Паниран кашкавал как да го приготвя

  • 17 148
  • 12
Как да панирам кашкавал? Да, това е въпроса, досега все опитвах, но ми ставаше един лигав, направо ужас и доста мазен, затова моля да подробен инстуктаж и каква гарнитура върви към него.Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Нарязваш си кашкавала на парчета не много тънки.Слагаш да се стегнат във фризера или камерата на хладилника.После ги намокряш с вода,потапяш в брашно,после в разбито яйце и последно в галета.Пържиш в добре загрято олио.
 Не стават мазно,а с хрупкава коричка и не се разтича....


Гарнитурата.....Ами например зелева салатка,зелен салатка,"Снежанка",шопска,задушени зеленчуци....Такива неща....
Виж целия пост
# 2
Нарязвам кашкавала на парченца дебели около 1 см. Потопявам ги във вода и ги оставям във фризера или камератa Simple Smile поне за 30 мин. Разбивам 1 яйце с чаена лъжичка брашно и панирам парченцата кашкавал. Пържа без мазнина в тефлонов тиган до зачервяване на коричката.
Виж целия пост
# 3
Нарязвам кашкавала на парченца дебели около 1 см. Потопявам ги във вода и ги оставям във фризера или камерать  Simple Smile поне за 30 мин. Разбивам 1 яйце с чаена лъжичка брашно и панирам парченцата кашкавал. Пържа без мазнина в тефлонов тиган до зачервяване на коричката.
тази рецепта ми се струва хубава  bouquet
Виж целия пост
# 4
Aз нарязвам кашкавала на филийки.Разбивам яйце,потапям в яйцето после в галета,после пак в яйцето и пак галета.Става мнго хрупкава коричка и не е мазен Peace
Виж целия пост
# 5
Аз спазвам две правила - задължително за кратко във фризера и задължително последното ти потапяне да е в яйце, а не в галетата или брашното. Винаги се получава добре, ако ги спазвам.
Успех! Аз тъкмо го започнах, че децата са гладни, а бобът ще се свари чак за вечеря Sad
Виж целия пост
# 6
Нарязваш си кашкавала на парчета не много тънки.Слагаш да се стегнат във фризера или камерата на хладилника.После ги намокряш с вода,потапяш в брашно,после в разбито яйце и последно в галета.Пържиш в добре загрято олио.
 Не стават мазно,а с хрупкава коричка и не се разтича....


Гарнитурата.....Ами например зелева салатка,зелен салатка,"Снежанка",шопска,задушени зеленчуци....Такива неща....

 Peace
Виж целия пост
# 7
Нарязваш си кашкавала на парчета не много тънки.Слагаш да се стегнат във фризера или камерата на хладилника.После ги намокряш с вода,потапяш в брашно,после в разбито яйце и последно в галета.Пържиш в добре загрято олио.
 Не стават мазно,а с хрупкава коричка и не се разтича....


Гарнитурата.....Ами например зелева салатка,зелен салатка,"Снежанка",шопска,задушени зеленчуци....Такива неща....

 Peace
Аз намокрям кашкавала в бира, става много вкусно. Или правя панировка "патафрий".
Виж целия пост
# 8
Една идея от мен - пробвайте последния път да потомите кашкавала в натрошен корнфлейкс, вместо в галета. Става супер.
Виж целия пост
# 9
Момичета ,всички рецепти са много добри ,само да допълня ,че не става лигав ако се пържи за кратко в много горещо олио ,а не е мазен когато последно се овалва в галета или друго ,различно от яйце.А и не забравяйте , след като е изпържен се вади върху дебел пласт салфетки в чинията.Това е задължително за всяка пържена храна.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Много е важно какъв е кашкавала,да не е като сирене,трябва да е твърд.Нарязвам на парчета,мокриш с вода,галета,яйца,галета и отново яйца newsm10
Виж целия пост
# 11
Аз пък за себе си установих, че най ми харесва като разделя белтъка от жълтъка и белтъка го разбия на сняг - струва ми се че така панировката става най- хрупкава и кашкавала си остава вътре. Определено обаче готов , полуфабрикат имам предвид, не си струва да се купува - за нищо не става и на цена не отстъпва на домашно приготвения, последния път даже и котката не иска да го яде. Та при мен процедурата е - добре охладен кашкавал на филийка около един пръст, жълтък, брашно или галета , белтъчен сняг и пак галета и в силно заграта маслена баня, после на кухненска хартия да се отцеди и със салатка според както дойде.
Виж целия пост
# 12
Кашкавала го правя така......Студен кашкавал го мия със студена вода и след това панирам в яйце, брашно и пак яйце и ...винаги ми се получава....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия