Какво поставяте под свободната гърда /тази от която бебето не суче/ при кърмене?

  • 464
  • 2
Аз слагам чашка и в нея събирам млякото, което му давам после с шише, т.к. имам чуството, че кърмата не му стига.
Друг е въпроса, че сме на 40 дни и суче и от двете гърди, защото едната не му стига /поне аз така си мисля/.
Кажете да събирам ли това мляко или да го попивам с кърпа и да не го дохранвам?
Виж целия пост
# 1
Честито бебче! Да сте живи и здрави, много радост да ви носи и леко кърмене пожелавам!
Ами можеш да го събираш в чист съд и и да замразяваш!
Повече ми се иска да знам защо си мислиш, че кърмата не стига? Колко пълни памперса имате на ден? Как протича кърменето - разбрах, че даваш и двете гърди, но втората ли предлагаш първо на следващото хранене. Може заради колики да е неспокойно бебчето, а не защото е гладно. На поискване ли кърмиш, или с режим?
Ако не ти е проблем разкажи по-подробно как протича кърменето ви, за да можем да решим проблема, ако въобще има такъв  Hug
Виж целия пост
# 2
  Честито бебче и от мен.  Hug
  Правда е задала хубави въпроси, но според мен при кърмене на поискване бебчо ще си заработи нужното му количество. Дохранването дори да е с изцедена кърма обърква бебето и може да затрудни кърменето, поради различния начин на сукане от биберон и гърда. Аз лично когато кърмя само едната мадама и усетя че от другата гърда ще протече от едновременното стимулиране на рефлекса на потичане, просто леко с ръка притискам гърдата към гърдите, това спира рефлекса и няма изтичане на мляко.
   Ако бебчо суче поне 8-12 пъти на ден и има поне шест добре напишкани памперса и няколко наакани на ден, значи всичко е ок. Това при условие че бебето е само на кърма без вода или други добавки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия