Дортмунд- въпроси и организация

  • 7 375
  • 18
Момичета, гледам Уиз имат полет до Дортмунд, Германия. Ходи ми се и планувам евентуално юли.

Някой ходил ли е? Струва ли си? (ако не, коя друга лоу кост компания лети от Бг до Германия, в кои градове и къде си струва да се отиде)

Искам да съчетая туристическото посещение с шопинга(затова юли, че да има разпродажби  Mr. Green )

Изобщо всякакви съвети биха били добре дошли, че сега е момента за резервация и ориентиране в обстановката. Имам и още много въпроси, но ще ги задам в хода на темата.

Помагайте, моля  Praynig


Ето сайт на Дортмунд: http://city.dortmund.de/city/project/assets/template1.jsp?ncode= … 1.0&tid=51668

И тук видях хотел за 45Е на вечер, двойна стая, но ми се ще да знам къде мога да потърся още предложения, по-изгодни по възможност  Thinking  -http://nrw.nethotels.com/dkts/english/kroatia/index.htm?DD=01&MM=07&YYYY=2008&Nights=7&IDService=154&fromSearch=1&IDQueryKey=5333509&Sort=Cp&IDSortType=0&Random=60702.5&searchPageContext=search (кой го знае тоя хотел къде е забутан и как се стига до него..Изобщо къде се проверява това- къде се намира хотела(който ще изберем), как се стига до него и какъв е транспорта от хотела до централната част и.....нищо не ми е ясно  Tired )
Виж целия пост
# 1
Централата на фирмата, в която работя е в Дортмунд. Шегуват се, че имат 3 неща за гледане -Коледния базар, Мач на Борусия и завода на нашата фирма  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Мога да ти пусна малко снимки на мейл.
Утре мога да пиша и по-подробно, ако не съм те отказала  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 2
Стига бе..Ужас  Joy

Но казвай каквото има за казване, не съм се отказала..А Уиз що летят до там като е толкова скучно, бе  Crossing Arms

На мен ми се ходи до Немско(приемам препоръки  Wink ), без претенции, стига да има нещо за гледане, шопинг и да има евтини билети и хотели  Wink

И снимки пращай.Аз вчера разгледах сайта на Дортмунд и верно нищо интересно не намерих. Даже не видях търговски центрове да имат, само някакви търговски улици (което разбира не значи, че е лошо), но очаквах да има някакъв по-развит шопинг там  newsm78

Виж целия пост
# 3
Шопинг - силно казано. Има C&A,H&M, една тяхна верига Каарщад, ако имаш предвид бутици -трудна работа. Има хубави магаизи за детски играчки и една верига Kick, на която аз съм фен, защото има супер дестки дрехи на цени от 1 до 10 евро, които на моите талибани вършат прекрасна работа в градината. Mr. Green
Препоръчвам наистина да си вземете билети за мач (ако сте фенове де Wink). Стадионът е изцяло покрит, целият град е на мач - от бебета до баби. Атмосферата е невероятна. Яко качва адреналина. До стадиона е най-голямата покрита спортна зала в Европа. Наблизо е град Бохум има една зала точно в началото на града идвайки от Дортмунд, в която се изнасят представления с ролкови кънки - аз такова нещо досага не бях виждала - готино е. Когато ние бяхме играеха Starlight express (било доста известно бродуейско шоу). Билетите, обаче не са евтинки( между 40 и 100 евра). Друг по-голям град наблизо е Франкфурт, ако не си ходила.
Та да се върна на Дортмунд - има хубава закрита писта за картинг (също много яко преживяване).
Един брънч в Barrock тоже би ви дошъл добре Laughing, за да усетите атмосферата и живота на хората в града, но трябва прадварителна резервация, защото е доста вървежно заведение.

ето малко снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=242412
Виж целия пост
# 4
Друг по-голям град наблизо е Франкфурт, ако не си ходила.


не е чак толкова наблизо. Wink,на 2 часа с влака стрела е Sunglasses

Дортмунд ми е скучен  Thinking, все пак е в Ruhgebiet...
иначе за шопинг препоръчвам Оберхаузен, има огромен търговски център.
последно като бях началото на януари всички магазини имаха 70% намаление.
такива дрешки на такива цени в Бг нЕма Twisted Evil

незнам да има нещо забележитено в Дортмунд. иначе има хотели и за по 30 евро за двойна стая, но са извън града и ще трябва кола. в центъра незнам по колко са...

иначе - ботаническата градина, Sealife, има и още няколко парка, ама не вярвам за няколко парка да се грабнеш да летиш.

виж във Франкфурт има какво да се види, ама няма евтини билети Whistling
Виж целия пост
# 5
В края на февруари т.г. бяхме в Дортмунд служебно. Ами град като град, нищо особено. Магазини има, но от стандартните вериги, които са изброили. Спахме в централен хотел и паркирането беше доста трудно.
На близо е Дюселдорф (около 60-70км), там вече шопинга е на друго ниво. И клубове има интересни, поне такава слава се носи.
Виж целия пост
# 6
bibi , благодаря ти за инфото и снимките!

Благодаря и на другите, които са се включили. Обаче ме разколебахте да ходя там  Rolling Eyes Имах и аз предчувствието, че ще е скучно място и права се оказах. Не си струва явно  Confused

Ета, ти пътуваш повече, кажи други лоу коуст компании, които да летят до Германия? Препоръчай някой интересен град, както за шопинг, така и за разглеждане.  Praynig

Ходи ми се бе, помагайте  Blush
Виж целия пост
# 7
Бубе, ако е изгоден полета (а то май до там цената е доста добра ), не ти пречи да летиш до Дортмунд и от там да пообиколиш района. Ние взимаме кола под наем, но и обществения транспорт е супер удобен.
Кьолн, Дюселдорф са хубави градове, не много далеч. Германките да кажат повече  Wink аз там предимно по работа ходя.
Виж целия пост
# 8
с джърмън уингс до кьолн примерно
лоу кост са

кво се правя на луда с това "джърмън уингс"  Blush, ето ти линк - http://www.germanwings.com/index.en.shtml
Виж целия пост
# 9
Маро, ма..Тия Джърмън уингс баси лоу кост компанията дето са. За двама души през юли си е цяло състояние  Crossing Arms Аз искам нещо от рода на до 200-300 лв за полет да ни излезе. А с Уиз си е точно толкова, че и по-малко  Wink

Значи да разуча на какво точно разстояние от Дортмунд са Кьолн и Дюселдорф и ако са 60-70, както казва Ета, си струва  Grinning

Няма ли мераклии да пътуват и разглеждат  с нас, по него време? Компания ще е по-весело Laughing Че ние май сами ще си ходим(все някой, нещо не може Crossing Armsnewsm78
Виж целия пост
# 10
Джърмън уингс-a ако успееш да вземеш билети от 200 евро за двама в двете посоки ще е цяло чудо  Mr. Green Лоу-коста не им е много лоу кост... Трябва мнооого рано да предвидиш пътуването, поне 6 месеца предварително, за да свариш еФтиното.

До като на Wizz полетите до Германия са доста на сметка. Четирима летяхме за 200 евро в двете посоки до Дортмунд.
Виж целия пост
# 11
Повдигам темата с конкретно питане.

Wizz Air имат ли полети от Варна за Дортмунд например?
Откривам само от София и Букурещ...
Виж целия пост
# 12
Летяхме с Уиз до Дортмунд миналата седмица, но не сме влизали в града, дестнацията ни беше друга.
До колкото знам обаче Дортмунд не е най-интересното място за туризъм.
Виж целия пост
# 13
Летяхме с Уиз до Дортмунд миналата седмица, но не сме влизали в града, дестнацията ни беше друга.
До колкото знам обаче Дортмунд не е най-интересното място за туризъм.
От къде летяхте? От София ли? Мерси!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Летяхме с Уиз до Дортмунд миналата седмица, но не сме влизали в града, дестнацията ни беше друга.
До колкото знам обаче Дортмунд не е най-интересното място за туризъм.

Ъъъ, и ние ще летим юли месец до Дортмунд за същата дестинация като вашата  Grinning.
Това беше най-евтиния възможен пряк полет до тази част на Европа, от там продължаваме с кола.

anuschka , ние летим от Букурещ, няма полет на Уиз от Варна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия