Прибрах си детето изгорено от ясла

  • 8 894
  • 85
 Та, да ви разкажа - отивам вчера да си прибера детенце от ясла и ми отваря педагожката, което никога до сега не се е случвало. Покани ме да вляза чак вътре в групата, за да ми обясни каква беля е станала. Боядисвали яйца, след което тази госпожа решила,че ще лепят ваденки и то с ГОРЕЩА вода. Детето ми било при един батко-студент, защото било "много обично и всички му се радвали". Та като сложили яйцата в съда, той се оказал плитък , водата потекла и как малкия се озовал до масата да гледа, не се знае. Изгорено му е коремчето. Извиниха ми се хиляди пъти, случвало се...А на моя въпрос, дали знаят,че има лепенки за студени яйца отговори,ама нали исках с тия, че да станат хубави. И отгоре на всичкото не ми се обадили, за да не ме безпокоят.
 Взех си малкия и се прибрах. Говорихме с мъжа ми (за щастие на лелките той не беше в града) и решихме да заведем детето днес на ясла и да говорим с директорката. Но една приятелка, адвокатка, ни посъветва да му извадим медицинско , да имаме, пък после да решим какво да правим.
 Днес го заведох в Съдебна медицина-дойде ми свръх да водя 2 годишното си бебе за освидетелстване и решихме да подам жалба. Изгарянето е 2 степен, не е голямо, около 3 см, с мехур. Но защо да е така?!
 Сега ще чакаме, да видим кой как ще откликне. Притесняваме да не нарочат детето, да спрат да се грижат за него, а яслата ми допада много.
 Някакви съвети?
Виж целия пост
# 1
Много неприятно... Вината си е изцяло на персонала, защото не са взели необходимите мерки за сигурност. То е ясно, че дечицата са малки и едва ли са в състояние да се пазят от врялата вода. Някое може да бръкне, друго да мине и да бутне съда с водата и да залее себе си или друго дете...
Незнам какво да те посъветвам. Къде подадохте жалбата?
Виж целия пост
# 2
Къде подадохте жалбата?
В Общината, защото яслите били към нея. Мислихме в Инспектората, но ни пратиха там. Май си е загуба на време и нерви.
Виж целия пост
# 3
Докато не започнем да си търси ме правата оправия няма да има. Все някой е виновен за детето и трябва да му се поиска отговорност Peace
Виж целия пост
# 4
Честно да ти кажа и аз бих си задала въпроса, какви ще са последиците за детето ми. Но шапка ти свалям, че въпреки това си търсите правата. То винаги може да се случи нещо лошо, но педагозите са там, за да предвидят именно такива опасности.
Виж целия пост
# 5
....за съжаление се случват такива неща Tired
От една страна е хубаво, че си предприела мерки  Peace но от друга...наистина може да го нарочат детенцето Confused (дано не съм права).
МояТ Вико постоянно е с насинено чело, одраскан, нахапан Tired....все се оправдават, че не слуша и ходи да дразни децата  Sad

Дано бързо да се възстанови Peace
Виж целия пост
# 6
Атракция, подкрепям те с двете ръце за това, че си търсиш правата.Само така, ако трябва ще преместиш детето в друга ясла, но им разкажи играта.
Докато си траеш те ще продължат да се държат безотговорно спрямо децата.Още повече, че вие майките им плащате заплатите и те трябва да си вършат работата добре и отговорно, още повече че това са деца и то живи  Rolling Eyes
Дидка за теб се отнася същото написано по горе.Не оставяй да те тъпчат.Вземи се в ръце и говори с учителките, с директорката.Не мога да си обясня как всеки ден детето  ще се бие и дразни с другите деца.Това явно е синдрома на българското дете-те все се бият и хапят и горките даскалици не могат да ги разтървът, сигурно защото се получава нещо от сорта на калабалъка по детските филмчета...Абе много се ядосвам като прочета такива работи за яслите в Бг.
Виж целия пост
# 7
Доста неприятна ситуация.
Щом си извадила медицинско и си решила да предприемеш съответните действия срещу персонала в яслата, на детето едва ли ще гледат по-същия начин както до сега. За съжаление това е българската действителност.
Виж целия пост
# 8
Оказва се,че идеята за тези ваденки е на педагожката. Според мен вината е нейна. Ще видим какво  ще стане. Дано не навредя на детето. Сега започвам да се размислям, но късно.
Виж целия пост
# 9
Оказва се,че идеята за тези ваденки е на педагожката. Според мен вината е нейна. Ще видим какво  ще стане. Дано не навредя на детето. Сега започвам да се размислям, но късно.

Да вредиш с какво на детето си? С това, че се опитваш да го защитиш ли, като си търсиш правата?
Че отношението към твоето дете ще се промени, ако подадеш официална жалба срещу персонала, това е повече от ясно. Но, пък я си представи, че изгореното не е малко червено петънце върху коремчето му, а цялото количество вода се беше изляла отгоре му?
Виж целия пост
# 10
Да вредиш с какво на детето си? С това, че се опитваш да го защитиш ли, като си търсиш правата?
Че отношението към твоето дете ще се промени, ако подадеш официална жалба срещу персонала, това е повече от ясно. Но, пък я си представи, че изгореното не е малко червено петънце върху коремчето му, а цялото количество вода се беше изляла отгоре му?
PeaceНапълно съм съгласна.
Съжалявам за детето. Hug Но наистина такава е действителността ни--обадиш ли се нарочват детето ти! Crossing Arms Защо--защото някой не е помислил за последиците, или не си е свършил както трябва работата.
Виж целия пост
# 11
Много неприятно... Вината си е изцяло на персонала, защото не са взели необходимите мерки за сигурност. То е ясно, че дечицата са малки и едва ли са в състояние да се пазят от врялата вода. Някое може да бръкне, друго да мине и да бутне съда с водата и да залее себе си или друго дете...
  точно така........какво правят тези лелки и госпожите???? #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Оказва се,че идеята за тези ваденки е на педагожката. Според мен вината е нейна. Ще видим какво  ще стане. Дано не навредя на детето. Сега започвам да се размислям, но късно.

Не размисляй! Правилно си постъпила. Не е трябвало да слагат вряла или дори гореща вода в близост до децата - трябва да си поемат отговорността.
Виж целия пост
# 13
А какви са ти впечатленията от тази градина досега? Само този случай ли те навежда на мисълта,че не ги гледат добре?Ако е така според мен не си права.Човешка грешка ,а и си получила извинение.Те и в къщи се нараняват,но не се упрекваме,нали? Мисля си,че понякога злобеем,като казваме:а госпожите къде са били? Аа,не си вършат работата. #Cussing outЗнаете,че белите стават за секунди.И да севдигна сега да ги съдя...Щом не сте доволни,отглеждайте си рожбите в къщи.
Виж целия пост
# 14
Не съм съгласна - това не е грешка по невнимание, например детето да падне и да си обели коляното. Детето е с мехур от изгаряне - заради несъобразителността на персонала - те трябва да знаят кои материали са безопасни за коя възрастова група.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия