Историята на една старица, или какво да мислим, когато даваме име на детето си

  • 4 479
  • 71
Жената, която ми разказа тази история, не е вече между живите. И към момента на разказа беше вече на почтена възраст. Беше баба на мой приятел, но тогава виждах за втори или трети път в живота си.

Катенце, Катенце, каза ми тя, толкова много те обичам, заради името те обичам. Майка ми се казваше така. Беше прекрасен човек, толкова много я обичах. Толкова много исках да кръстя дъщеря си на нея. Но (сестрата на съпруга) дойде в родилното и ми се накара, че трябва да я нарека на (майката на съпруга). А той не беше добър човек, само ми изневеряваше и тя не се държеше добре с мен, не беше и добра, .....

Впрочем, никога до сега не съм споделяла тази... може би спонтанна изповед.

Но бих препоръчала на всички, които са склонни да се поддадат на "натискат ме" да помислят - искат ли след 70 години да се озоват в положението на тази женица, която, очевидно, така и не успя да... знам ли, да забрави...
Виж целия пост
# 1
Тъжно, но заради удоволстието да си спомням за обичани хора с хубави чувства кръстих децата си така, както исках и на когото пожелах.
Голямата е на обичаната ми баба Мария, а малката на девер ми Жулиен ( Бог да ги прости и баба и Жул).
Никога и никой не е могъл да ми въздейства и да ми налага мнението си за името на детето ми, даже си спомням скандал, когато се роди голямата - бившия ми мъж искаше да я кръстя Сергина на баща му Серги Shocked, как ще стане просто не ми беше ясно, аз съм я раждала и аз решавам!
Виж целия пост
# 2
Добре че с мъжа ми нямаме такива проблеми, че иначе щяхме много да се караме...  Mr. Green Кръщаваме детето на който ние искаме... който иска да ражда и да кръщава на когото си иска...  Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Позната история с имената...Имам познати, които под натиск кръщават децата си и после се чудят как да казват на децата си само и само да не кажат името на необичания човек......Тъжно, но все пак се случва.....
Виж целия пост
# 4
аз съм я раждала и аз решавам!

Макар и да бяхме съгласували имената с мъжа ми, съм съгласна с горния цитат  Wink
Виж целия пост
# 5
Затова не крьстих сина си на никого
Виж целия пост
# 6
Нито едно от децата ми не е кръстено на никого.
Не исках да има недоволни.
Виж целия пост
# 7
Te затова съм  кръстила децата си с иностранни имена.. Grinning
Виж целия пост
# 8
В една друга тема писах, че от малка знаех как ще се казва детето ми.
Кръстих я на баща си и не съм имала никакъв проблем.
Преди 15 години свекървата на братовчедка ми орева света, че детето трябва да носи нейното име- Йорданка.
Сега детето навсякъде се представя с "Дани" и когато някой и каже Йорданке се обижда.
Виж целия пост
# 9
За Дияна ме "натискаха", да я кръстя на прадядото, който бог да го прости така и не я видя. Бяхме харесали име, комбинация от имената на двете баби. Свеки не го хареса. Искала да омилостиви баща си, който не бил хич навит внук му да има дете на 23г.
И казах, че я кръщавам на моята мама. Тя пък в началото малко ми се дърпаше.
Сега поне ищаци за името на 2рото няма Simple Smile Аз преди 7г бях предупредила, че живот и здраве 2рото кръщавам както реша Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Имам познати които трябваше да кръстят дъщеря си на свекъра,но те не я кръстиха.
Свекъра се разсърди и ги накара да напуснат дома му/те живееха у тях/.Познати те ми отидоха да
живеят в родителите на момичето.Този дядо и до днес не иска да види внучето си.Кажете ми това на
какво прилича?Как може да има все още такива хора?Толкова ли е важно това име?Как може да има
 такива хора,но явно съществуват.
Виж целия пост
# 11
Имам познати които трябваше да кръстят дъщеря си на свекъра,но те не я кръстиха.
Свекъра се разсърди и ги накара да напуснат дома му/те живееха у тях/.Познати те ми отидоха да
живеят в родителите на момичето.Този дядо и до днес не иска да види внучето си.Кажете ми това на
какво прилича?Как може да има все още такива хора?Толкова ли е важно това име?Как може да има
 такива хора,но явно съществуват.

За съжаление и не са малко.

По темата - няма сила на света, която да ме накара да кръстя детето си с име, което не харесвам. Не сме го кръстили на никого.
Виж целия пост
# 12
Свекъра се разсърди и ги накара да напуснат дома му/те живееха у тях/.Познати те ми отидоха да
живеят в родителите на момичето.Този дядо и до днес не иска да види внучето си.Кажете ми това на
какво прилича?
Това си е абсолютна простотия, тотално ограничен човек. И аз не мога да разбера такива хора. Ама не се и опитвам, де.
Виж целия пост
# 13
Имам познати които трябваше да кръстят дъщеря си на свекъра,но те не я кръстиха.
Свекъра се разсърди и ги накара да напуснат дома му/те живееха у тях/.Познати те ми отидоха да
живеят в родителите на момичето.Този дядо и до днес не иска да види внучето си.Кажете ми това на
какво прилича?Как може да има все още такива хора?Толкова ли е важно това име?Как може да има
 такива хора,но явно съществуват.
Това е ужасно #Cussing out
Ние кръстихме малката на баща ми,но и името много ни харесваше,така че се съчетаха нещата.Никой не ни е притискал за щастие.
Виж целия пост
# 14
... няма сила на света, която да ме накара да кръстя детето си с име, което не харесвам.

Мъжът ми много искаше да кръстим детето на беще му, но аз категорично отказах, защото не харесвам името. Е, видя се, че има и други варианти.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия