Рецепта за сарми в тесто!

  • 1 397
  • 2
САРМИ В ТЕСТО



за плънката: 
• 100-200гр. ориз
• 400гр. картофи
• 100гр. овесени ядки
• 1 морков
• 1глава лук
• 60 мл. олио или масло
• 1 ч. л. чубрица
• 1 с.л. копър за картофите
• 5–6 листа магданоз
• 1 ч. л. сол

за тестото:
• 250мл. вода
• 1 белтък (може и без него)
• 1/2 кг брашно
• 1 ч. л. сол
Настърганите моркови и лук по желание се задушават, прибавя се измитият и почистен ориз и се пържи, докато стане стъклен. Разбърква се и се долива 1/2 л вода. Накрая се овкусява с подправките, разбърква се и се сваля от огъня. Отделно се сваряват картофите и малко преди да станат се слагат овесените ядки. След което се пасират заедно със солта и копъра. Солта за тестото се разтваря в 250 мл. хладка вода. Брашното се пресява, поставя се в купа, налива се подсолената вода и се меси, докато се получи разтегливо тесто. Тестото се разточва и се режат кръгчета с купа (аз ползвам купи с почти четириъгълна форма, по-удобно ми е с тях при навиването). В тях се слага от плънката, завиват се сарми и се подреждат в предварително намаслена тава. Поръсват се с вода и олио. Аз ги мажа с жълтъка с малко олио в него и  пека в предварително загрята фурна при температура 200 градуса.
Ето и оригиналната рецепта: http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=cooking&id=37
Виж целия пост
# 1
Интересна рецепта. Искам само да попитам двете плънки от ориз  и картофи с овесени ядки смесвет ли се или се правят два вида сърми от двете плънки?
Виж целия пост
# 2
Интересна рецепта. Искам само да попитам двете плънки от ориз  и картофи с овесени ядки смесвет ли се или се правят два вида сърми от двете плънки?

Смесват се!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия