Аз ли съм параноична или?

  • 3 668
  • 31
Преди известно време купих на сина си велосипед. Сега обаче не смея да го пускам да го кара по улиците, защото наскоро бях свидетел на това как на едно кръстовище блъснаха един тийнейджър с велосипед. Не смея да го пусна, дори в двора на училището, защото децата едно казват, а после си правят каквото искат. Ще обещае, че ще кара само в училището, а после ще тръгне с велосипеда по улиците. Сина ми, обаче постояно мрънка за колелото и не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 1
Зависи колко доверие имаш на сина си.
Виж целия пост
# 2
Купи си и на теб и карайте заедно.
Виж целия пост
# 3
Ми да ти кажа хич не си параноична, като гледам как се кара, нас един щеше да ни отнесе барабар с количката на тротоара, както си чакахме да ни светне зелено. Но понеже човек не може и да си върже детето, наистина може да карате заедно, поне да си спокойна.
Виж целия пост
# 4
 Доста време ще мине докато започна да пускам моето дете само да кара колело, за сега само под мой контрол. Като гледам едно съседско дете 2 клас, а как не се пази от колите, доста хляб има да изяде и моя докато започна да му имам доверие и да ходи навън сам.
Виж целия пост
# 5
Малко по малко трябва да започнеш да гласуваш доверие на сина си. Не може вечно да е под крилото ти.
Виж целия пост
# 6
А той всъщност, колко е голям?
Синът ти.
Виж целия пост
# 7
Не си параноична,но и зависи колко е голям синът ти.
И аз като гледам какви са днешните шофьори  ooooh!...на пешеходната пътека път не ти правят! #Cussing out
Виж целия пост
# 8
Сина ми е на 11 години, но не мисля, че възрастта е от особено значение. Въпросът не е само в това дали той е достатъчно отговорен и дали може да се пази. По пътищата е пълно с шофьори, които карат безотговорно.
Виж целия пост
# 9
Въпросът е до доверие. Да, децата често казват едно, а зад гърба ни правят друго, но все пак и доста често си изпълняват обещанията.
Пусни го един път да кара колело в двора на училището и иди да видиш дали е там след 1/2 час например. Така той ще разбере, че има контрол, а ти ще си спокойна. И дори и да реши някой път да отиде другаде да кара, ще се замисли дали да го направи, защото знае, че може да го провериш.

Проверката е висша форма на доверие.
Виж целия пост
# 10
За 11 годишен мъж това наистина отива към параноя. Синът ми миналото лято си съдра коляното така, че две седмици не можеше да се движи, не съм и помислила да му забраня след това да кара, тъкмо ще е по-внимателен. Племенникът ми е с шевове по главата пак от падане от велосипед, така е, но никой не го спира да кара пак.
Виж ако пожелае мотор, тогава ще съм против.
Виж целия пост
# 11
Купи си и на теб и карайте заедно.
   Peace Peace
Виж целия пост
# 12
Моят голям син също е на 11, кара често из квартала с приятели, имам му доверие. Но и дума не става да кара на оживени улици, да пресича кръстовища и т.н. Знае, че не позволявам и се съобразява, ако няма подлез на някое опасно място, въобще не ходи.... Не е въпросът за доверие към детето, нямам доверие на другите участници в движението и той го знае. Така че - по-добре да се презастраховам, отколкото да остана без дете(Господ да ги пази, гаранция никога няма!)
Виж целия пост
# 13
Ще повторя другите преди мен, но това ми беше първата мисъл, когато ти прочетох поста...
Купи си колело и ти, или на баща му, или някой близък по-голям и по-съобразителен. Ходете да карате в паркове и на места където няма да ви се налага да мислите постоянно дали шофьорите на автомобили ше ви видят и пазят.
Не си параноична.
Господ само пази! (Но не разчитай само на Него)
Виж целия пост
# 14
Мама и тати са на разположение обикновенно само в почивните дни, все пак се предполага, че  работят.... Трябва да ме чака до 7 ч. да се върна от работа и с братчето му дружно да караме велосипеди(обаче колко време, щото мама трябва да се развърти и у дома). Освен това децата на тази възраст прекарват повече време през деня с приятели, не мога и не искам да му дишам във врата непрекъснато. За мен решението е - забранени и позволени места за каране, без уговорки. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия