Как да изпратя пратка по пощата?

  • 801
  • 4
Пратки съм изпращала единствено с куриер и до сега не ми се е налагало да изпращам по пощата. Моля мамите, които са изпращали да ми отговорят, за да не ме връщат служителките по няколко пъти, те и без друго устата не си отварят.
Мога ли да сложа пратката в торбичка и да я опаковам в хартия или непременно трябва да е в кашонче?
Отгоре върху опаковката ли се пише адреса на получателя или се попълват там някакви бланки и се лепят отгоре?
Как се таксуват пратките, и може ли с наложен платеж?
Благодаря ви предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Отиди с пратката сложена в един плик и там на място в пощата се продаяват техни кашончета, на които има готово разчертано кое къде се пише.
Пък и служителките ще ти обеснят.
Вземи само пратката и адреса, а те ще ти помогнат с останалото ( предполагам... )   
  bouquet  bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 2
Мога ли да сложа пратката в торбичка и да я опаковам в хартия или непременно трябва да е в кашонче?

Можеш. Peace Важното да е добре опаковано и здраво. Не е задължително да е в кашонче.

Отгоре върху опаковката ли се пише адреса на получателя или се попълват там някакви бланки и се лепят отгоре?

Адресът се пише направо върху опаковката. В горния ляв ъгъл се пишат имената и адреса на подателя, а долу вдясно - на получателя.

Как се таксуват пратките, и може ли с наложен платеж?

Таксуват се според това, колко тежат, дали изпращаш препоръчана или обикновенна и т.н. В пощата ще ти обяснят. Може и с наложен платеж.

Моят съвет е да си изпратиш пратката като препоръчана с обратна разписка, за по-сигурно.
Виж целия пост
# 3
Момичета, изключително много ви благодаря Hug
Виж целия пост
# 4
Задължително си носи личната карта! Искат я за справка и сверка. Мен щяха да ме върнат заради това, когато изпратих едни неща.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия