Проблем с кафемашината, Делонги

  • 32 998
  • 20
Момичета, от няколко седмици имам проблем, странен...Машинката е Делонги, Тревизо, тази с крема диска. Знам, че доста от вас я ползват, защото ми я препоръчаха точно от този форум. Но от известно време се случва нещо много странно и се чудя какво е newsm78 А не я нося в сервиза, защото не мога да си открия гаранционната карта Embarassed Та реших да пробвам тук, може пък някой да е срещал същия проблем Sad
Та, машинката си работи и си прави хубаво кафе. Но...нали знаете как започва в началото да бръмчи силно...Ето това бръмчене след 5-6 секунди силно намалява, става глухо и тихо и кафето не тече нормално, а капка по капка. Съответно и никакъв каймак не прави. Все едно нещо й е запушено Thinking Разглабях цедката, мих, търках - нищо! А ако пусна да тече само вода, без цедката за кафето - тече си и си бръмчи нормално. Усещам, че проблемът е по-скоро в цедката, отколкото в машината, но не проумявам какво може да е Rolling Eyes
Някакви идеи?
Виж целия пост
# 1
Виж , колко едро ти е смляно кафето.
Виж целия пост
# 2
A да не би да имаш грижи с помпата, която изкарва водата под налягане? Ние имахме такава доскоро и също се беше повредила по подобен начин. Пипна я майстор и кафето започна да си тече както трябва, но каймакът никога не се завърна  Laughing След 11 г. вярна служба бе заменена от Саеко. Да видим до кога ще изкара тя.
Виж целия пост
# 3
Виж , колко едро ти е смляно кафето.
И аз това си мисля newsm78 Ако е ситничко, тече на капки.
Виж целия пост
# 4
Може да се е задръстила цедката и да не можеш да го забележиш.
И при нас имаше подобен проблем но след 3-4 годишно ползване(изключително с бутилирана вода).
Мих, търках, киснах с оцет (нали сваля варовик, така бебешкия стерилизатор изчиствах няколко пъти), нищо не помогна докато не хванах една игла и дупка по дупка изчистих всичко.
Оказа се, че е не запушено с кафе, а с варовик (като натиснеш изхрусква).

В началото и ние си мислехме, че е от кафето (въпреки, че еднакви ползваме, мислехме че кофти партида). Сменихме го и пак същото
Виж целия пост
# 5
Помпата сякаш е проблемна...
Обърни се към Делонги Сервиз.
Виж целия пост
# 6
Ако цедката е двойна, нищо не може да се направи.Аз го имах сьщия проблем.
Виж целия пост
# 7
Белинда, дано не сме прави, но и аз мисля, че е помпата.
Имахме над 10 години машина на Делонги. Абсолютно по описания от теб начин се държеше, когато й се развали помпата и замина в пенсия.
Виж целия пост
# 8
Мисля, че ще трябва сериозно да се разтърся за гаранционната карта Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Според мен просто няма налягане и съответно проблема е в помпата, както са ти казали и преди мен! Сервиз е решението Peace
Виж целия пост
# 10
Белинда и ние го имахме същия проблем, при нас се оказа запушена цедка плюс някакъв теч не знам точно какъв (мъжът ми я носи до сервиза). Сервиза се намира в Белите Брези на улица "Звъника" в един малък гараж почти до канала.
Виж целия пост
# 11
....Та, машинката си работи и си прави хубаво кафе. Но...нали знаете как започва в началото да бръмчи силно...Ето това бръмчене след 5-6 секунди силно намалява, става глухо и тихо и кафето не тече нормално, а капка по капка. Съответно и никакъв каймак не прави. Все едно нещо й е запушено....
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01001165
или
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008408
една от 2те имаме, проблема е както ти го описваш. Цедката ни е единична. Махнах гуменото уплътнение извадих само "ситото" и дупчих наред
Виж целия пост
# 12

По мое скромно мнение машината ти е наред - кафето с каймак става точно, когато тече 'капка по капка'.
Тоест, за мен проблема ти е в кафето, че не прави каймак, а не в машината.
Моята машина е Делонги, цедките само ги изплаквам, точно, за да ми тече бавно и никога нищо не дупча.
Единично кафе правя за около 3 минути, пълня и натискам здраво, а  докато капе бавно, аз мия зъби или освобождавам миялната машина, т.е имам доста време. Пия кафе Лаваца Клуб, ако това ще те ориентира.


Виж целия пост
# 13
10¢'s cafè&lounge  newsm78 много странно ...ако спазя тази технология ще се накапе наистнина за 3 мин, но няма и помен от каймак.
Заглаждам със съвсем леко притискане.

Относно кафето марката му е най-малкия проблем. Ползвал съм и по-скъпи марки от Лавацата, но то или Нова Бразилия, ако е смляно добре няма проблеми, .....проблема е еднакъв, когато е запушена цедката - запушена не с кафе, а с варовик
Виж целия пост
# 14
Кафето ми е от същата марка, както и преди, не съм го сменяла, така че не  е от него. За каймака - ами не става каймак, като капе. Но това не ме притеснява, не съм за каймака. По-скоро ме е страх да не сдаде машинката съвсем багажа...Не мога да намеря пустата му гаранционна карта Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия