Лаком4о!!

  • 915
  • 4
Здравейте! Ние с малкия Лаком4о ве4е се поадаптирахме- един към друг, към режими, ядене, спинкане и т.н. Simple Smile Можете да ни видите-имаме нови снимки:-)
Бяхме на контролен преглед в педиатрията и на пробно кърмене, да не би да ядял малко и затова толкова да пла4кал нощно време???Sad( Е- за 7 минути изсука 120мл, а пък уж трябвало да яде по 80-90:-)) Естествено, 4е повръща, нали??
За 6 дни, откакто ни бяха изписали е ка4ил 200гр. (т.е м/у 14 и 20-я си ден). Това е добре, нали??
Ина4е-мъ4ат ни колики, СабСимплекс малко помага, но си пла4каме и се напъваме по цяла нощ:-(. Бебешки работи!!:-)
Добре, 4е мама свикна да спи по съвсем малко и да не капва:-)
Желая на вси4ки весели по4ивни дни (дано татковците да помагат пове4е) и да си по4ивате и радвате на малките съкровища!!
А да- обръщаме се в креват4ето, с каквото и да го подпрем- малко ме е страх с това повръщане- дайте идеи???? В4ера имаше фонтан и от нослето 4ак и се задави, та ме поуплаши..А не мога ве4но да седя надвесена над него докато спи:-(..Това го прави когато не се уригне поне два пъти по време и слвд ядене- а не се уригва, защото заспива:-(( Държим се изправени по 20  мин, за да се уригне, той просто спи и може да откара така с 4асове:-(...
Мерси предварително ,ако някой знае решение на прпблема:-)
Виж целия пост
# 1
Браво , радвам се да чуя добри новини от вас !!!!
Наистина , учудващо е понякога как наистина се адаптираме към по-малкото сън ..... и пак сме свежи , и готови да се грижим за малките ревльовци , защото тоооолкова си ги обичаме ! Simple Smile

При мен какво помагаше за прословутото оригване - ако стане така, както ти описваш - заспиване на рамото , я слагах да легне хоризонтално в ръцете ми , или на леглото , чаках малко ( ако веднага не се размърда ) , бързо вдигам и с поглаждане или леко потупване на гръбчето успявах да я оригна . Или леееко както е права я повдигам нагоре - надолу , и пак потупвам и масажирам гръбчето . пробвай кое ще работи по-лесно при вас . Но ние нямахме чак такъв силен рефлукс , никога не е излизал фонтан , та не знам - да не повърне ако така го хоризонтираш ?
Браво че имаш кърма и си го храниш бебчо , много е сладък !
Виж целия пост
# 2
Чудесни новини.

200 гр. за 6 дни си е направо рекордно. Я прехвърлете малко апетит и към Боби, ако обичате...

За уригването помага, ако седнеш ( легнеш ) облегната назад, сложиш бебчо да спи на гърдите ти - вертикално, и леко го потупваш по дупето. Важното е тупкането да е ритмично - действа му като люшкане и не се буди.

Успех в борбата с коликите.
Виж целия пост
# 3
Здравей,Emi!
Поздравления за сладуранчо!!!
Ама той наистина е голям лакомчо!200мл. за 20-дневно бебе са си доста!
И нашия бебчо също беше голям лакомник в началото( за разлика от сега Sad ) и също много повръщаше,а пък и все още си повръща редовно, макар че не яде вече по толкова много.Надявам се да го израсте(още сме на 4 месеца).
Той също не може да се оригне като заспи...и все още сме така.
дърйала съм го по половин час изправен и го потупвам и масажирам по гръбчето,но без резултат.Като се отреже и край.
Така че като заспи вече не го закачам,защото установих,че няма смисъл.Но той много рядко повръща в заспало състояние...и това беше по в началото.Така че не се притеснявай...ще му мине с времето.а до тогава мога единствено да те посъветвам да го слагаш да спи само настрана,като редуваш страните- ляво и дясно.И същевременно го подпирай плътно от двете му страни- може да използваш за това навити на руло хавлиени кърпи.Аз ползвам специални ограничители,но нямам представа дали ги продават в БГ.Но и кърпите ще ти свършат същата работа.
А що се отнася до теб-радвам се,че се чувстваш по-добре,но гледай да си поспиваш повечко!!!МНОГО Е ВАЖНО ЗА КЪРМАТА!!!
И аз като теб в началото спях много малко, и то само през ноща...а през деня бебчо като спеше гледах все да свърша нещо(нали сме надълеч и си нямаме никой да помага Sad ),но бях доста преуморена и.....кърмата ми доста намаля.Първо много се шашнах,защото не исках да дохранвам и веднага се посъветвах с лекарката ни.Тя ми каза,че трябва задължително да спя при всяка възможност и да пия много течности - това са двете много важни неща за да имаш достатъчно кърма!!!После овладяхме ситуацията и сега сме добре.
Затова винаги,когато бебчо спи-лягай и ти....зарежи всичко останало...сега бебчо е наи важен!!!
Много да се слушкате и гушкате!!!Успех!!!
Виж целия пост
# 4
Забравих да кажа още нещо относно повръщането- когато яде много лакомо( тогава поглъщат много въздух и това една от причините,които предизвикват повръщане)...го спри за момент,изчакай 2-3 секунди и пак му дай.Така ще поуспокои малко темпото и ще е по-добре.Поне така беше при нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия