слабичко кърмаче

  • 1 534
  • 17
Беба е на почти 11м , а е само 8,5кг и то мерена с дрехите на последната консултация. Кърмя я на поискване, което е по около 3-4 пъти дневно, обикновено за заспиване и още толкова през нощта. На ДК сме , но от там рядко се случва са си изяде цялото бурканче.
Още от начало си наддаваше по малко. Първите 3-4 месеца по 700-800гр, след това по 500-600гр, но до 6-тия месец тя повръщаше след всяко хранене. Иначе не съм от майките с изобилие от кърма и съм е чудила как въобще й стига. Пробвала съм да й давам АМ , но тя не иска. Напоследък й давам вечер кисело мляко и него поне си похапва с повече удоволствие  (не че изяжда много). Притеснявам се , че е с около килограм под нормата. А и бабите все намекват, че трябва да отбивам за да започне да се храни по-добре. А аз все още не искам а и беба определено не е готова. И дали слабото наддаване не е признак за рахит?
Виж целия пост
# 1
Виж това http://www.karmene.greatnow.com/normi.html -съвсем в нормите си е детето ти! Просто нормите, които някои педиатри използват за база за сравнение не са направени за кърмачета. Ако беба е жизнена и се развива добре, споко. Не може всички деца да са едри или дебели. Ето и моят син (все още кърмаче) чак на 18 месеца стигна 10 кг и то с дрехите. Прояде повече от другите храни чак на 11 месеца, преди това символични количества. До 6 м. е изключително кърмен. Наддаването си е и до структура. А и да отбиеш детето, това не е гаранция, че ще наддаде много! Наистина е много индивидуално.
Виж целия пост
# 2
Не се шашкай и недей да отбивш детенцето. Александра е на 11 месеца без 4 дена и е 8,450 кг и никой-не казва че е под нормата. Почти изключително на кърма е (когато си поиска) плюс една две хапки от моята чиния и то когато иска. Не боледува и е много енергична.


целувки и кураж
Виж целия пост
# 3
Спокойно!Какво да кажа аз като моето момиченце тежи 7.400 с дрехи на 11м без 6 дена!!!Аз обаче не се тревожа,защото тя е жизнена и весела.Дори си мисля,че щом е по-лекичка и прохождането ще сатане по-лесно,защото тежко дупе се вдига по-трудно все пак Simple Smile разбера се,това е в рамките повече на шегата.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите и подкрепата момичета.   bouquet И тази табличка доста ме успокои. Все попадах на едни дето според тях сме килограм под нормата. Иначе беба си е жизнена, сега прохожда и е като пършинг. Сега в момента е с температурка и не знам зъб ли ще вади или е настинала, ама непрекъснато ми виси на цицата и въобще не иска да яде. А бабите го приемат много трагично и всяват смут.
мадаме, марта7 и при вас рожден ден се задава май месец Grinning
Виж целия пост
# 5
Да се включа и аз - моето хлапе е на 11 месеца и половина и е 7700 кг.  Peace
Също е все още на кърма, но яде и от нашата храна.  Hug
Виж целия пост
# 6
Ние тежим в момента 8.700кг. До шестия месец бяхме само на кърма и  наддавахме доста добре и на 6месеца по4ти си беше удвоила теглото-беше около 6кг и нещо. След като я захраних запо4на да наддава много по-малко, а и дълго време отказваше да яде твърда храна. Ве4е хапва пове4е, но е дале4 от коли4ествата, които изяждат пове4ето деца на нейната възраст. Много се притеснявах по едно време, но вси4ки лекари казваха, 4е детето е в нормите. Последно ми показаха кривите, по които трябва да се движи и наистина беше в 25перцентил, но все пак в нормата. В клиниката, в която е родена, правят изследване в момента на кърмените бебета,за да обновят тези криви на растежа, защото преди децата са се хранели пове4е с АМ и съответно са били по-дебели.
Виж целия пост
# 7
а освен кърма друго яде ли-пюрета,каши
Виж целия пост
# 8
Ами записани сме на детска кухня, но по-голяма част от храната остава и храненето е голямо мъчение - с песнички, играчки и аз много се изнервям докато я храня
Виж целия пост
# 9
Не виждам защо се притесняваш. Дъщеря ми е 8 кг на 1 г. Laughing Кърмя я на поискване, а храна от кухнята яде на обяд и следобяд. Вечер опитва и от нашата вечеря. Много жизнено и пъргаво дете е, не се спира на едно място. Води се по детето, не по измислените от педиатрите норми.
Виж целия пост
# 10
Води се по детето-щом е весело и жизнено няма място за притеснения  Peace
Виж целия пост
# 11
Води се по детето-щом е весело и жизнено няма място за притеснения  Peace
Peace
Виж целия пост
# 12
Моята бебка Йоана е на година и един месец.В момента тежи 9кг.
Виж целия пост
# 13
Съвсем добре си е детенцето! Hug
Моята Лорка /родена с тегло 2, 450 кг./ и почти само на кърма все още; на 1г.3 мес. беше 9, 300 кг., но е толкова жизнена, енергична и щастлива, проходи на 11 месеца...изобщо не смятам че килограмите са определящи...щом детенце е доволно и здраво, какво друга трябва на майка му за да е спокойна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
И аз мисля, че детенцето си е ок с килограмите.

Колко кг се е родила? Не че е от голямо значение, но нали се счита грубо, че до 4ти месец трябва да си удвоят рожденните килца, а на годинка - да ги утроят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия