дали е вредно?

  • 853
  • 5
Доста се рових в интернет за това дали кашу-то (сурово) е алерген, нали е вид фъстък  newsm78 и дали помага за производството на кърма. Колкото положителни толкова и отрицателни мнения намерих, кажете вие как мислите. Ям кашу, бадеми, лешници и орехи за кърма, само това кашу ме притеснява, че и бебка все  е пъпчасала и аз незнам от какво...спрях млякото, айцата а шоколада само го сънувам  Naughty
Виж целия пост
# 1
Не е вредно Simple Smile Но е дървесен орех, както всъщност са и бадемите, орехите, бразилския орех, затова се препоръчва употребата му да е умерена по време на кърмене, с оглед избягване на евентуално алергизиране, ако детето е фамилно обременено.
Ядките са богатъ на белтъчини, затова се препоръчва да се употребяват по-умерено. Но това не значи да не се ядат Simple Smile
За по-обилна лактация много майки избират да пият лактогонен чай, бирена мая на таблетки и/или ядат порция овесени ядки или варено жито - но всички тези, както и ядките, са само помощни средства Simple Smile Най-добре за обилно мляко действа често слагане на гърдата.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за изчерпателният отговор  Hug
Кърменето наистина е много хубаво и приятно и затова много ме е страх да не ми спре кърмата или пък да и докарам алергия на малката  Wink
Виж целия пост
# 3
И аз ядях ядки,но в умерени количества  Peace
Виж целия пост
# 4
А пък аз се чудех за шам фастъка newsm78
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за изчерпателният отговор  Hug
Кърменето наистина е много хубаво и приятно и затова много ме е страх да не ми спре кърмата или пък да и докарам алергия на малката  Wink


Aquariel, ако си попрочела из Библиотеката би трябвало да си разбрала, че кърмата не спира(намалява) току-така. Ако кърмиш бебето си на поискване и го оставяш да суче докато то само не пусне, то няма как да ти спре кърмата. Вие наближавате периода на първата Лактационна криза, така, че ако случайно бебето ти иска да суче по-често, то това е заради нея. Не бива да си мислиш, че млякото намалява, а напротив, бебето е пораснало и започва да има нужда от повече количество кърма. Сега трябва да "кажеш" на тялото си да произвежда повече, а това става както е написала Бу с често слагане на гърдата. Не гледаш часовника, а си кърмиш когато бебето си поиска. Това е.

Ако има пъпчици по бузките и някои са с бяло връхче или като черни точки, то това е нещо за което съм чувала да казват "бебешки пуберитет", т.е. изчиства се от преминалите хормони от майката(не знам доколко е научно обусловено това, но и моят син имаше такива до към 4-тия месец)

Ако е друг вид и на друго място обрива, първо се консултирай по въпроса с педиатъра ви и тогава се подлагай на такива драстични лишения като яйца, мляко и шоколад, имате ли диагноза за алергия всъщност?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия