а аз какво, да напусна работа, за да мога да си обслужвам детето, докато то на практика е в общинско заведение Shocked няма сборни групи, няма нищо.

така ще затворят през август отново, като ще си намерят оправдание да почнат на 15 септ, вместо на 1.

вие имате ли подобрен проблем?
Виж целия пост
# 1
В градината на децата групите ще са сборни, защото посещаемостта ще много малка.
Виж целия пост
# 2
И в нашата градина ще има сборни групи. Първо питаха родителите на  всички деца и след това обявиха бройката на групите.  Peace
Виж целия пост
# 3
В края на март пуснаха списъци, в които всеки обяви дали (и кога) по празниците детето му ще посещава ДГ. На база на тези списъци има сформирани сборни групи.
Аз писах, че няма да ходи, защото съм отпуск, а госпожата ми каза: "Ако няма да пътувате, пусни си го детето на градина, хем да си видиш някоя работа и да си починеш - ние сме тук и ще си работим!"  Peace
Виж целия пост
# 4
Ненормалното в случая е ти как да си пуснеш отпуск ей така от днес за утре се пита в задачата???Извън темата съм малко, но се дразня как всички рИват колко сами си гледат децата и всяко второ хлапе се взима от баба си/стринка си в 16.00 и в подобни дни като тези, които предстоят не се водят на градина.Моето дете е единствено записано от неговата си група, че ще посещава градината ConfusedТака беше и в дните около Коледа.
Отделно ме навиваха да не я пускам за щото цитирам-било гадно в сборните-аз трева паса, детето ми е по градини от бебе и знам как е и що е...
Виж целия пост
# 5
И при нас така - списъци още в края на март, за да се сформират сборни групи на базата на тези списъци. Аз писах, че ще ходи. Само че, за разлика от госпожата в градината на BirdsFlu, при нас, като видяха, че съм писала "ще ходи", започнаха "ама ще бъдат само 6 деца в цялата градина, не можем да им осигурим храна, помислете дали нямате друг вариант" и т.н. Това ме подразни и попитах директно: "Вие всъщност няма да работите, но настоявате да напиша молба, че аз не искам детето ми да ходи ли?" На което ми казаха: "А-а, не е така, то ние ще работим, ама като са само 6 деца...не може да се готви за тях". Аз попитах: "Добре, аз ще го доведа закусил и после гладни ли ще ги държите?" на което ми казаха: "Е, няма да ги оставим гладни, ама суха храна нещо ще трябва да им измислим". В крайна сметка и аз промених написаното в списъка - така че няма да го водя. Не се учудвам, че са били само 6 деца - ако и другите майки са били облъчвани като мен... Не знам защо е така в тази градина, при дъщеря ми нямаше подобно нещо. Сега на практика ни накараха да напишем молби децата ни да отсъстват по домашни причини, за да затворят те и да си почиват. А аз ще го оставя двата дни при сестра му и ще им треперя цял ден как ще се оправят #Crazy
Виж целия пост
# 6
При нас в яслата едната сестра обяви, че ще почиват тогава, после питах другата и каза, че тяхната група ще почива, но другите 2 ще са сборни, така че моите ще ходят.

Номера с молбичките го има и при нас, за август ме накараха да пиша, че няма да ни има, "защото така или иначе те нямало да работят", та после ходих да при директорката да я осведомя какво става. Сестрата ми държа показалец на графата за август, докато не я подписах. Съжалявам, но в една частна фирма повече от 20 дни годишен отпуск и то не наведнъж не дават. Оказва се ,че ще работят, а сестрата е проявила "своеволие". За съжаление и тези "молбички" явно са признак на същото това "своеволие", продължаващо от години наред и е крайно време да престанем да се подписваме Peace

При нас списък за тези дни не е пускан.

В края на март пуснаха списъци, в които всеки обяви дали (и кога) по празниците детето му ще посещава ДГ. На база на тези списъци има сформирани сборни групи.
Аз писах, че няма да ходи, защото съм отпуск, а госпожата ми каза: "Ако няма да пътувате, пусни си го детето на градина, хем да си видиш някоя работа и да си починеш - ние сме тук и ще си работим!"  Peace

Евала на такива госпожи Peace
Виж целия пост
# 7
За храната-миналия път бяха на филии с маргарин. Mr. GreenМоето това му дай, нямам аз проблем, но като знам че повечето ще скокнат срещу филиите-веднага ги спират от градина децата.Може да е трик Mr. Green
ПП. да уточня, че наистина в старата градина това го нямаше-сега за 1 път се сблъсквам с това, но инак съм доволна и много на сърце не си го слагам.
Виж целия пост
# 8
Оказва се ,че ще работят, а сестрата е проявила "своеволие".
Лошото е, че при нас това го прави директорката  Sad И хич не ми е заради филията с маргарин, ама като знам как му бяха приказвали "майка ти пак последен ще те вземе" #Crazy и то беше в 1 група още, та после няколко седмици ходихме с рев и аз търчах като луда след работа да го взема, но колкото и да бързам - пак последен беше, та си представям сега какво ще му говорят, ако трябва заради него и още 3-4 само да работят...
Виж целия пост
# 9
И на мен вчера,когато отидох да взимам дъщеря си от градина,госпожата направо си
ми каза да пиша молба за 29 и 30.04,че няма да сме на градина.
Бях неподготвена,даже не можах да възразя.Написах молбата,де.
Ако не бяха само два дни,щях да си я водя,дори и в сборни групи,на нея и харесва.

По принцип много им се дразня така като почнат да си измислят ваканции,не стига,че през
седмица са в болнични госпожите,а искат и всеки месец и ваканции да имат.
Виж целия пост
# 10
нашата ясла си работи, нито предварителни списъци са правили, нито са уговаряли някой да не си води детето......
Виж целия пост
# 11
Нашата градина ще работи,но групите ще са сборни защото оставали много малко деца.
Правеха се списъци,кое дете ще идва и кое не.
Моето го включих - до сега не ми се е оплаквал от сборните групи,а те при нас имам чувството че са целогодишни Rolling Eyes
Напоследък много често ми се случва да го взимам все от други групи,с други госпожи.........
Виж целия пост
# 12
нашата ясла си работи, нито предварителни списъци са правили, нито са уговаряли някой да не си води детето......
Нашата ясла също yes
Виж целия пост
# 13
Ако си подписала молбата, тогава защо се ядосващ? С мъчения ли те принудиха да си сложиш подписа?
Виж целия пост
# 14
Ако си подписала молбата, тогава защо се ядосващ? С мъчения ли те принудиха да си сложиш подписа?
Сарказмът е неуместен, мисля. Ясно е, че не е с мъчения, но като за повечето майки, може би най-голямото мъчение е притеснението за детето й в една такава ситуация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия