Пазаруване в чужбина (Турция)

  • 31 842
  • 19
Мили мами, скоро моят приятел се върна от Турция. Беше си накупил една камара дрешки за без пари. Най-скъпата му покупка беше долнище, имитация на Адидас за 7.50 лири(еквивалентно  лева пак горе-долу толкова). Останалите неща-блузки най-вече са между 3.50 и 5.00. Както и да го мисля, както и да го смятам ми се иска да ида до Турция и да си напрвя голямо пазаруване. Знам, че повечето неща са парцалки, но за тези пари не мога и друго да искам. За 100 лева ще си накупя най-малко 20 блузки. Дори и да се скъса някоя после няма да ме е яд, защото съм я взела почти за без пари. Та въпросът ми към вас е- заслужава ли си да идеш да си напазаруваш така и правила ли го е някоя от вас? Какви са отзивите ви???
П.П- Билет до Истанбул е от 35 до 40 лв.
Виж целия пост
# 1
Да в Турция има качествени дрехи на марката Аziz bebe там са супер евтини а тук са троино по скъпи най важното че са качествени
Виж целия пост
# 2
Да в Турция има качествени дрехи на марката Аziz bebe там са супер евтини а тук са троино по скъпи най важното че са качествени
как ще са евтини азиз бебе-във два фирмени магазини ходя  в Истанбул и в двата ми идват  с по 1-2лева по-евтини от колкото тук.Не приказвайте глупости.На дребно цените са като тук.А в случая разбирам ,че става дума за дрехи за големи-Аз съмна принципа по добре 3 по 20/30лв. отколкото 10 по 5лв. PeaceГоворя за цени Истанбул.
Виж целия пост
# 3
Да, наистина става дума за дрехи за голям човек, но за дрехи за ежедневието. В смисъл аз с тези дрехи няма да излизам по гала вечери и на дискотека, а за лекции, за из квартала и така. Това имах предвид Simple Smile
Виж целия пост
# 4
За покупки от Турция - доволна съм от пелените на Памперс - по-качествени са, с ластици, по хубави са от нашите тук и са към 20 лири пакета (някога и по-малко).Омекотител съм си взимала пак е по-хубав и по евтин.Сега имам един пакет Персил от там, но още не съм го пробвала.Мои познати казват че е много хубав, но аз нищо не мога да кажа все още.Пакета струваше 16.60 лири на промоция и е 9 кг.Взимала съм и разни други почистващи препарати за лекета, за съдове и т.н. и съм доволна.За дрехи не мога да кажа понеже нямам нищо от там.Някои стоки си заслужават други не.
Виж целия пост
# 5
Според мен си заслужава.
Ако имаш възможност отиди и виж. Купувала съм си страшни неща за смешни пари. Е вярно преди 3 год но и сега ще е същото, надали се има някаква промяна.
А приятелят ти къде е бил в Истанбул ли?
Виж целия пост
# 6
Дрехи за лекции ще намериш на сравнително добри цени - виждала съм блуза на Севънхил за 14 лири в началото на сезона, а три месеца по-късно в Бг - за 50 лв. Общо взето с две такива покупки ще си избиеш парите.
Виж целия пост
# 7
Според мен си заслужава.
Ако имаш възможност отиди и виж. Купувала съм си страшни неща за смешни пари. Е вярно преди 3 год но и сега ще е същото, надали се има някаква промяна.
А приятелят ти къде е бил в Истанбул ли?
Еми не, приятелят ми беше в Бурса. Той дрехите си ги е купувал от пазарче там. Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление. Eто това горнище е било 5 лири: http://prikachi.com/files/158362D.jpg
Виж целия пост
# 8
Пазаруването в Турция определено си заслужава  Peace
Не само за парцалки, но и скъпите дрешки пак са по-евтини, отколкото тук. Особено по време на намаленията, може да си купиш страхотни неща за .... смешна цена!
Сега покрай празниците смятахме да отскочим до Истанбул, но не успяхме да уредим нощувка! А и добре, че се отколожи пътуването, защото на 1-ви май там е било АД! #2gunfire
Иначе миналата година декември месец ходих до Одрин. Понеже времето не беше достатъчно....имахме туристическа обиколка...и само 3-4 часа за пазар, успях да си купя само една блузка и 2 якета Литъл Биг .... едното късо (70 лв), другото дълго (80 лв). И познайте ... видях същото дълго яке тук за 160 лв  #Cussing out  И другото, което ми направи впечатление....прах Ариел - 9 кг за 25 лева,като тук половината опаковка е на тази цена. Пред магазинчето бяха паркирали само коли от БГ Simple Smile
За пазаруването в Гърция, по време на сезонно намаление, мога да кажа същото  Peace

П.С Капалъ Чаршъ е по-скоро за туристи...аз лично не виждам какво мога да си купя оттам Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Според мен си заслужава.
Ако имаш възможност отиди и виж. Купувала съм си страшни неща за смешни пари. Е вярно преди 3 год но и сега ще е същото, надали се има някаква промяна.
А приятелят ти къде е бил в Истанбул ли?
Еми не, приятелят ми беше в Бурса. Той дрехите си ги е купувал от пазарче там. Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление. Eто това горнище е било 5 лири: http://prikachi.com/files/158362D.jpg

Преди 3 год бях в Тикирда, градче близо до Чорлу на Мраморно море, там всеки четвъртък имаше пазар идваха от доста места там е накупувах си супер неща за без пари.
Предполагам, че и той от такъв пазар си е купил нещата, просто якото е че ходиш и гледаш и си заплюваш, естествено има и боклуци, но те хубавите неща изпъкват.
Аз си бях купила Левис за 45 лв, шият ги в Чорлу там е фабриката, тук кога ще си ги купя за толкова....никога.
Виж целия пост
# 10
Според мен си заслужава.
Ако имаш възможност отиди и виж. Купувала съм си страшни неща за смешни пари. Е вярно преди 3 год но и сега ще е същото, надали се има някаква промяна.
А приятелят ти къде е бил в Истанбул ли?
Еми не, приятелят ми беше в Бурса. Той дрехите си ги е купувал от пазарче там. Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление. Eто това горнище е било 5 лири: http://prikachi.com/files/158362D.jpg

Преди 3 год бях в Тикирда, градче близо до Чорлу на Мраморно море, там всеки четвъртък имаше пазар идваха от доста места там е накупувах си супер неща за без пари.
Предполагам, че и той от такъв пазар си е купил нещата, просто якото е че ходиш и гледаш и си заплюваш, естествено има и боклуци, но те хубавите неща изпъкват.
Аз си бях купила Левис за 45 лв, шият ги в Чорлу там е фабриката, тук кога ще си ги купя за толкова....никога.
Да, наистина и в Бурса пазарите са по дни. На този пазар, който той беше е бил в Сряда. Иначе другия момент е, че можеш да се пазариш, а някои дори не чакат ти да смъкнеш цената, ами като видят, че се интересуваш от нещото, но не се решаваш да си го купиш и те сами смъкват от цената  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
... Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление....

На някои места в Капълъто има много добри дрехи (напр. кожени палта) на високи цени, което си е нормално за високо качество. Има и отвратителни парцали, де... Важното е, че всичко подлежи на "предоговаряне" на цената, но клиентите не могат да очакват, че нещо ще си свали цената от 1000 лири на 50.
Виж целия пост
# 12
... Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление....

На някои места в Капълъто има много добри дрехи (напр. кожени палта) на високи цени, което си е нормално за високо качество. Има и отвратителни парцали, де... Важното е, че всичко подлежи на "предоговаряне" на цената, но клиентите не могат да очакват, че нещо ще си свали цената от 1000 лири на 50.

Е, разбира се, че не може. Но един пресен пример. Дядо му отива да си купи електрическа самобръсначка и иска да се договори за цената. Началната цена е 30 лири. След договарянето става 16 Simple Smile Друг пример е, когато моя приятел е бил на бала си в Кушадасъ, един човек е продавал футболни фланелки на различни отбори. Предлагал една на негов съученик. Цената била 45 лири, а продавача я е смъкнал на 15 само и само, за да бъде купена.
Виж целия пост
# 13
... Е, разбира се, че не може. Но един пресен пример. Дядо му отива да си купи електрическа самобръсначка и иска да се договори за цената. Началната цена е 30 лири. След договарянето става 16 Simple Smile Друг пример е, когато моя приятел е бил на бала си в Кушадасъ, един човек е продавал футболни фланелки на различни отбори. Предлагал една на негов съученик. Цената била 45 лири, а продавача я е смъкнал на 15 само и само, за да бъде купена.

Горе-долу това е формулата при пазаренето  Mr. Green Продавачът иска някакви пари, ти делиш на две и вече си доста близо до цената, която той ще приеме. Естествено, винаги има вероятност той да е обявил безобразно висока цена, ако е решил, че много искаш стоката му  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Според мен си заслужава.
Ако имаш възможност отиди и виж. Купувала съм си страшни неща за смешни пари. Е вярно преди 3 год но и сега ще е същото, надали се има някаква промяна.
А приятелят ти къде е бил в Истанбул ли?
Еми не, приятелят ми беше в Бурса. Той дрехите си ги е купувал от пазарче там. Той самият каза, че примерно на Капалъ Чарши ще е доста по-скъпичко и няма да си заслужава, но има места на които като отидеш ахваш от удивление. Eто това горнище е било 5 лири: http://prikachi.com/files/158362D.jpg
а дали все още ги шият там?
Аз от праховте съм супер доволна и от Ариел и отПерсил-вече няколко години само от там купуваме   PeaceОмевкотителя не винаги е хубав нещоо Вернел/Силан неми допада,памперситеи Памперс и Хъгис са супер -цената не я коментирам и на тях и на праховете Peace
Преди 3 год бях в Тикирда, градче близо до Чорлу на Мраморно море, там всеки четвъртък имаше пазар идваха от доста места там е накупувах си супер неща за без пари.
Предполагам, че и той от такъв пазар си е купил нещата, просто якото е че ходиш и гледаш и си заплюваш, естествено има и боклуци, но те хубавите неща изпъкват.
Аз си бях купила Левис за 45 лв, шият ги в Чорлу там е фабриката, тук кога ще си ги купя за толкова....никога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия