Проверяваха ли бебето ви от полицията?

  • 6 325
  • 111
В отчетната ни тема на 3 майки от различни градове се е случило полиция да ги посети и да искат да видят бебето им.
Причината била изоставено във влак бебе, на което се издирват родителите.
Едната от майките е от по-малък град и е сигурна, че посетилият ги човек е наистина полицай.
Тъй като начина на търсене ми се струва доста странен и се плаша за детето си, исках да попитам повече хора случвало ли им се е и дали знаят нещо по въпроса.
Евентуално ако прочетат съпруги, дъщери, сестри на полицаии да проверят това истинска акция ли е, за да сме спокойни за децата си.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
На мен също ми е странно това проверяване. Трудно бих пуснала някой непознат вкъщи, за да ми види бебето.
Виж целия пост
# 2
 Shocked Shocked Shocked Много странно. Не съм чувала за такива проверки.  newsm78 newsm78
Не трудно, ами въобще няма и да се замисля да пусна някого.  Wink
Виж целия пост
# 3
Много тъп начин за проверяване... Могат ли да обиколят всички семейства, които имат бебета... то бебето във влака може да е от другия край на страната...  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Защо просто не се обадиш на 166 и попиташ, ще ти отговорят веднага  Peace
Виж целия пост
# 5
Не ми се е случвало и не знам нищо по въпроса. Не е лошо, ако някой се представя за полицай да му се поиска служебна карта.
Виж целия пост
# 6
 ShockedЗа първи път чувам за подобно нещо.Не бих пуснала някого за такава"нелепа"проверка. bowuu
Виж целия пост
# 7
Странна работа... Как така не познати ще идват у нас да ми проверяват детето пък макар и полицаи?! Едва ли бих ги пуснала. Stop
Виж целия пост
# 8
Цитат
    Много странно. Не съм чувала за такива проверки.   
Не трудно, ами въобще няма и да се замисля да пусна някого. 


Виж целия пост
# 9
Не са ни правили подобна проверка.

Ако ми звънне полицай на врата с желание да влиза и да ни проверява, още там, на вратата, ще  поискам  да се  легитимира, да ми покаже по какъв документ има право да влезе и да провереява, а това, което ми каже, ще сверя дали е вярно на 166.

Виж целия пост
# 10
Много е странно и нелепо. Не бих пуснала непознат вкъщи, ако не се легитимира и не ми покаже заповед, която му разрешава да влезе в дома ми.
Виж целия пост
# 11
от 166 надали ще ви дадат тази информация - но определено ако проверяват трябва да имат някаква заповед , с която да обосноват проверката и то трябва да е от прокуратурата - аз не мога да разбера какво точно проверяват дали външния вид отговаря на вашето бебе ли .... малко странна проверка. Искайте им служебни карти и заповед , с която се разрешава проверката - ще ви покажат копи е , но я изчетете внимателно и в www.lex .bg моге да видите името на прокурорите , за да сте горе долу наясно кой може да подписва
Виж целия пост
# 12
а  и нека ви посочат откъде са взели адреса ви и той трябва да е описан изрично в заповедта и основанието , така че четет тези заповеди внимателно , защото има и закон за защита та информацията
Виж целия пост
# 13
Да, идва кварталния на проверка. Човека си дойде униформен, представи се, както си трябва, въпреки че се познаваме и помоли да види бебето. Видя го и толкова. Дори не беше нужно да влиза, показах му бебето на вратата. Обясни ми, че проверяват бебетата на възраст около 4-5 месеца, заради бебето изоставено във влака около Нова година.
Не се впрягайте толкова!
Тъпо е така да проверяват по домовете на хората, ама какво да правят полицаите, наредили са им да проверяват и те си вършат работата.
А данните на детето и адреса са взели от ЕСГРАОН, логично е все пак полицията да разполага с тази информация.
Виж целия пост
# 14
Никога не бих пуснала в къщи някого който е непознат и иска да види детето ми.От къде да знам че не искат да го откраднат и го оглеждат в момента. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия