Към Софийските мами

  • 1 023
  • 13
Здравейте мацки  bouquet и честит Великден.
Понеже ни предстои да се местим в София да живеем/с детенце/най-късно септември,кажете как стои въпроса с детските градини/кога трябва да го запиша/. По конкретно ме интересува  за
"красна поляна".
Предварително ви благодаря Wink
Виж целия пост
# 1
Зле е положението  ConfusedМеста няма, незнам за Красна поляна как стоят нещата. Ако се водиш самотна майка ( с неприпознато дете, а мисля,че и просто разведена, ама за това не съм сигурна) имаш предимство Rolling Eyes Дано някой успее да ти помогне,че аз не съм лично запозната все още   bouquet
Виж целия пост
# 2
Никаква конкретна информация не мога да ти дам, но положението е тежко. Аз ще записвам дребоса на частна ясла  Confused
Виж целия пост
# 3
Стига лъгахте, не е така. Трябва да запишеш детето преди 1 юни (тоест да подадеш молба) защото тогава се разглеждат молбите. Като отидеш да подаваш, отиваш при директорката, измисляш някоя сърцераздирателна история, казваш че детето ти е било на ясли градини и е много възпитано, казваш че ти е много важно. След това чакаш класиране, не си спомням кога излизаше, но ще питаш, след класирането пак отиваш при директорката и започваш да си пееш старата песен ама вече в по драматична тоналност и тя ти казва. ще я/го сложа от първите резерви, ако някои се откаже и така групите стават по 20 и кусур деца и всичко ток. Дедазнам сега как е с пускането на документи он лайн, като го направиха, но все пак това не пречи да минеш да видиш директорката, чувал съм че може да си направиш устата за някакво дарение, но това остави, като краен вариант.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Ал, хич не лъжем! Три пъти ходих при директорката, подадох молба. Обясни ми, че в група били 30 деца, но идвали около 22 на ясла, а имаше 5 деца вече записани в резервите... Тоест, може и да стане за другия септември. Айде, моля ти се, нищо не е ток! А в момента филмът с он лайн записването е, че дори да подадеш молба лично при директорката, тя пак те вкарва в системата и следователно, няма как да ти го бутне по-напред. Те и затова така го измислиха. Номерът с "даренията" не съм го пробвала, ама ми убягва и смисълът му...  #Cussing out
Виж целия пост
# 5
система за кандидатстване има и правила
положението е повече от трагично - извинявай ама ме сърби езика да питам - не гледаш ли ТВ - не виждаш ли драмите покрай ДГ в София???? не чу ли че 5 000 деца ще са без места тая година????
сори ама ми е странно как може при толкова шум вдигнат покрай нещата да не знаеш

а иначе в Красна поляна е както навсякъде - не  краен квартал, не е цитгански или нещо подобно - места няма да има и ако те приемат въобще или ще е с връзки или ще е поради някое предимство....

апропо - АЛ е прав до обаче май е до КРАЯ на МАЙ да подадеш молба и то през http://kg.sofia.bg/


СЕТИХ СЕ! не може ли да ти съдества директорката то твоята сегашна ДГ? в крайна сметка детето ти има място вече в системата-.....това не би ли трябвало да е предимство? и да се направи някакво прехвърляне, а  не на ново да кандидатстваш?
обърни се и към районния ви инспекторат по образованието с въпроса, но бързай за да не изпуснеш срокове за подаване на документи - мв този случай говори лично и на място с директорката какво може да иви се помогне....съсъ софийската директорка имам в предвид
Виж целия пост
# 6
Стига лъгахте, не е така. Трябва да запишеш детето преди 1 юни (тоест да подадеш молба) защото тогава се разглеждат молбите. Като отидеш да подаваш, отиваш при директорката, измисляш някоя сърцераздирателна история, казваш че детето ти е било на ясли градини и е много възпитано, казваш че ти е много важно. След това чакаш класиране, не си спомням кога излизаше, но ще питаш, след класирането пак отиваш при директорката и започваш да си пееш старата песен ама вече в по драматична тоналност и тя ти казва. ще я/го сложа от първите резерви, ако някои се откаже и така групите стават по 20 и кусур деца и всичко ток. Дедазнам сега как е с пускането на документи он лайн, като го направиха, но все пак това не пречи да минеш да видиш директорката, чувал съм че може да си направиш устата за някакво дарение, но това остави, като краен вариант.
Успех.

Напоследък, винаги се въздържам да отговарям на твои постове, защото по принцип се дразня, от вятърничавите ти мисли и глупостите, които дробиш в повечето случаи.
В конкретния случай няма как да не се намеся, защото това, което си написал са преразказ на неща, които се случваха преди години и които евентуално си чул от някой. В момента нещата са коренно различни. Ако имаш да кажеш нещо конкретно, по темата кажи го, ако не мълчи си, без да ръсиш мозък, когато нямаш идея за какво иде реч.
Ти колко деца изпрати по ТВОЯ начин в детска градина?


@m_tania
Проблемът наистина е сериозен и трудно се намират места. С новите правила за записване, става още по-сложно от гледна точка на това, че и номера със спонсорството почти не върви.
А за сърцераздирателните истории - забрави...ако ще да си "раздереш" сърцето пред директорката - няма да стане!!!
Виж целия пост
# 7
СЕТИХ СЕ! не може ли да ти съдества директорката то твоята сегашна ДГ? в крайна сметка детето ти има място вече в системата-.....това не би ли трябвало да е предимство? и да се направи някакво прехвърляне, а  не на ново да кандидатстваш?
обърни се и към районния ви инспекторат по образованието с въпроса, но бързай за да не изпуснеш срокове за подаване на документи - мв този случай говори лично и на място с директорката какво може да иви се помогне....съсъ софийската директорка имам в предвид

за каква "система" говорим?!!
тази идиотщина с онлайн записването, дето по дифолт се знаеше, че 3000 деца ще хартисат (а после се оказаха - а! изненада - 5000! #Cussing out) , се отнася само за София. Май във Варна пробваха нещо подобно, но доколкото знам никаква връзка няма със столичните малоумия.

при нас (един също така далечен от София град) - познавам детенце, което отпреди два месеца е записано на ясла, в която ще започне да ходи наесен.

моят съвет е...отсега да потърсиш информация за частните градини в "Красна поляна" или още по-добре близо до там, където евентуално ще работиш.

И съм съгласна с Дани, че...или те е нямало в БГ последната година, или си от тия хора, дето...не обичат да гледат телевизия  newsm78

най-малкото - тука из форума само колко фучаха момичетата, когато трябваше да си записват децата. Помня, че имаше списък и за "Московска" 33  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Надя ти е отговорила.През системата.Сега подадени документи=нулев шанс за прием.Или си в първите минути подала, или си навън.Връзки.Щото пак си го има това , въпреки системата.Частните също се попрепълниха.Положението е наистина трагично, Ал, вече и мелодрами пред директорките не помагат.Успех, пък обади се, като кацнеш тук, ще мислим по въпроса.Все пак-подай през системата-да имаш там нещо... ooooh!
Виж целия пост
# 9
Аз мисля, че местата за градини в София свършиха още по обед на първия ден на интернет запосването....и навън останаха доволно много...За частните градини се приготви за здраво плащане - от 300 лв. нагоре! Иначе места няма, по 30 деца наистина са в група и това е! А за сърцераздирателните истории - просто забрави! По-вероятно е със спонскорска история да успееш да уредиш детето в градина...но и там трябва да внимаваш, вече и директорките се пазят да взимат пари на ръка за записване....Просто наистина е ужасно трагично положението, не знам дали можеш да си го представиш...но аз още помня 3 януари 2007 в 3.30 през нощта пред градината как съм дремала!!!! И пак ми трябваха и връзка, за да съм сигурна, че дребса е вътре!!!
Виж целия пост
# 10
АМа какво значи "здраво плащане"??? Аз моя ще го записвам на частна ясла за 350 лв, ама досега съм плащала минимум по 400 на бавачка  ooooh!
А условията в яслата са прекрасни просто. Няма база за сравнение с държавните...
Виж целия пост
# 11
АМа какво значи "здраво плащане"??? Аз моя ще го записвам на частна ясла за 350 лв, ама досега съм плащала минимум по 400 на бавачка  ooooh!
А условията в яслата са прекрасни просто. Няма база за сравнение с държавните...
Ако не е свикнала да плаща досега по 400 лв за бавачка, си е "здраво плащане".
Виж целия пост
# 12
За записването в градините в София има изписани доста теми. Пуснете търсачка.
За съжаление, според мен, сте изпуснали всякакви срокове и шанса ви за общинска градина клони към нула.
Прегледайте темите за частните градини, но и там наплива е сериозен, особено при тези с по-поносими такси.
Успех!
Виж целия пост
# 13
И аз да се включа, горе-долу момичетата са ти обяснили какво е положението. Аз искам само да допълня, че в момента се обсъжда да се гледа адресната регистрация на родителите дали е в София по време на записването, ако изобщо се класираш и също така децата в София вече е хубаво да започнат да се регистрират още с раждането, за да може да чакат ред. Регистриралите се в регистъра, които не успеят да се класират тази година остават в списъка за по-нататък и следващата година няма да се ригистрират наново. Така знам аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия