Какво правите с празните тенекиени кутии от млякото?

  • 2 147
  • 25
Сигурно съм Плюшкин, ама съм се закучила-как ще хвърлям такива хубави кутии ooooh! ooooh!-то от скръндзотия-една взе мъжа ми, за да си държи вътре гайки и болтове. Баба направи заявка за пикиране на домати, ама то си е догодина...
Не ми се хвърлят тия кутии, ама какво да ги правя?
Вие какво правите с тези "ценни" кутии?
Виж целия пост
# 1
Сигурно съм Плюшкин, ама съм се закучила-как ще хвърлям такива хубави кутии ooooh! ooooh!-то от скръндзотия-една взе мъжа ми, за да си държи вътре гайки и болтове. Баба направи заявка за пикиране на домати, ама то си е догодина...
Не ми се хвърлят тия кутии, ама какво да ги правя?
Вие какво правите с тези "ценни" кутии?
И аз ги давам на бабите и дядовците,я за гайки и пирони ...и т.н.Аз лично ги ползвам да си слагам в тях брашно,сол,захар,ориз,фиде и т.н....разни сухи чайове и подправки.
Та така...еми хубави са си кутийте,вместо да купувам тези ми вършат идеална работа Wink
Виж целия пост
# 2
Оставила съм си 5-6 и слагам в тях кашите на дре-нали са в картонени кутии-за да не овлажняват.Останалите хвърлям.
Виж целия пост
# 3
Бях си оставила 5-6 за кашите на Оги, сега ползвам само три - в тях има прах за пране.
Виж целия пост
# 4
От Нан и Фризолак ръждасаха всички.Тъкмо бабите се радваха,че ще имат кутии.Сега в една държа прах за пране,но като гледам и тя е в ръжда.
Виж целия пост
# 5
Какво мляко ползвате, че Фризовомовите ръждясват....
Виж целия пост
# 6
Нашите кутии от НАН не са ръждясали....  Thinking
И аз пазя всички, слагам си ориз, леща, сол...Не са много удобни, но и аз ги пазя-всички, и от чая на Хип, и бурканчетата от пюретата.
Като склад е в къщи, не скръндза, не Плюшкин...и аз незнам как да го нарека вече... Flutter
Виж целия пост
# 7
Как ще изхвърляте такива ценности Grinning
Виж целия пост
# 8
И аз съм голям плюшкин Simple Smile
Кутиите използвам за хранителни продукти, но сухи: леща и грах за беба от белените; ориз; булгур; царевична панировка;кус-кус; грис; качамак; елдата....и др. под. Прах за пране също - даже го меря с лъжичките за млякото Wink
Имам от различни млека.

Кутиите ръждясват, ако в тях се съхраняват мокри неща. Бях сложила морска сол в една, буквално за 2-3 дни стана цялата в ръжда.
Важно е след измиване да се подсуши много хубаво - например върху пчеката, докато печете нещо във фурната Simple Smile
Виж целия пост
# 9
хм,аз понеже нямам много място къде да ги складирам,а и кутии имам много разни други,та тези специално ги ползвам като трябва да изхвърлям олио или разни други гадости,а не искам да си цапам мивката Embarassed
Виж целия пост
# 10
Цялата рода вече си слага ориз, сол и пирончета в такива кутии. Само че след като измих първите и забелязах че ръждясват взех само да ги бърша с една суха кърпа и нямам проблеми.
Виж целия пост
# 11
И аз ги ползвам за брашно, захар, сол, фиде, леща, ориз, боб и т.н., но съм си ги облепила със самозалепващо се фолио, за да са ми в тон с интериора на кухнята Wink След като направих една синя серия за себе си, сега правя подобен "сервиз" и на майка ми - нейните ще са "светло дърво", за да подхождат на скрина и. А после ще дойде ред и на сестра ми. Дори им лепя и етикети разпечатани на принтер.
Виж целия пост
# 12
Това с фолиото вече ме успокои-с чисто сърце ща ги ползвам за продукти, че иначе не ми бяха в тон. Благодаря.
Пък и съм спокойна, че не съм единствения ПЛюшкин.. Laughing
Виж целия пост
# 13
Aууу и аз съм родена на 6-ти Май и мислехме ако имаме момченце да си го кръстим Филип Blush
Виж целия пост
# 14
И аз харесвам много името Филип, смятам че е мъжествено и достоино. Обаче, ние сме с фамилия Македонски  rotfImao
Щеше да стане много интересно, а където се представя след години детето да избухва смях...  hahaha
Идеята отпадна.

П.П. Маи сменихме темата, но исках да споделя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия