ДИЕТА за УВЕЛИЧАВАНЕ ШАНСОВЕТЕ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ?!?

  • 3 589
  • 6

Преди няколко дни прочетох една статия в новия брой на ELLE и искам да го споделя с Вас да си кажете мнението – на мене лично ми изглежда доста повърностно Thinking...Става въпрос за някакъв специфичен начин на хранене, който увеличава шансовете за забременяване до 84% и повече...newsm78

„Диетата за лекуване на безплодие на изтъкнатите харвардски учени Чаваро и Уилет е изготвена на базата на проучвания за безплодието, събирани от 18 000 медицински сестри от Здравния институт. Това изследване стартирало през 1976 година. По данни от него Чаваро и Уилет разработват осем последователни стъпки, с които жените могат да увеличат шансовете си да забременеят и родят до 84% и повече. Ето и стъпките:

   Яжте повече зърнени храни и зеленчуци, избягвайте тестените изделия и картофите
   Откажете се от храни, богати на мазнини, наблегнете на моно и поли-мазнините – има ги в ядките, зехтина и рибните продукти
   Намалете конкумацията на животински продукти с изключение на риба, увеличете растителните протеини
   Два пъти на ден яжте млечни продукти
   Взимайте мултивитамини с голямо съдържание на фолиева киселина и желязо
   Пийте много вода, избягвайте газираните напитки
   Стремете се вашият ИТМ – Индекс на телесна маса, да е между 20 и 24, но ако имате свръх тегло опитайте да свалите от 5 до 10% от него.
   Правете физически упражнения често и енергично – идеалният вариант е между 30 и 60 минути на ден”

Това е, има изписани още сума ти неща, основното е това. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Ами то аз долу-горе ги спазвам тези неща, с изключение на последното.
Дано даде резултат! Успех на всички, със или без диетата. Но все пак да не забравяме, че при всички случаи трябва да живеем здравословно.
Виж целия пост
# 2
Виж сега, това е просто zдравословен начин на живот, а не диета zа zабременяване. Още по малко zа лекуване на беzплодие.
Препоръчвам я на всеки, неzависимост мъж или жена, бременна или небременна. Здравословното хранене раzбира се влиае положително на тонуса, на обмяната на веществата, а това може и индиректно да помогне zа zабременяване...

Във всеки случай е полеzно спаzването на такъв режим...
Виж целия пост
# 3
Виж сега, това е просто zдравословен начин на живот, а не диета zа zабременяване. Още по малко zа лекуване на беzплодие.
...
Peace
Виж целия пост
# 4
И на мене това ми беше първата мисъл, тъй като съм голям привърженик на здравословното хранене и тези неща на 99% ги прилагам, но за пръв път чувах да увеличават шансовете за забременяване. Wink
Виж целия пост
# 5
Хм..., а месо освен риба защо да е противопоказно?
Виж целия пост
# 6
Месо не е противопокаzано, но то съдържа много маzнини. От месото zа предпочитане е пилешко, пуешко, тележко немаzно и свинско също беz маzнини. И понеже маzнините с нищо не помагат на органиzма, то се препоръчва риба. Рибата също съдържа маzнини, но те са от "добрите", омега 3.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия