М & БИ - 67

  • 28 380
  • 281
ДОБРЕ ДОШЛИ В  ТЕМАТА НА ХОРАТА АДРЕСНО И ЕМОЦИОНАЛНО СВЪРЗАНИ С РЕГИОНА  МАГРЕБ - БЛИЗЪК ИЗТОК .


Стихове от наши мами - поетическата ни  гордост !



Сабах ал хаир!

За малко писане сега е време,
а после всяка по задачи да поеме,
С кафенце сладко, отвори очички,
и после окрилена като птичка
от любов и мили думи,
ти лоши мисли и тъга загърбвай.
За форума се сещай всеки миг
и през почивката -логни се с твоя ник!
                               akhyal_katya
 



когато често си седя пред компа
децата правят в къщата ми бомба
а после, докато подреждам
във форума избягвам да поглеждам
че той зараза е голяма
и хванели те-оправия няма
                            DUA



И в офиса седя и нижа рими,
че мира няма мисълта игрива,
че работата верно е забава,
но без мухабет арабски и ден не минава.
Ах, колко трудно е
да бъдеш безразлична
пред тези мами, слънчеви и лични.
Деца и шеф  - ги слагам на кантара,
щом музата за чат припари!!
Админът гледа и "разнищва" сървъра,
ей тази приказлива Катя де ли е?
а тя говори.... в рими и със фабула....
щом отчета във зори предала е.
За обед няма време - пред компютъра ....
кафе, извара, морков и храна за мозъка.
 


Дъхави цветя са нацъфтели
в този форум
и при нас сред много мами смели,
има пролетни и китни,
скромни или любопитни,
готови за кафе и сладко
редовно пишат или рядко,
но винаги ги препрочитам
и все за нещо ново питам.

Как да се справим - трудно:
вкусни табиети,
щом всичките сме на диети
козумаче, пастичка, локумче
кафе, фурми или кус-кус
угаждаме на всеки вкус.   

При нас във форума е празник всеки ден,
защото имаме рода голяма.
Почувстваш ли се угнетен,
пиши на някоя арабска мама.                                     

akhyal_katya




любителски рими,
за форумските ни цветя
    любими


      Тъй както всички знаят
и както всички пишат,
       Цветята са омайни
и приказно миришат,
      А вие като тях сте
жени неповторими,
       обичани прекрасни
завинаги любими!
DUA





                                                                 
                           
Кои сме ние :
                         
AniSim-БГ photo    Amal-БГ/Сирия photo  ,  Angel Smile-БГ  ,   akhyal_katya- БГ/Мароко photo  ,  bliznacite2004-БГ  photo  ,  Bonbonela-БГ photo  ,  MakauiDanielа-Италия/Мароко photo   Манел-БГ/Сирия  photo  ,   dala-Алжир/Франция  photo  ,   DesertPrincess-БГ photo  ,  Другарче-БГ photo  ,  DUA-БГ/Ливан photo  ,  dtti-Сирия photo Jasmin-БГ/Сирия photo  ,  hariette-ОK photo  ,  Iman-БГ/ОАЕ photo  ,  Iska-БГ  ,  ЛюбИтУ-ОAE  ,  Magda mm3-БГ  photo  ,  Mama*Mia-БГ/Ливан photo  ,   мамамария-БГ  ,  Марси-Тунис photo  ,  Mariabutti-ОAE  ,  Mln-ОAE  ,  Муцка-Maроко photo  ,  Muhsina-ОK photo  ,  mimeto-ОAE  ,  Nadia Jasem-БГ  photo  ,  nafissima-БГ/Афганистан  ,   Queen Tiye-БГ  photo  ,  Snowflake-БГ photo  ,  Svear-Mароко photo  ,  svetla зх-ОАЕ  photo  ,  сексимоми4е-БГ  ,   snejnatamar-Сирия  photo  ,  Tahmine-БГ photo  ,  TarikMom-Канада/Мароко photo  ,  Um_Sami-БГ/Кувейт photo  Water Lily-ОAE photo  еvadam-БГ  photo  ,  Eye of Ra-БГ  photo  ,  zaazu-Сирия  ,  ceciflo - БГ/Алжир  ,  gorchiv-badem - БГ/Мароко  ,  elisinia-БГ  photo  ,  mimito_-БГ (59-та)  ,  I~Abra~I-БГ photo  ,  hayati-БГ/Сирия photo  ,  ra4eto-БГ(61-ва)  ,  sweet_dream-(62-ра)  ,  reni31-БГ (62-ра)  ,  gallii-БГ (62-ра)  ,  Самира-БГ/Египет (64)  ,  Love-БГ (64)  ,  amal_nadia-(66) ,  Valens- Белгия/Алжир(66)


   


                                                                 

Стари теми :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66


!!!  smile3509  photo АЛБУМ !!!
Имаме . На тайно място .
Ще получите парола , ако пишете в 5 поредни теми на арабските мами .
Но , при условие , че представите обстойно себе си , семействата си и ни направите съпричастни на живота си . Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем !!!

п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti , ако никой от старите не е против тя ще ви пусне линк и парола към албумчето .



Виж целия пост
# 1
Сабах Ал Ноор,

Хаятита как сте!!!
Темите тук текат като по вода...
На всички приятен ден и красиво настроение.
Виж целия пост
# 2
еее принцеске-изпревари ме-толкова време те нямаше newsm78
ЧЕСТИТА НИ ТЕМА
е хайде малко арабска красота
Виж целия пост
# 3
Здравейте момичета,
Май не съм писала цяла вечност и като гледам колко сте изписали дано ви прочета преди обяд, че след това отивам на барбекю
Дезърт принцес това момче, не е това същото, което знам и което посрещаше кувейтските туристи. Това, което знам е по-пълничко...
(ааааа сега разбрах, че това е другото момче...Simple Smile))))))))
Деси не съм ви забравила ама сега съм в дупката преди рожденния си ден и нещо емоционално съм даун, ама ще се оправя, само некоя блага вест да дойде от топлите страни. Иншааллах! Какви са ти плановете за това лято?
Кате ако не съм закъсняла много приятно и безпроблемно пътуване и дано скоро се включиш да ни съобщиш първите си впечатления.
И да приемаш оферти за бъдещи марокански снахи, мераклийки много Simple Smile))
марси със закъснение честит рожден ден и много сбъднати мечти през тази година. Надявам се много хора да са та изненадали приятно Simple Smile
Water Lily  и аз не харесвам когато слагат по вестници такива покъртителни снимки, защото на убийците, изнасилвачите въобще не им пука от това, а обикновените хора като нас само още повече страх събират...
reni31  и аз го изгледах този филм за сирийската булка, напълно земен филм с една житейска история, не е нещо съчинено и натруфено. Ще се радвам да гледам и други такива филми ама не се намират лесно
Виж целия пост
# 4
   Здравейте и от мен и Честита ни тема!
Хайде и аз да дам отчет за мойте разбойници.Махмуд се роди 3300 и 53см.Без контракции една седмица преди термин.Както цял ден се черпех с приятелки за Рождения ми ден предния ден ,вечерта се прибрах в къщи да се преоблека ,че с мъжа ми отивахме на гости.Изведнъж ужасни болки-през 2 мин.Звъня на доктора той в провинцията.Бързо газ в болницата-водите ми изтекоха в двора на Шейново.Качиха ме горе и право в родилна зала.След две мин. бях майка.Дежурния лекар се оказа ливанец.Имах 4 външни и към 30вътр. шева.Шиенето беше по страшно от раждането.Хамуди-2750 и 49см.Той в началото на 9м.Реших да го родя в болницата до нас.Доктора с когото имах уговорка ме викна на преглед.Изведнъж ме натисна силно и каза отпуших тапата за да родиш тази нощ , че заминавам на семинар.Без да ме пита-полудях.Върнах се на Рожд. ден на племенницата където бях оставила Махмуд и като казах на родата искаха да линчуват доктора.Започнах да кървя цяла нощ стисках на сутринта не отидох при същия доктор ,а отново в Шейново.И така се появи Хамуди на 26 юни.Беше мъничък и вечно спеше ,въобще не можеше да засуква.Имах Шевове на същото място,доктора ме разряза там за да не се разкъсат старите.По късно получих и мастит.Яси се роди 3100-51см. пак в Шейново.Имах разкритие 5см. от предния ден,но изчаквах само да мине Р.Д. на Махмуд и така на докторския празник се появи малкото ми слънчице.С него имах само 10вътр. шева.Отново седмица преди термина.Да ви се похваля
[/color],току що получих поредна хубава новина от Ливан.Моята приятелка-майка на три дъщери до сега си има две близначки-Лилия и Лора.Да са и живи и здрави и петте девойки.И ако и остава време да ни чете-нека понякога се включва и тя.
Виж целия пост
# 5
Салама арабиятки!
2-3  часа никой не се е разписал newsm78

Дуа-каката от сн. е много красива..А на мен ми направиха забелешка,че ходя в мола с много фешън топ EmbarassedАко пък изкарам едни такива обици,ще ми се накарат приятелките #Cussing out
Кари каза,че Калид бие всички момичета и те не го харесват Simple SmileНяма да ходим до училището.Интересното е,че на едно момиченце от класа и са и паднали зъбките вече...на 5 год е-не е ли рано?!Със зетовете ми как беше?
Ти много шев и кройка бе Дуа!Я кажи сега кои по-болят:вътр.или външни?Щото с Кари 2 седмици не можех да седна,а със Сара нямах проблем,а очаквах,че много ще ме боли..докато док пошиваше се скара на акушерката,а тя отвърна:ами рязах на където имаше място,а аз така: Shocked,обаче малки били шевовете,каквото и да означава това CrazyИ как те оставиха 15 дена да преносиш,чела съм,че е опасно за бебето..

Харе-ооо,ами ти си късметлийка,занам,че и от акушерката зависи:да е опитна и да освободи главата на бебчето,не да реже за по-лесно Simple SmileНе си ли папкала брез бременноста,че много мънички бебчета,пък сте високи с мъжо?
За снимките ме интересува облеклото,теб те знам,че си руса и красива Crossing Arms

magda_mm3-УаУ,неволно и завидях на приятелката ти Heart EyesДа са и живи и здрави,на колко внучета има да се радва един ден,ех!А от първите пак ли има близначета?Имената са страхотни!Дано се включи тук!

Надя-мъжа ми бил на работа,когато една жена видяла снимките на убитите дечица,но в арабския вестник и накарала моя да и преведе...Много се впечетлила,очите и се насълзили
и моя се чудел какво да прави,да и се извини ли,ама то как и за какво....Поръчал и сок Simple Smile,да се успокои,тя е американка.И аз му се оплаках,прекалиха с тези снимки...И преди имаше,когато станаха бомбандировките в Ливан...
Ти защо си даун хабибти?Само не ми казвай,че някой ти е разбил сърцето,дано не е така ThinkingКъде ходите на барбекю,карай Дунав ли?
И аз искам да го гледам тоя филм Сирийска снаха...ама всичко е блокнато тука Sad

Бонбонела-никаква те няма,четеш ли темата?Мисля да почвам курсовете,ти взе ли книжка вече?

 Queen Tiye,Дезърт -кажете ми кои авиолинии летят София-Истамбул?София-Дубай е пълно с Туркиш Ейр.какво толкова летят за Дубай тези хора,в тая жега:40 С е вече+пясъчна буря-разкош Sick

Виж целия пост
# 6
Ей браво на тази мама ,5 дъщери -радост за окото....колко зета я чакат после. Simple Smile

Лилийке , ми да малки все съм ги раждала ,незнам защо.../малката сега беше в норма 3,100/а  омитах всичко пред себе си ,хранех се като кърмачетата  -на всеки 2-3 часа. Даже с първата напълнях 30кг. Sick,бях неузнаваема,оттогава имам даже разширени вени на единия крак,това лято ще ходя да ги махам.( ще гледам да сложа малко по късно няколко снимки)

Абе Дуа , тази на аватара ти ми напомня  на теб  Simple Smile

Дезърт ,момчето е симпатяга ! Peace

Деси каква беседка си имате само.....възглавница,кафе и книга в ръка ,и песни на птичките ,така си се представям там. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
аслема,да ударя една тапийка в темата! Peaceтука ве4е е жеги4ка, в4ера 30, днес може и пове4е, 4е не удържах на дънкеното яке и сложих едно дуп4есто тънко като дантела и пак жега!линда по къс ръкав, с бермуди и сандали, голямо питане ,тя  ли е по-хубава? newsm78 #Crazy отсега е на мерките и теглилките и пари4ните знаци, познава ги и е голяма скица в магазин, като пита колко струва и аз имам ли?да ви кажа малко логика за дългите ръкави и покриването! ами то си има добро в цялата работа, в4ера за пореден път ме накараха да се замисля върху мъдростта на старите хора и миналите поколения! слънцето не е 4ак толкова полезно на тези географски ширини, нито плаж, нито излизане на открито в един голям промеждутък от деня! кожата страда, косата страда, ние можем да хванем някоя зла болест! да пази господ, та се замислих ,какво ще се прави като превантивна мярка поне оттук насетне, ако се наложи!
кате1, мислех, 4е като е тихо, нещата малко са се кротнали, ама то било по-лошо, само споко ти и мом4ета, дайде време на себе си и какво пък гази норми и морал и напред! Hug
да, наистина тази на снимката ми напомни на дуа, като двойни4ка!  Crazy
леле, 5 моми! здрав гръб на тати! а за мама радост и отмяна!  bouquetколко са големи другите деца? newsm78  bouquet
по-късно пак ще пиша! Hug
Виж целия пост
# 8
Абра видях ти снимките, кое е това момиченце? Какво стана с твоето пътуване?
Амал имаш една снимка в един арабски ресторант. Къде е това?
Water Lily барбекюто беше у мама, тя има разкошна къща и градина на 100 метра от нас на върха на Русе и от къщата и се вижда целия град, Дунава и Румънско
Ще посна малко снимчици стига принцеска да е направила нещо подходящо
Машаллах на тази ливанска мама, 5 дъщери си е повече от богатство, да е жива и здрава и да им се радва дълги години, то Хари незнам колко зетя я чакат, ама колко внуци.....
Лили депресията ми е от липса на хабиби, ама да са живи и здрави децата, носят ми много емоции та дните хвърчат ли хвърчат. Снощи трите около мене, четвъртото на скайп - майчина идилия Simple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 9
Надя-да ти намерим едно хабиби бе!Мин.сед.бяхме канени на сватба на втора жена Sick,колежка на мъжа ми...аз я познавам,тя е от Йордания,мина 30-тте и все се оплакваше,че не и трябва кариера-а мъж и деца....веднъж я засякох с един много симпатичен младеж с тежкарска кола...бяха сгодени уж и в един момент дойде един еджипшън-хитрец,който си търсеше втора жена за да си делят наема Rolling Eyesи защото жена му не щяла да идва в Емирствата...И я излъга момичето...пак ще си работи тя по 12 часа на ден...Много я съжалявам..заслужаваше някой поне финансово задоволен.Не,че има нещо общо с твоя случай Надя,само да ти намекна да избираш по-прецизно,а не да се втурваш с главата напред,само защото сега си сама и малко самотна.
В агенция за запознанства опитвала ли си?

Хари-странен случай си ти,30кг пък мало бебе,индивидуално е май.Аз си знам,че и още 5 пъти да забременея пак ще са женски и пак ще кача 30кила,такъв ми е гена Laughing

Марси- Grinningтака е,за това мъжете(нали повече излизат на вън) предпочитат светли дрехи и кърпа на главата,която ги предпазва от слънце и пясък,а и в пустинята могат да си я увият през устата-да не дишат прахта.
Тия нашите деца с арабска кръв от рано развиват нюх към търговията.Кари на 3г започна да си купува сама сокчета и снаксове от училищния разносвач,още не знаеше числата,но дирхамите ги познаваше с кой какво може да си купи  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цвък, пльоц, бръм и аз в новата тема.  Joy

Дуа, и аз точно така си те представям - като мацката със синьо-кафявата комбинация. Другата малко на индийка ми прилича, не толкова на арабка.

Все още чакаме да ни се обадят кога да отидем на ваксинация пак, тъй че седим и чакаме.....

Благодаря на всички, които споделиха опит и съвети.  Hug Ще ги слагаме, пък каквото Господ е рекъл  Praynig

Я кажете кой ви е най-смешния емотикон. Аз много се забавлявам с тях - ето тези са ми любими  smile3511 newsm32 Toilet tongue breastfeeding

Виж целия пост
# 11
Привет !
Наде Ясем - имате ли днес тарла или май я отмениха ....Шефа беше зает и не можахме да дойдем на гости на братовчедите ...Хубаво сте се събрали , а ти вярвай и твоя ден ще дойде  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 12
Запис, бързо! ОК пристигнах.... Тук има много любов и много хора, свеки се разплака, и аз също! Обичам ви.
Виж целия пост
# 13
Drugarche, няма търла и доколокото разбрах вече няма да има защото търговците не са съгласни или имат някакви проблеми с тях. Ми отминава си времето на панаирите. Аз иначе съм родом от Кубрат, ех какъв панаир има всяка година на 24 май... Тя затова Лилито си ги запя тези панаири Simple Smile Simple Smile
Катеее, много се радвам за тебе. Попивай от тази любов с пълни шепи, че после да раздадеш като се върнеш. Много поздрави на цяло Мароко Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Лиле аз да поясня , с 30кг.като се ''дарих'' беше с първата , тя 2,750кг. май беше ,не е много но пък в нормата.  А 1,750 кг. там със сина ....ама тя работата е друга там ,малък беше щото много рано се роди .С него и с последната пак си напълнях но доста по малко.

Надя , с компания по лесно се живее нали. Simple Smile /обикновено/. Но май в Бг липсата на достойни мъже е станала хронична  ли какво.....много мои познати момичета се оплакват от същото... newsm78


 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия