Пентаксим след антибиотик?

  • 649
  • 9
Здравейте!
Бебенцето ми е на 4 месеца. Миналата седмица педиатъра й изписа Оспамокс. Днес бяхме на контролен преглед и каза, че е ок, върпеки, че още има сополки ... Каза ни да си пием антибиотика до 1-ви май и да отидем на 7-ми да й сложи втората доза Пентаксим. Не е ли твърде рано? Чувала съм, че на организама му трябва 1 месец за да се възстанови напълно след антибиотика.
Споделете вашия опит!
Виж целия пост
# 1
И на нас ни биха третия Пентаксим, седмица след като оздравяхме, но не се лекувахме с антибиотик. Педиатъра ви сам ще прецени дали да ви сложи ваксината, като ви прегледа преди това Peace
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам трябва да има поне 10 дни, в които детето да е било напълно здраво  след АБ-то и без да е приемало лекарства, за да ваксинираш.
Виж целия пост
# 3
Педиатъра ви сам ще прецени дали да ви сложи ваксината, като ви прегледа преди това Peace

И аз така мисля  Peace
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам трябва да има поне 10 дни, в които детето да е било напълно здраво  след АБ-то и без да е приемало лекарства, за да ваксинираш.
Peace
даже 14 дни държеше нашата педиатърка. а и с тези сополки? детето напълно трябва да е здраво при слагането на ваксините! при нас само да прохъркваше нослето, без нищо друго и отлагахме. няма за къде да се бърза.
Виж целия пост
# 5
Разбира се, педиатър би трябвало да знае най-добре, но Пентаксима е сериозна ваксина и ми се струва, че 5-6 дни след боледуване са малко. Според моята джипка трябва да минат поне 20 дни след прием на АБ, за да се смята, че организмът е възстановен.
Виж целия пост
# 6
Детето трябва да е напълно здраво, за да се ваксинира.
Не знам нищо за приема на лекарства преди това.
Но има някакво забавяне между приемите на ваксината, над което трябва да се започне от начало ваксинацията...
Виж целия пост
# 7
Педиатъра ви сам ще прецени дали да ви сложи ваксината, като ви прегледа преди това Peace
[/quote
 Peace
Виж целия пост
# 8
Ваксини се бият, на абсолютно здрави деца.
Според нашата педиатърка, трябва да минат 14 дни след боледуване, и чак тогава бием ваксини.
Виж целия пост
# 9

Но има някакво забавяне между приемите на ваксината, над което трябва да се започне от начало ваксинацията...

Това е спорен въпрос. някои специалисти твърдят, че не е необходимо да се почва наново, други мислят като теб. познавам деца, при които периода между ваксинацията е много голям и все пак не са почвали отначало. това си е до личното мнение на педиатъра, а за мен това неуточнение и недоразбиране е... Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия