Моля за съвет за храненето на 9 месечно...

  • 553
  • 5
Мили мами, моля ви за съвет относно храненето ни.
Алекс е на 8 месеца и половина и до преди месец имахме диагноза АБКМ. Последният път в който бяхме на консултация ни казаха, че вероятно нямаме алергия и можем да се захранваме с Фризо ХА и да хапваме по малко сиренце, напр. в попарата сутрин.
Аз не съм въвела още глутена, т.к захраних късно-6я месец и попара не давам, а и имаме протокол за Фризопеп за още месец, та се чудех дали да си го хапнем и после евентуално да минем към Фризо ХА?
И другият проблем е с кухнята-подала съм молба за детска кухня и другия месец трябва да им занеса бележка от педиатърката...Тя не се "занимава" с нашата алергия и ще напише каквото аз и кажа-т.е дали детето има алергия или не. Знаете ли мога ли да изчакам и да запиша Алекс например след 1 годинка, кога съм му въвела нормално АМ и глутен? Ще ни пазят ли мястото?
И моля за съвет за примерни закуски, с които да заместим на този етап сутрешното хранене.
Ние имаме сутрин 2ве хранения с АМ, наобед зеленчуково или месно пюре, следобед каша с плодово пюре и вечер АМ. Знаете ли бисквитки или подобни без глутен и сухо мляко?
Благодаря ви предварително! Peace
Виж целия пост
# 1
За алергиите не зная нищо. За кухнята трябва да се за пишеш и да занесеш бурканчетата. За бисквитките, има едни на Plasmon в метална кутия след 4м., те са без глутен.
Виж целия пост
# 2
Елдата и просото са без глутен, прави каши. Захранвай бавно с елда, защото е алерген.
Има царевични макарони, ако не се лъжа. Безмлечна оризова или царевична каша с плодово пюре или пресен плод е вариант.
Виж целия пост
# 3
Щом има проблем захранвай бавно и внимателно..
Относно кухнята-няма проблем да запишеш детето когато ти решиш. Просто педиатъра ти дава бележка за кухнята с това каква храна е подходяща-не е според възрастта на детето, а спрямо това с какво си го захранила /купоните са на цветове-червени, черни, сини../.
Можеш и сега да го запишеш -освен бележката от педи се носят буркани с капачки /май за вски град е различно количеството им/ и копие от акта за раждане. Това се носи в централния клон на МК, и си купуваш въпросните купони.
Когато решиш да вземеш храна от кухнята просто заверяваш предния ден купон в клона най-близо до вас, но това може да е месец след записването или седмица...ти си решаваш. И естествено заверяваш за дни които искаш, не е "задължително" да е всеки ден Wink
Виж целия пост
# 4
Мили мами, моля ви за съвет относно храненето ни.
Алекс е на 8 месеца и половина и до преди месец имахме диагноза АБКМ. Последният път в който бяхме на консултация ни казаха, че вероятно нямаме алергия и можем да се захранваме с Фризо ХА и да хапваме по малко сиренце, напр. в попарата сутрин.
Аз не съм въвела още глутена, т.к захраних късно-6я месец и попара не давам, а и имаме протокол за Фризопеп за още месец, та се чудех дали да си го хапнем и после евентуално да минем към Фризо ХА?
И другият проблем е с кухнята-подала съм молба за детска кухня и другия месец трябва да им занеса бележка от педиатърката...Тя не се "занимава" с нашата алергия и ще напише каквото аз и кажа-т.е дали детето има алергия или не. Знаете ли мога ли да изчакам и да запиша Алекс например след 1 годинка, кога съм му въвела нормално АМ и глутен? Ще ни пазят ли мястото?
И моля за съвет за примерни закуски, с които да заместим на този етап сутрешното хранене.
Ние имаме сутрин 2ве хранения с АМ, наобед зеленчуково или месно пюре, следобед каша с плодово пюре и вечер АМ. Знаете ли бисквитки или подобни без глутен и сухо мляко?
Благодаря ви предварително! Peace
Я си смени педиатъра , провеждащ консултациите - за какво захранване с Фризо ХА говорим - това си е пак  хипоалергично адаптирано мляко, до сега на какво е бил ? Това АМ се изключва със даването на сиренце.
То така се "източва" ЗК - има , няма нужда се изписва Фризопеп. Доказана ли е АБКМ не разбрах в този смисъл или се водите с такава алергия само по бумаги?
За кухнята - не си прави експерименти със здравето на детето си, докато не се убедиш, че е готово за детска кухня. За доводите ми против детската кухня писах в една друга тема и при положение, че детето ти евентуално има здравословен проблем - какво пречи да му готвиш самата ти?
За режима - предполагам , че действащ на принципа на 5 хранения за деня. Вариантите ти са:
1. Намали до четири хранения като увеличиш количеството на останалите , така че да компенсира;
2. Първото хранене сутрин дай АМ, после примерно дай само кисело мляко с плод в грамаж, колкото да го засити, не да се наяде или само плодово пюре.
Тези инстантни бисквити на Плазмон само си ги пише, че са без глутен, не се лъжете...
Виж целия пост
# 5
Не е доказана АБКМ-според доц. Маринова и д-р Мустаков алергията ни е "израстната"-т.е според мен въобще не сме я имали...
И още нещо - днес докато храних малкия с пюре моркови и пиле на Нестле видях, че има сметана-а ние това пюре сме го яли поне 5-6 пъти...
Та сега мисля направо да го пробвам с Фризо 1.... newsm78
Ако няма наистина алергична реакция ще подаряваме Фризопепа Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия