Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост?

  • 10 761
  • 47

Анкета

Практичната семейна кухненска маса:

Опции:

  • Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост?
  • Кой от двата варианта е по-практичният?
  • Коя ще запази красотата си по-дълго време?
  • Колко места (каква форма), колко стола?
    Кръгла, елипсовидна , квадрат или правоъгълна?
  • Дървена пл. - с възможност за удължение или не?
  • Стъклена пл. - решения за небрежно избърсаните?
  • Как се поддържат, препарати за дърво или стъкло,
    хитри подложки или покривки, против надраскване?

Обосновете се, моля? Не вписам във въпроса си варианта с ПДЧ (Плочи от дървесни частици),
но ако някой прецени, че са по-подходящите нека сподели и защо.
И все пак кухненската маса - масата, на която цялото семейство се храни с удоволствие!
Виж целия пост
# 1
За мен най-важно е да бъде колкото си може по-голяма - може би защото и този път така стана, че не мога да сложа маса за много хора. Голямата маса е удобна и за семейно хапване и за гости, евентуално плюс разтягане.
10-11 години имаме фурнирована маса от светло дърво - нещо като бук може би  newsm78 Има тук-там чукнато от децата, но като цял издържа геройски. Забърсва се лесно, не остават следи. Аз препарати за почистване (не визирам баня и подове) почти не използвам, вкл. за масата. Ползвам микрофибърни кърпи и тези квадратните в пакетчета по 3-4, които са за кухненски цели. Покривка се отказах да слагам още първата година, повече ми харесва и ми е по-удобно масата да е непокрита. Слагам за гости  Embarassed Не са ми практични и се чудя как се почистват правоъгълните подложки, които се ползват. След хранене тупат ли се, бършат ли се, миенето ми се струва трудоемко.
Стъклените, които са матирани от долната страна се почистват трудно от мазните пръстчета или аз съм имала такъв късмет.
Иначе избора стъкло, дърво или трето зависи най-вече от останалата част на интериора. Формата и габаритите зависят и от помещението и от цялата концепция на къщата.
Виж целия пост
# 2
наш'та е масивна дървена,ще се разровя за снимка и ще покажа Peace
 с 6 стола е ,но като се разпъне се събират 12 4овека,правоъгълна
бе най добре снимка да покажа Laughing

аз съм много доволна Peace

Виж целия пост
# 3
За дърво съм аз пък било то в комбинация със стъкло  Peace  само трябва да е разтегателна
Ако се двоумиш между двете вземи си такава комбинирана има много хубави модели  Wink
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета! Момента с избора на масата е далеч,
но искам да се озъртам през това време.

Да, за комбинираните е ясно, много са привлекателни, някои  с място
под стъклената плоскост за джунджурийки, моменти на удобства
и това е една от причините да се замислям тъй като и
този вариант е малко или повече практичен.
 
Питането ми е за повърхността, на която ще сервирам
и ще върша други битови дейности
.
Другото си е конкретен избор на стил, дизайн и дъра-бъра гъзарийки.
И на стъкло съм сервирала и на дървена, с години, но все още
ми е трудно да избера.
И затова ми помагате. Рових се до 11 страница назад в подфорума,
и с търсачката, но не отких нищо съществено за кухненските маси,
дори и като хол с бокс, кухня. Не намерих подходяща тема да задам
конкретните си въпроси и ги изтипосах тук.

ФранЧеска супер маса, и при нас може би такъв класически модел
ще се впише най-добре. sisa g съветва да е разтегателна, би
било хубаво за по-големи събирания. Практично е.
ФранЧеска,  Вашата от снимката разтяга ли се?

И аз си мисля, че е най-добре да са 6 стола, правоъгълна.
Виж целия пост
# 5
Фанита  не съм наясно с всички модели и видове които предлагат ,но и стъклените /изцяло стъкло/  пак са стабилни  Peace  Е не е като дървото ,но за нормалните кухненски приложения е добре  Wink
Щом имате време споко до тогава колко ще си харесаш / аз поне съм така  Mr. Green /  а и ако трябва да комбинирате с другите мебели също ще се избира наново
Мислех си че като съм ровила 3 години за да си набелязвам обзавеждането и ще ми е лесно ама ето наближава да оправяме апартамента и се почва чуденката  Crazy
Успех и дано ти поне решиш лесно и изборът да е супер  Peace
Виж целия пост
# 6
Моята е голяма кръгла (разтегателна), от солидно дърво.
Винаги може на маса с дървен плот да се постави стъкло. Холната ни маса беше със стъкло. Но я използвах за чертожна дъска и спуках стъклото с чертожната маса (прекалих с навиването) Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост? - Ако я държиш постоянно с покривка няма значение.
Кой от двата варианта е по-практичният? - Ако говорим само за практичност , за мен е стъклото.
Коя ще запази красотата си по-дълго време? - И двата , но дървеният плот се нуждае от доста грижи и настина е по-красив/това се отнася само за масивното дърво , поне за мен/
Колко места (каква форма), колко стола? - Според размера на стаята.Има изисквания при сервиране за минимално разстояние между седящите.
Кръгла, елипсовидна , квадрат или правоъгълна? - Въпрос на вкус и отново зависи от размера на стаята.
Дървена пл. - с възможност за удължение или не? - Ако стаята го позволява - да!За да не стане прекалено тясно и да не може да се става от масата.
Стъклена пл. - решения за небрежно избърсаните? - Ако правилно съм разбрала става въпрос за почистването - аз я чистя с микрофибър.
Как се поддържат, препарати за дърво или стъкло,
хитри подложки или покривки, против надраскване?
- Красотата на дървената маса е когато на нея няма покривка.Изключение само при гости - покривка или подложки , въпрос на вкус и двата варианта могат да бъдат красиви и впечатляващи.За стъклото казах как го поддържам , а дървото - със съответните препарати.

Моята маса в момента е стъклена и нямам проблем с поддръжката.За дома , който се надявам да обзаведа скоро съм се ориентирала към маса от масивна дървесина , като плота е изпълнен от различни видове с орнаменти.И двете маси имат недостатъци , що се отнася до това на каква възраст са децата ви.Моята дъщеря е голяма , така че при мен проблем няма.

Виж целия пост
# 8
Гласувах за дървена, но зависи от стила на обзавеждане като цяло в къщата ви. На мен ми е по-уютно, когато имам дебели килими, перденца, дървени мебели и саксии с цъвтящи цветя. Така ми е по-добре, по-топло, такава е представата ми за моя дом.
Но ако имаш достатъчно пространство, харесват ти изчистените форми и минималистичния стил, има достатъчно карсиви мебели, в т.ч. и стъклени маси, които да подхождат на стила на обзавеждане.
Според мен по-важно е всичко да е в тон, в един стил, издържано...останалото е въпрос на лично предпочитание.
Що се отнася до лесната поддръжка - всичко иска грижи. Както стъклото може да се надраска, така и дървения фурнир може да се повреди.
Виж целия пост
# 9
Моят избор е дървена-масив.    1dating
Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост? - Винаги съм харесвала дървото.
Кой от двата варианта е по-практичният? - за мен е дървото.
Коя ще запази красотата си по-дълго време? - И двата , а дървеният е настина по-красив.
Колко места (каква форма), колко стола? - Според размера на стаята. Аз съм с 6 стола, но за да се види масата дръпнах 2!
Кръгла, елипсовидна , квадрат или правоъгълна? - Въпрос на вкус и отново зависи от размера на стаята. И най-важното за мен, когато я избирах, беше нито масата, нито столовете да нямат ръбове-всичко е с приятни, обли форми, тъй-като за момента няма малки обитатели, но след време ще има, а аз както се насинявам постоянно в някой ръб-имах възможност да си го спестя !!!
Дървена пл. - с възможност за удължение или не? - Размери-всякакви! Моята е с 60 см допълнитена плоскост, която ми върши добра работа!
Как се поддържат, препарати за дърво или стъкло? - Рronto и блести от чистота!
Хитри подложки или покривки, против надраскване? - Красотата на дървената маса е когато на нея няма покривка, но тъй-като сме се нанесли в жилището прди 2 седмици и останалите стаи все-още не са готови и това ни е и гостня и всекидневна съм сложила плътна покривка, иначе слагам каре, плетено на 1 на една кука и изглежда страхотно !!! В крайна сметка изборът е твой-но ако имаш палавник, който реши да удря с лъжица по масата...
Виж целия пост
# 10
Иначе това е моята маса!
Виж целия пост
# 11
Моята е голяма кръгла (разтегателна), от солидно дърво.
Винаги може на маса с дървен плот да се постави стъкло.
Peace И нашата е такава.
Виж целия пост
# 12
Купихме си изцяло дървена , но ми се иска да беше със стъкло Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Тъй като съм привърженичка на модерните мебели аз бих си избрала стъклена  Peace
Ето и моделчета: 1, 2, 3,
Любимата ми комбинация е стъкло с дърво  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14

Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост?
- За кухненска маса - предпочитам да е изцяло дървена.
Кой от двата варианта е по-практичния? - Според мен по-практична е дървената маса, от тази със стъкло отгоре.
Коя ще запази красотата си по-дълго време? - И двете ще запазят красотата си, ако се пазят от удари.  Rolling Eyes
Колко места (каква форма), колко стола? Кръгла, елипсовидна , квадрат или правоъгълна? Предпочитам правоъгълна или елипсовидна разтегателна маса, която да става и за 6 и за 12 човека, например.  Flutter
Дървена плоскост - с възможност за удължение или не? - Точно за такова нещо съм, дървена плоскост, масивно дърво, не ПДЧ.
Стъклена плоскост - решения за небрежно избърсаните? - Стъклената плоскост изисква непрекъснато поддържане от пипкавите пръстчета.  Tired
Как се поддържат, препарати за дърво или стъкло, хитри подложки или покривки, против надраскване? - Дървената маса може да се застели и с покривка, и с мушама, и с индивидуални подложки за хранене (които могат да са най-различни видове - от плат, от пластмаса, от бамбук и т. н.). Препарати за почистване на дървото колкото искаш на пазара, включително и полагане на лаково покритие, което се поддържа както с препарати, така и със забърсване с обикновена вода.
Стъклените плоскости се поддържат с препарати за стъкло. Непрекъснато.  Rolling Eyes
И все пак кухненската маса - масата, на която цялото семейство се храни с удоволствие! - Точно затова препоръчвам масивна дървена, разтегателна маса, без значение дали е елипсовидна или правоъгълна, за да може цялото семейство да се събере спокойно около нея.
И стъклената маса е красива, но не може да е разтегателна (поне аз не съм виждала такава стъклена маса). Стъклената маса може да се сложи в хол, но за във всекидневната, където ще се събира цялото семейство, предпочитам дървената маса.

В заключение мога да споделя опита си и от двата вида маси. Дървената, от масивно дърво, има по-дълъг живот, от стъклената.  Стъклената поддържах ежедневно с препарат за стъкло, но стъклото поддаде и се счупи в единия край, когато се съприкоснови с една солидна кристална ваза.  Embarassed Rolling Eyes

Успех в избора!   bouquet

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия