Как приготвяте кашата?

  • 3 852
  • 30
Как приготвяте кашата, моята винаги става на бучки колкото и да бъркам Thinking
Явно не е така технологията.
Вие кое слагате първо - водата и към нея добавяте каша или обратното - първо кашата и после добавяте водата newsm78
А в какво съотношение я правите?
Виж целия пост
# 1
Докато правех готови каши, имах същия проблем.

Установих, че сместа се разбива по-добре и с по-малко бучки, ако първо си отмериш кашата и после добавиш водата: в средата си правиш кладенче и наливаш постепенно при непрекъснато бъркане, както и при месенето (не че последното го умея, де).

Независимо от метода на разбъркване, кашите на Нестле винаги ми оставаха на бучки. В началото, когато започнах с оризова каша, я разбърквах с пасатора с приставката за месене на тесто - онази голямата спирала. ooooh! После постепенно спрях и си я давах, каквато стане - с бучки или без. Сега вече давам зърнени закуски, а не готови каши.

Съотношения никога не съм спазвала - правех кашата толкова гъста, колкото ми трябваше, а не според инструкциите на опаковката.  Peace
Виж целия пост
# 2
То по инструкциите на опаковката става оцветена вода Sick
Виж целия пост
# 3
Затоплям водата и добавям бавно с непрекъснато бъркане към нея каша направо от кутията, на око, до необходимата гъстота. Никога не ми е става на бучки.
Виж целия пост
# 4
Първо слагам кашата и после водата. За да не стане на бучки водата не трябва да е гореща, а да е леко изстинала след като си я преварила.
Виж целия пост
# 5
Първо слагам кашата-после водата.Съотношението го правя на око ,че гъстотата ми беше голям проблем.
Виж целия пост
# 6
За да не стане на бучки водата не трябва да е гореща, а да е леко изстинала след като си я преварила.
това май ми е грешката Thinking аз я добавям вряла направо от диспенсара.
Ще пробвам утре първо да поизтине.
Виж целия пост
# 7
Към не много гореща вода прибавям кашата, но лъжичка по лъжичка, като след всяка лъжичка разбърквам добре и никога не ми става на бучки. Пробвала съм и в изстинала и в гореща вода, но слагайки наведнъж цялото количество ми ставаше на бучки.
Виж целия пост
# 8
Първо слагам кашата и после водата. За да не стане на бучки водата не трябва да е гореща, а да е леко изстинала след като си я преварила.
Аз също я приготвям така Peace
Виж целия пост
# 9
По инструкциите - спазвам съотношението.Първо отмервам кашата,после млякото.На Нестле кашите правят малко бучки  Confused
Виж целия пост
# 10
Първо водата,после добавям кашата.Доволна съм от Хипп не са ми ставали на бучки досега Peace
Виж целия пост
# 11
Първо вода, после каша... Понякога става на бучки, но моята пикличка и без това така ги харесва повече.
Виж целия пост
# 12
Доволна съм от Хипп не са ми ставали на бучки досега Peace
Confused ще ги пробвам и тях, до сега само на Слънчо съм давала Thinking
Виж целия пост
# 13
Ползвам каши само на Милупа. Първо кашата, после кърма /когато имах/, вода или АМ. Ставала ми е единствено на бучки, когато водата е прекалено гореща.
Виж целия пост
# 14
Доволна съм от Хипп не са ми ставали на бучки досега Peace
Confused ще ги пробвам и тях, до сега само на Слънчо съм давала Thinking

Aз въобще не съм доволна от Слънчо Crossing ArmsКато си бяхме в БГ зимата ги пробвах,въобще не останах очарована  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия