Бронхит, стафилококи или и аз незнам какво...

  • 1 077
  • 1
Здравейте!
От повече от седмица дъщеря ми /на 1 година почти/ е болна и диагнозата е бронхит, като днес се усъмниха и за стафилококи. Всичко започна с кашлица, заведох я на лекар, но й нямаше абсолютно нищо, и й давах Осцилококцинум профилактично. След 3 дни отново я заведох защото състоянието й взе да се влошава: имаше леко зачервено гърло и нищо повече. След 2 дни отново бяхме на лекар при което се чуха единични бронхиални спазми /дано да не греша терминологията/ и й изписаха сироп Кленбутерол и Антибиотик - Сумамед. След 3-дневно лечение започна да видага температура 2-3 пъти дневно. Заведох я на друг лекар, който установи че хриповете не са изчезнали, дясната сливица е много зачервена и най-вероятно се касае за вид бактерия и изписа сироп Флавамед и антибиотик Цефаклор. Тъй като  преди месеци се оказа че дъщеря ми има и атопичен дерматит, лекарката се усъмни за стафилококи и да направим изследване след поне 20 дни от приема на антибиотика. Да не забравя и че и 2 зъба са на път да излезнат /от 2 месеца/ и е доста нервна заради тях. Незнам вече какво да правя, защото ако отида при 3-ти специалист може би ще е и трета диагноза. Надявам се че може да ми помогнете, дори и с предположения, защото започвам да се притеснявам. Досега не е боледувала, имала е съвсем лека хрема на 8 месеца, която се оправи за 2 дни с Осцилококцинум.
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Излекувайте ангината като завършите антибиотичния курс от 7 дни и сироп за кашлицата. Ако има бронхоспазъм е добре да приема сиропа Кленбутерол поне 7 дни. Когато вече е напълно здрава т.е. не по-рано от 20 дни след лечението и вземете секрет от гърлото. Ако покаже наличие на бактерии тогава вече може да се мисли за алергия от бектериален произход, което е малко възможно.
Не езадължително всяка бактерия да води до алергия, както и всеки атопичен дерматити да води да бронхоспазъм. Ако такъв настъпва в хода на вирусна инфекция, това се дължи на самия вирус което се очаква и с възрастта това се изживява без да се превръща в алергична болест- т.е. астма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия