За позитивното мислене

  • 5 706
  • 5
Здравейте,искам да ви попитам дали сте чели книги за позитивно мислене и как ви се отразили?Защтото при мен май оказа обратен ефект.Вместо да си представяш и мислиш хубави неща започна да ме дърпа в обратната посока и направо ме докарва до лудост.Искаш да мислиш позитивно и оптимистично ,а то дърпа надолу.Още повече ме обърква това,че мислите се материализирват.Преди да чета такива книги и да гледам филма,ТАЙНАТА,-нямах проблем.Случвало се е да мине през съзнанието и не чак толкова приятна картина и мисъл,но не се е задълбавал проблема да мислиш дали не го предизвикваш с милите си да се реализира.И това ме побърква.Колкото се стараеш да не го мислиш то се появява.Пишете ми на вас как се отразила тази литература.
Виж целия пост
# 1
Taзи тема май е за Алтернативния... Thinking
Виж целия пост
# 2
На мен ми се отразява добре - настройва ме оптимистично. Филма Тайната не е лош, но е прекалено консуматорски насочен. Не задълбавай толкова - не може изведнъж да преобърнеш мисленето си на 180 градуса. Преминаването от негативно към позитивно мислене става много бавно и постепенно. Няма защо да се измъчваш заради негативните мисли - приемай ги спокойно без да се фокусираш върху тях и работи върху мисленето в дългосрочен план. Аз самата съм все още на светлинни години от позитивното мислене, но не губя надежда,че след години ще успея да коригирам мисловния си модел.Успех  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз тренирах върху Тайната и материализирах всичко което исках.Сега вече няма нищо което да желая от Тайната вече и дано не ми се налага.
Не е толкова трудно да насочваш мислите си.Като се усетиш да мислиш нещо лошо, си намери приятна занимавка веднага или ако имаш възможност си пусни филм комедия. Но то и в Тайната имаше много примери как да махаш лошите мисли.Дори да имаш проблем визуализирай как той се решава.Ако някой те нерви, просто гледай на него като на един нещастник,съжали го и продължи напред.
Виж целия пост
# 4
Проблемът може би е, че се назорваш. Не се насилвай - нормално е човек да се страхува, да си въобразява лоши неща и т. н. Важното е всеки път, когато ти минат лоши мисли, да ги отблъснеш и да започнеш да мислиш за нещо хубаво и приятно. Не е задължително да има връзка с това, което те притеснява, даже по-добре е да е от друга област.
Абе, бъди оптимист - когато ти се случи нещо лошо, не забравяй, че може да бъде и по-зле - помага, да ти кажа.  Mr. Green Joy

ПП Това последното беше от вица за оптимисти и песимиста.
Песимистът казал:
- По-лошо от това не може да бъде!
- Може, може - бодро отвърнал оптимистът.
Виж целия пост
# 5
Филма Тайната не е лош, но е прекалено консуматорски насочен. Не задълбавай толкова - не може изведнъж да преобърнеш мисленето си на 180 градуса.

Типично по американски. Сигурно не е случайно създаването му.  Wink
Може да докара пълен хаос. Основното, както винаги, го няма.
Но важно е , американците да са щастливи.  LaughingТелевизор, пуканки и визуализация до дупка. Joy


П.П. Да не забравя темата: Все по- трудно ми става, даже почти невъзможно ми е вече, да мисля положително, като гледам, какво става около мен. Но трябва да го променя, иначе ще полудея скоро. (Нещо като Майкъл Дъглас от онзи филм.. Crazy)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия