главоболие

  • 1 118
  • 21
имам от няколко дена мн лошо главоболие,нормалнолие да е от бременността или трябжа да се посаветвам с лекар newsm78
Виж целия пост
# 1
Колко вода пиеш на ден? Увеличи приема така, че когато пишкаш цветът на урината да е почти незабележим. Това ще рече, че минимумът ти е 8 чаши на ден. Ако пиеш газирани или подсладени напитки, спри ги.
Виж целия пост
# 2
И от бременността може да е,както и от недостатъчно течности.
Ако те тревожи-консултирай се с лекар. Peace
Виж целия пост
# 3
Аз страдах от главоболие в първите месеци на бременността. По-точно имах чести пристъпи на мигрена . Много неприятно! Не ми даваха да пия нищо, защото било вредно за плода. Все пак консултирай се с лекар.
Виж целия пост
# 4
Това за водата е съвсем вярно, направо те съживява, ако пиеш повече, но аз каквото и да правя има моменти, в които полудявам от главоболие. Не си връзвай косата и гледай да избягваш стегнати дрехи.
Виж целия пост
# 5


 Нормално е, аз съм обратния вариант.Главоболието ми е непоносимо, но като забременея и няма помен от него за 9 месеца.

  Как си с кръвното?Ако е ниско, наистина течностите помагат много.Както и айран със сол, но това е за ниско кръвно!!!!!
Виж целия пост
# 6
Почти през цялата бременност страдах от мигрена  #Cussing out Изписаха ми аналгин и казаха , че спокойно мога да го пия за главоболието , но при мен аналгина не помагаше  newsm78 И накрая си реших проблема като ми предложиха от аптеката на билкова основа някакво мазило , с което си мажех челото и слепоочията (подобно на виетнамското чудо ) и така пристъпите ми понамаляваха . Спокойно можеш да попиташ в аптека и да си го вземеш , даже и цената му беше една мижава .
Виж целия пост
# 7
И аз имах един период със силно главоболие, въпреки, че по принцип приемам много течности. Беше в началото на бременността, но си спомням, че беше доста силно....никога преди толкова не ме е боляла глава. Всичко отмина от самосебе си.
Виж целия пост
# 8
Наистина пий повече течности!
Аз съм пила аналгин,не съм имала проблеми!
Виж целия пост
# 9
Aналгин ли? Моя лекар ми забрани всякакви аналгини и аспирини. Изрично ми каза, че е опасно за бебко да ги пия. Идвало ми е да си оскубя косата от болка на моменти, но не съм пила аналгин. Моя лекар садист ли е? Аз си карам само на вода ...
Виж целия пост
# 10
Aналгин ли? Моя лекар ми забрани всякакви аналгини и аспирини. Изрично ми каза, че е опасно за бебко да ги пия. Идвало ми е да си оскубя косата от болка на моменти, но не съм пила аналгин. Моя лекар садист ли е? Аз си карам само на вода ...
Възможно е докторът ти да е на принципа, че по-добре е да не взимаш лекарства заради бебето, не знам.

Ето лекарствата, които са позволени при главоболие на бременни жени: простите обезболяващи (напр. парацетамол и аналгин), кофеин само в случай на крайна необходимост. Нежелани: аспирин и аналозите му, ерготамини (обикновено съставни на лекарствата за мигрена).

Препоръчва се също релаксация, особено на вратните и раменните мускули (йога за бременни е идеалният вариант) и разходки на чист въздух.

И пак: следи цвета на урината си. Тя трябва да е почти безцветна, за да си добре хидратирана.
Виж целия пост
# 11
да не е кръвно, мери ла ли си го.
Мен от него ме болеше глава ooooh!
Пий повече течности Peace
Виж целия пост
# 12
В началото на бремеността имах главоболие което беше доста силно.Понякога се дължепе на ниско кръвно а понякога си ме болеше без причинно.Оправи се от само себе си.А иначе някъде четох , че е нормално по време на бременост да боли по често глава.
Виж целия пост
# 13
И от бременността може да е,както и от недостатъчно течности.
Ако те тревожи-консултирай се с лекар. Peace

да така е Peace
Виж целия пост
# 14


 Нормално е, аз съм обратния вариант.Главоболието ми е непоносимо, но като забременея и няма помен от него за 9 месеца.

  Как си с кръвното?Ако е ниско, наистина течностите помагат много.Както и айран със сол, но това е за ниско кръвно!!!!!

И при мен беше така. И двата пъти за 9 месеца не ме е заболяла глава нито веднъж. Иначе знам, че и парацетамол е разрешен за употреба от бременни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия