Има ли бъдещи мами над 35

  • 1 436
  • 20
Здравейте всички бъдещи мами!Аз съм на 37 г. от Пловдив и очаквам първото си бебче.Все още съм в петата седмица-колкото се радвам,толкова и се притеснявам-всичко ли ще бъде наред,не съм ли прекалено стара.На 7 май ще ходя на генетични изследвания,но въобще не съм наясно-какво точно представляват,поемат ли се от здравната каса.Знам само,че ако всичко е наред,ще родя със секцио.Много бих се радвала,ако има някой,когото го вълнуват същите въпроси и би искал да сподели своя опит или своите притеснения с мен.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
На 33 бях с бебето си, но, дай Боже, искам още - тогава със сигурност ще съм над 35.
БХС (биохимичен скрининг) за сега все още не се поема от ЗК (макар да има надежди това да стане... някога), но е необходимо да се направи.
Правят ти ехографски измервания на ... ръчичка и бедро, май, не помня, на бебето и до 24 часа след това ти вземат кръв за изследване.
Но май е рано за тези изследвания, не бяха ли 11 седмица?..  newsm78
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, три мои дружки са с бебе - едната роди на 41, другата на 40, а сега всеки момент и третата на 39. Всичко ще е наред  Hug
Аз искам второ, но няма да е много скоро, така че със сигурност, живот и здраве, ще съм над 35  Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз ще родя на 35,9г. Правила съм си задължителните изследвания. БХС (биохимичен скрининг) не съм правила. Ходих на 1 фетална морфология и фетална ехокардиография. Веднъж месечно ходя на частен преглед при гинеколог.
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай.Когато раждах преди около 2 месеца имаше една майка която беше на 42г.Беше си правила БХС и си роди жива и здрава хубавица.
Виж целия пост
# 5
Благодаря много за отговорите.Ще се опитам да запазя спокойствие и положителните емоции да бъдат преобладаващи.Това бебче го чакаме осем години с моя съпруг.А за изследванията питам,за да знам какво ме очаква.Все още не съм казала на близките ми от суеверие и затова единственият източник на информация сте ми вие,мили мами.
Виж целия пост
# 6
първо честито и леко бременеене!
37 не са никак много,дори и за първо бебче! с трепет очакваме с две мои приятелки първите им бебчета.
едната е на 38,а другата на 37.и двете са с ин-витро след мнооого дълго чакане. на първата термина й е след около 2м. а на втората за декември.не знам какви изследвания са си правили,но ако се запишеш на консултация те ще направят всичко,което е  необходимо.
щастлива и спокойна бременност!   bouquet
Виж целия пост
# 7
ts-mamy - честито!
Съветвам те да се подложиш на всички изследвания и да започнеш да четеш повечко, кое за какво се прави.
Ей така - за по-голяма сигурност.
И задължително се тествай за тризомии. Ако ти предложат амниоцентеза, не е лошо да се съгласиш. Дори би трябвало след 35-тата година на бъдещата мама, ТЯ да е задължителна.

Късмет  Peace
Виж целия пост
# 8
На 38 г. Карам трета бременност и си направих всички необходими изследвания, вкл. и амниоцинтеза.
Няма от какво да се притесняваш, радвай се на бременността си и нека всичко протече, както трябва докрая! Peace
Виж целия пост
# 9
Поздравления за ts_mamy! Лека и безпроблемна бременност ти желая и на финала едно здраво и красиво бебче!

Аз наскоро родих на 36г. Изкарах една изключително лека бременност, а пък раждането ми беше направо песен. Вярно, че при мен бе трета бременност, но въпреки възрастта си се чувствах перфектно.
Разбира се и аз  се притеснявах, затова ходех доста често на прегледи. Това, което аз направих през тази бременност беше:
-3 фетални морфологии - в 12-та, 20-та и 32-ра г.с. при специалист
-БХС (биохимичен скрининг) в 16-та г.с. (Резултатът излезе нисък и ФМ беше ОК, затова не ми препоръчаха амниоцентеза, но ако имах и най-малки съмнение, не бих се поколебала).
-всеки месец преглед на ехограф
-разбира се и всички останали изследвания на кръв и урина

Не се притеснявай, оказва се, че при т.нар. възрастни майки бременностите протичат по-леко, защото майките са изключително добре информирани и вземат всички възможни предпазни мерки.  Hug
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай, три мои дружки са с бебе - едната роди на 41, другата на 40, а сега всеки момент и третата на 39. Всичко ще е наред  Hug
Аз искам второ, но няма да е много скоро, така че със сигурност, живот и здраве, ще съм над 35  Grinning
Абсолютно ме кефи първата част на поста ти! Трябва да има деца!  Peace
Късмет за второто бебче!  Hug
Виж целия пост
# 11
Лека бременност ти желая  Hug
Аз родих първото си дете на почти 32 г.
Живот и здраве другото ще е след 35 най-вероятно  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Привет ts-mamy !
Аз съм на 38 години и живот и здраве , ако дочакам термина юни месц ще си имам бебче. Вярно , че ще ми е второ , но вълненията ми са като твоите . На мен лекарите ми казаха, че пред вид възрастта ми по всякан вероятност ще родя с операция. Не съм много ентусиазирана (първото ми раждане на 31 г. беше естествено ,много бързо и лесно) , но щом се налага ...
Има специлана темичка за генетичните изследвания(БХС), там има инфо и за тези , които се правят в 11-13 седмица и са с 90% сигурност, както и за тези ,които се правят в 18-22 седмица и са със 75% сигурност. Трябва да си наясно , че и в двата случая става въпрос за вероятност от генетични увреждания на плода . Те не поставят диагноза.
Желая ти лека и безпроблемна бременност, която определено не зависи от годините!
Виж целия пост
# 13
и аз съм на 34 ,но след два месеца ще стана на 35 - и съм бременна и ми е много гот - не се чувствам дърта - напротив даже лекарите ме смятат за много млада ,което ме учудва .......нали уж на тази възраст се води рискова бременост??Ама май нещата са се променили така ми се струва ......
Виж целия пост
# 14
На 37 забременях и на 38 родих.БХС не можах да направя, защото лабораторията в Майчин дом не работеше.Амнеоцентеза отказах-0,5 % риск за плода по световна статистика.Родих  един здрав мъж.Лека бременност и раждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия