Имам притеснения относно страховете при дъщеричката ми,на 2г и 2м.Понеже доста взех да ги мисля,реших да потърся мнения и евентуално съвет от лекар,но даже нямам идея към какъв специалист мога да се обърна  newsm78
Честно казано опитвам се да не търся голям проблем и след доста разсъждаване,така и не съм открила евентуална причина за страховете.До сега по мнението на близки ги отдавам на възраст и чувствителност,но въпреки това нещо ме кара да търся повече информация.
Страховете са:
-към животни/всякакви животни и буболечки/ - приближавайки към куче например,веднага иска да я гушна,дори кучето да отива в обратна на нашата посока
-към автомобили/движещи се или дори само с работещи двигатели/ Виждайки движещ се автомобил в обсег от 5-10м,изпада в стрес и веднага иска да я гушна или скрия.Случвало се е возейки я в количка/и двищейки се по тротоар/,да си скрие лицето от преминаващите коли или играейки си на пясъчник да се разплаче при потеглянето на наблизо паркирана кола.
-към по-остри и дразнещи шумове,а също и шумове,които се чуват в домът ни от съседите.Ако съседите над нас потропат,дори и по-леко веднага идва уплашена при мен за да се гушне
При първата и среща с морето,миналата година изпадна в ужас от водата,а дори и от полепващия по нея пясък.С пясъка лека,полека свикна,но така и не посмя да си намокри крачетата от водата.До някъде имаше и притеснения от снега през зимата,но не беше много натрапчив.
Детето като цяло се развива нормално физически и умствено,не е боледувало сериозно.
Ще съм благодарна,ако се споделят мнения,защото според мъжа ми това е период на израстване и всичко ще се преодолее.Но до момента съпоставяйки с другите деца,започвам да се чувствам притеснена за стреса,който пораждат тези усещания в дъщеря ми.
Също моля,ако някой може да ме насочи,каква консултация да потърся  Peace
Благодаря предварително!


Виж целия пост