БОРМАШИНАТА - има ли тя място в нежните женски ръце?

  • 4 514
  • 49
Здравейте!

От доста време си мисля дали може жена да работи с туй чудо на техниката?! Няма нужда да уточнявам, че щом ми идват такива мисли в главата, значи се е наложило по необходимост - просто мъжката ни част въобще не я нито интересуват, нито влекат такива занимания...

Има ли сред вас момичета, които сами слагат бургиите, запретват ръкави и правят дупки всякакви? Laughing

Ако има, моля за частни уроци - плащам с вкусни манджи и забавление на детската градина (след урока, разбира се Joy)

  bouquet

Виж целия пост
# 1
То пък една философИя  Mr. Green само мери добре преди да пробиваш и си отбелязвай с молив, после хващаш и натискаш смело  Simple Smile

Магнитните бурканчета за подправки на гърба на кухнята са мое дело  Blush
http://images25.snimka.bg/005744558.jpg

Виж целия пост
# 2
Вярно не е философия. И аз съм дупчила Simple Smile
В детската трябва да се сложат едни контакти и ако се наложи още малко да почакам мъж ми да се накани... май ще трябва аз да надупча стената Simple Smile
Виж целия пост
# 3
 Joy КаНиМа, да не ме наблюдаваш от някъде  Mr. Green тъкмо използвах бормашината.
Мъжа ми е на работа, а и често казано не му се отдава.
Давай смело  Peace елементарно е  Wink
Виж целия пост
# 4
И на мен ми се е случвало. Не е кой знае какво, по-трудно е да се дупчи теракот и фаянс, че има опасност от пукване. Иначе слагаш точката и натискаш здраво.
Виж целия пост
# 5
И  на   мен  ми  се   е  случвало  да  я   използвам.Имаме  поне  три   машинки  у  дома.Само  съжалявам ,че  не  можах да    изполвам  Bosha,повреди  се  ,ще  го  ремонтираме. и така.Има  време.Не  е  толкова  трудоемко.
Виж целия пост
# 6
 
Цитат
БОРМАШИНАТА - има ли тя място в нежните женски ръце?

  За самотбрана.
  Или ако ръцете на мъжОт са от нежните.
Виж целия пост
# 7
За първи път пипнах такова нещо онзи ден - майстора си го беше оставил на пода, а аз попремитах и се наложи да го преместя  Laughing
В къщи нямаме бормашина. Викам майстор, ако се наложи.
Виж целия пост
# 8
Освен да отбележиш с молив къде да ти е дупката, трябва също да "боднеш" с център/пирон и чук преди да започнеш да дупчиш, т.е. правиш си една миниатюрна вдъбнатинка, в която да се задържи бургията, ако не искаш дупката да избяга настрани... леле как го обясних само  Confused
Виж целия пост
# 9
Дами, вдъхнахте в сърцето ми кураж! Laughing 

Ще ставам бормашин-ползувателка, ясно е!

Благодаря на Маринова за тънкостта с центрирането - разбрах те Grinning

Отдвна се каня да купя за вкъщи тоз полезен инструмент, но си виках: "Хм, ами като го купя, кой ще го ползва Rolling Eyes". Сега вече съм убедена, че мястото му е в килера!

Дупки от всякакви размери, чакайте ме  newsm44 newsm48

Такива планове имам само... Да порбия поне по седем-осем дупки на всеки балкон за висящите цветарници, да закача купените преди два месеца много практични стенни джобове за прибиране на играчки и книжки (за справка: в Айко, по 11.90 парчето, немски, в чудесни цветове и с картинки...), да съм спокойна, че като ми монтират кухнята, ако не съм си осигурила дотогава металните тръби за джунджурии от всякакъв род, ще си ги сложа сама, да закача на стената до външната врата стойката от ковано желязо за саксия с любимите ми цветя... И още ще се сетя, ако помисля Thinking
Виж целия пост
# 10
Бормашинката е детска игра...
Виж, с къртач е по-забавно  Laughing
Виж целия пост
# 11
Бормашинката е детска игра...
Виж, с къртач е по-забавно  Laughing

Tака е.  Mr. Green Особено ако кабелджиите са некадърни и от цяла стена улучат баш арматурата  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
Значи зависи в какъв матриял ще пробиваш - бетон, тухла. Ако е в тухла първо пробии с бургия по-малък размер от дюбела (това за стени). Ако се разшляка и дюбела не държи, малко монтажна пяна върши чудеса. Ако ти е дебела и рохкава мазилката на стената е хубаво да са по-дълги дюбелите, та да хванат в тухлата (или бетона).
Това е само от гледане....ако хвана къф майстор ще стана  Joy Joy
Къртила съм големи, неотговорни канали по стена.....ама това е лесно.
Ако пробиваш в бетон с бормашина без удар, ще ти трябва бая сила при натиска и незнам дали ще се справиш.
Виж целия пост
# 13
Vesi1, благодаря за "тънкостите". Със сигурност ще са ми от полза Simple Smile

Лалка, Шани, това с кабелите и арматурата ме плаши в действителност. Притеснена съм дали не бих уцелиа кабелите на тока baby_neutral За арматурата -  и то гадно, но освен да отплесне машината, друго не би се случило.... Но с тока си ме е шубе...

Мисля да купувам ударна бормашина. У дома майсторите, които са влизали и дупчили за разни неща все с такива работеха. То за бетон обикновената не става, нали?

И няма ли в тоз форум някой от списващите татковци да даде акъл?! newsm78 Или и те не хващат такива неща... Нали са мъже, може да ги ухапят... Joy Joy
Виж целия пост
# 14
Боравя с бормашината точно толкова добре колкото и с четката на лака за нокти! Дори ми харесва да го правя. Когато у дома има нещо за такава работа предпочитам никой от четиримата ми мъже да не ми се мотае из ръцете. Инструментите въобще, у дома, ги купувам и си ги кътам аз. Мъж ми е разпилян в това отношение. Постоянно губи любимите ми клещи и отвертки, затова предпочитам да не ми ги пипа. Преди два месеца сглобих новата ни холна секция сама, защото нямаше кой и дори тогава ползвах бормашината на бавни обороти, защото акумулаторната отвертка се е сдобила с крачета, пак е в някой приятел, където отлежава, след като я е отнесъл благоверния ми. Дори в дамската си чанта имам винаги по една мъничка отвертка. Шантава работа според приятели Crazy Laughing

За уроците - питай каквото ти трябва Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия