Нисък хемоглобин

  • 8 662
  • 40
Днес взех изследването на дъщеря ми и хемоглобина й е едва 92. Педиатърката й изписа капки Малтофер, които почваме от утре по 10 сутрин и 10 вечер. Били със желязо и повишавали апетита. Наистина ли го повишават? Ако продължава в същия дух, имало вероятност да развие анемия.
Моля ви, кажете ми, какво ни грози при такъв хемоглобин и имал ли е някой такива проблеми? И как се е справил с това...
Тя е злояда и ако изяде половин бурканче манджа от кухнята, за мен е празник. Ако успея да й вкарам в устата някое парченце пиле, го отчитам като голяма радост... Въобще, яде едва-едва...
Дали не е грешката с това късно захранване? Защото майката, с която излизам, захрани много от рано детето си и сега яде всичко. То изяжда един буркан с храна от лютеница, а моето половин бурканче храна на Ганчев. Направо незнам, какво да правя вече.
Изплашиха ме здраво...
На 6 месеца хемоглобина й беше 123, а сега на 1 година - 92 Cry.
Дайте ми акъл.
Виж целия пост
# 1
Най-много лесно усвоимо желязо се съдържа в червеното месо. Наблягайте на храни, съдържащи желязо- това и Малтофера ще оправи положението.
Виж целия пост
# 2
Ню, няма връзка късното захранване - честно. В Кърмене в няколко теми се разискват храни, които съдържат желязо - прегледай ги (по 'хелоглобин' търси).
Виж целия пост
# 3
Не искам да те плаша, но пущали ли сте пълна кръвна картина. При съпруга ми ниският хемоглобин се оказа причинен от бъбречно заболяване.  Едва ли само "злоядството" е причината, Марти също яде като бебе, а е почти на 6 години но хемоглобинът му е 127. Искай по-обстоен преглед. Може и фалшива тревога да е, но едни по-сериозни изследвания няма да навредят.  Thinking
Виж целия пост
# 4
Малтофер-а ще свърши работа, не се притиснявай, пийте го редовно и всичко ще е наред! Ние също пием, а сме много мънички още! Поздрави и не се плаши, желязо си трябва на човечето!
Виж целия пост
# 5
Ню, ще се моля капките да ви помогнат  Praynig
Също и да ти препоръчам спанака, ако Гери го яде - също е много богат на желязо.
Успех.
Виж целия пост
# 6
Ню, Ева е захранена късно и никога не сме имали проблем с храната. Не се обвинявай и не си мисли, че злоядството на Гери се дължи на това! Ако се разровиш в темите на адаптирания форум, ще откриеш много заглавия от сорта на : "не яде пюрета" , " отказва да се храни" и т.н...... а в него повечето майки захранват по БГ схемата.
Аз на твое място бих повторила изследвенето. На Ева на три месеца се наложи да и правят ПКК и хемоглобина и беше 85 Shocked. Много се притесних тогава, педито изписа Малтофер, но аз преди да го дам реших да повторя изследването в друга лаборатория. Оказа се, че ХБ е 131, а на 6 месеца 126 или 129 непомня вече. Това, което ме накара да повторя изследването беше, че тя изглеждаше много добре, беше много жизнена , с големи червени бузки и нищо от външния и вид не говореше за анемия. И добре че го направих, а не натъпках излишно детето с капки.
Дано при вас се оправят бързо нещата. Това, което ми хрумва в момента е чай от коприва или ако не иска да го пие, разреждай с него зеленчуковите пюрета. Ако и правиш ти пюретата, вари зеленчуците в чая. Много е полезен точно за анемии. И копривка на корем Simple Smile.
Хайде цункай Герито и не се тревожи, нещата ще се оправят и не са толкова страшни, колкото изглеждат.
Виж целия пост
# 7
Шали, на нас ни казаха, че сега и да направим веднага ново изследване, ще покаже същите резултати. Трябвало да изчакаме поне 1 месец, за да направим ново изследване. Иначе можело платено да идем в някаква клиника в Дървеница, където правили т.нар. "паталогичен хемоглобин" и взимали кръв от вената. Ама за сега, не ни го препоръчват. Моето дете също е жизнено, даже прекалено, цял ден скача, играе си, не реве, не е раздразнителна, въобще - едно страхотно, усмихнато хлапе е, което въобще няма анемичен вид.

gmsvetla, никой не ми спомена за опасност от бъбреци. Ще й направим обстойни изследвания след месец, когато се надявам, че хемоглобина си е на мястото.

Бу, ще прегледам форум Кърмене, дано намеря някоя полезна информация. Сигурна съм в това, всъщност Wink.
Благодаря на всички за отговорите.

Виж целия пост
# 8
Шали, на нас ни казаха, че сега и да направим веднага ново изследване, ще покаже същите резултати. Трябвало да изчакаме поне 1 месец, за да направим ново изследване. Иначе можело платено да идем в някаква клиника в Дървеница, където правили т.нар. "паталогичен хемоглобин" и взимали кръв от вената. Ама за сега, не ни го препоръчват...


Ние ходихме в Дървеница за подобно изследване, когато малкия беше бебе и ни нахокаха жестоко, защото това изследване (ако е същото) се прави на деца след 5-тата година. И Марти като по-малък имаше проблеми с нисък хемоглобин, но се оправи без допълнителен прием на желязо.
Виж целия пост
# 9
Ню, аз също захраних късно, освен това хемоглобина на София й го изследваха преди да дам с месо и си беше 119, не мисля, че това е причината.
Давай каквото са ви изписали и скоро да се похвалиш  Praynig
Виж целия пост
# 10
Ню, аз също захраних късно, освен това хемоглобина на София й го изследваха преди да дам с месо и си беше 119, не мисля, че това е причината.
Ами и Гери имаше 123 хемоглобин преди, но сега вече е паднал.
Късното захранване е една голяма глупост. Ще го имам в предвид за второто си дете, ако имам някой ден.
А кой, когато поиска да захранва своето.
Хемоглобинът е хубав, защото е на адаптирано мляко и до 6-тия месец черпи запасите, които са му останали от майката. След това вече си кара на своите запаси.



Виж целия пост
# 11
Само да спомена - за пилешкото месо

Понеже в къщи се яде основно пилешко, а баткото е в долната граница на хемоглобина, педиатърката ми каза, че пилешкото почни не съдържа желязо.

Ако не те притеснява, по-добре е  телешкото за анемия. Каймата - кюфтенцата - Grinning надявам се телешките кюфтенца да ви харесат. (Но аз си меля месото в къщи, щото не знам какво слагат в другата кайма). Пък може и мусака да правиш.
Виж целия пост
# 12
Също и да ти препоръчам спанака, ако Гери го яде - също е много богат на желязо.

Спанакът не помага Wink.

Ню, стискам палци всичко да е наред. Според мен страшно няма! А има ли вероятност да е грешен резултата? По принцип когато хемоглобинът е нисък, бузите не са розови, дланите също са по-бели, както и долния клепач избледнява.

Давай месце, елда, варива.... Ето един линк (на английски е), в който има таблица с храни богати на желязо: http://www.askdrsears.com/html/4/T043100.asp
Виж целия пост
# 13
Ако не те притеснява, по-добре е  телешкото за анемия. Каймата - кюфтенцата - Grinning надявам се телешките кюфтенца да ви харесат. (Но аз си меля месото в къщи, щото не знам какво слагат в другата кайма). Пък може и мусака да правиш.
Ами педиатърката точно това каза - телешко месо най вече. Ама като не ще нищо да яде и само се хили и върти главата???
Виж целия пост
# 14
А има ли вероятност да е грешен резултата? По принцип когато хемоглобинът е нисък, бузите не са розови, дланите също са по-бели, както и долния клепач избледнява.
Моля се за това. А тя няма никакви признаци на анемия или въобще някакво страдание. Бузите са й розови, жизнена е /дори повече отколкото трябва/, дивачка голяма. Но не ще да яде и това е. Само адаптирано мляко не връща и ако е сладко, някой крем например. Абе, трагедия сме пълна. Другият месец ще видим, какъв ще е резултата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия