Обрив по дупето

  • 3 283
  • 4
Здравейте!Предварително се извинявам,ако повтарям вече съществуваща тема,но не се справих с търсачката.От няколко дена дупето на сина ми е зачервено и по гънките са се появили ситни пъпчици с бял връх,които са твърди на допир.До този момент съм го мила със смрадлика и съм го мазала с крема против подсичане на Клоран,но няма никакъв ефект.Педиатърката ме посъветва да взема Триклобактер,но не каза как се използва това лекарство.Въпросът ми е как да го прилагам и има ли ефект.Ако може да ми препоръчате и други средства за справяне с този проблем ще съм ви много благодарна.Само да добавя,че не съм му давала нов вид храна.Благодаря ви за отговорите! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
А тези пъпчици гъбични ли са или не?Защото триклобактер се използва при гъбични инфекции.След като измиеш дупето с триклобактер можеш да намажеш с КЛОТРИМАЗОЛ кремили със ИМАЗОЛ.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми е с чувсттвително дупе. Ако всичко е о.к. я мажа само с крем рпотив подсичане (крем за проблемни зони Seba Med), а няколко пъти сме имали такъв проблем като вашия Тогава редувам Triderm, Elocom и крем за проблемни зони Seba Med (кремът е страхотен). Всеки от трите струва около 10 лв. Освен това отвара от смрадлика много помага, но не само да го миеш а да поседи вътре. Сваряваш смрадликата, прецеждаш доливаш още вода и в едно лигенче го слагаш да поседи 5-6 мин. Изсушаваш леко без да отмиваш, намазваш с крем и да ляга да спи (прави се вечер след баня). За 3 дни всичко минава.
Виж целия пост
# 3
според мен трябва да се установи причината за обрива, а не така да си мажеш, кой с каквото ти каже. Гъбички ли са, алергично подсичане ли е, подсичане след наакване ли е, бактериална инфекция ли е? Отиди някой дежурен да погледн детето, сигурно много се мъчи горкото.
Виж целия пост
# 4
Ако е гъбична инфекция Триклобактера помага и след това мазахме с Певизон(но не прекалявай с него- по 2 пъти на ден не повече от6-8 дни)За 2-3 дни отшумява.Но първо се увери какво е .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия