Пълнено пиле

  • 27 718
  • 29
моля ви даите ми някаква рецепта за пълнено пиле, защото моя мъж ве4е 2 месеца ме моли да му направя.Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191087.msg4778052#msg4778052

Това е страхотно  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз съм пълнила пиле с плънка от ориз, гъби и зелен лук. Задушавам лука и гъбите с подправки - чубрица, черен пипер и т.н., прибавям ориза и 1 пилешки бульон. Пълня пилето с тази смес, зашивам и го пека в плик, става много вкусно.
Виж целия пост
# 3
моля ви даите ми някаква рецепта за пълнено пиле, защото моя мъж ве4е 2 месеца ме моли да му направя.Благодаря ви предварително Simple Smile

Пълнено пиле-всякакви рецепти!

А на мен лично ми харесва пьлненото  пиле в гювеч на ani metcalf . Много е вкусно.
Виж целия пост
# 4
Пилето може да бъде напълнено с ориз,гъби и дробчета например....

Задушават се зелен лук(1 голяма връзка),гъбите,добавя се 1/2 ч.ч. ориз да стане прозрачен,посолява се,добавя се черен пипер на вкус,магданоз.долива се зеленчиков бульон или гореща вода и се оставя ориза да попие водата(добавяш периодично) и да е почти готов....Дробчетата са сварени предварително и след като изстинат се нарязват и добавят към ориза.
 Пилето се измива,посолява и се натърква с червен пипер и мазнина отвътре и отвън.Пълни се  и се зашива. Пече се в йенска с капак или тава с фолио.На дъното се налива 1 ч.ч. вода и 1/2 бира....
 След като се опече пилето се сервира в затоплена чиния. В порцията се слага месце,плънка и месцето се залива със сос бешамел или фрикасе.....Подходяша салата - всякаква прясна.... Hug
Виж целия пост
# 5


 Спред мен дреболиите правят вкуса на пилето чудесен.Аз също го пълня с гъби, лук, подправки и ориз.Отстрани слагам кисело зеле, така най-много го харесваме.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много за рождения му ден(11.05) ще направя Пълнено пиле
Виж целия пост
# 7
Давам изпитана рецепта за пълнено пиле, която съм правила многократно и винаги с успех. МНого е вкусна, лесна и ефектна.
Рецептата съм копирала от тук преди доста време, поне 2 години... не съм си записала кой е автора, така че ако някой си познае рецептата да се обади и нека ме извини.

Ето я и рецептата: (плънката търпи вариации, според това какво имате в хладилника)

ПЪЛНЕНО ПИЛЕ
1 пиле
1 пушен кренвирш/или мек колбас
гъби
кисели краставички
кашкавал
соев сос
черен пипер
сол
краве масло
червен пипер
къри

Внимателно с остър нож, или пък само с ръце се "съблича пилето /отделя се кожата от месото/ Там където са крилцата, трътката и бутчетата се срязва през коста и се събличат заедно с кожата.
Остатъка от пилето /торса, горната част на бутчетата/ се сваряват и обезкостяват. Нарязва се на ситно и се омесва с нарязаният колбас, гъби, краставички, кашкавал и 1/2 от пакетчето масло.
Посолява се с подправките и се слага около 1 каф.ч от пилешкия бульон.
Взема се кожата на пилето и се пълни със сместа, но не много плътно, защото при печенето кожата се свива и може да се скъса и да изтече плънката. зашиват се всички отвори добре. слага се в тава и се оформя като пиле. Залива се с остатъка от маслото, подправки като за печено пиле и  печете като нормално пиле.
Става ефектно. Обикновено го сервирам цяло в плато полегнало върху картофи.
Дано да съм го обяснила разбираемо.
_________________


Виж целия пост
# 8
Пълнено пиле със сирене

 

Аз го пълна със сирене - 1 бучка и го зашивам + задушени картофи.
 1 пиле, ½ пак. краве масло, сол, лимон, 1 бира, 400г сирене, 1 кг картофи

Почистеното пиле се измива, изваждат се коремните му тлъстини, оставя се да се отцеди. След това в коремната кухина се поставя сиренето, отворът се зашива, намазва се цялото пиле с лимонов сок и се осолява, накрая и с масло. Поставя се в намазан с олио по-голям съд от йенско стъкло. Отгоре се нареждат парченца от пилешките тлъстинки. Налива се ½ бутилка бира, 1 ч.ч. топла вода и съдът се поставя в умерена фурна. По време на печенето пилето се обръща от всички страни, за да се запече и зачерви равномерно. Когато е почти готово около него може да се наредят нарязаните на дълги резенчета картофи. Налива се останалата бира или топла вода и се допича.

Виж целия пост
# 9
Ако вече не е късно, ето ти и моето предложение за пълнено пиле.

За едно пиле:
1/2 ч.ч. ориз
300 гр. гъби
300, 400 гр. пилешки дробчета
2,3 глави лук
80, 100гр. масло
сол, черен пипер

В посолена вода подваряваш ориза, до състояние"полуготов". Прецежда се.
Гъбите и лукът се задушават в олио. Дробчетата също се задушават и се прибавят към гъбите и ориза.
Пилето се обезкостява/вадиш всички кости - горно, долно бутче: с гръбнака по внимателно, за да не се среже кожата/. Осолява се. Слага се пълнежа. Маслото се слага , ако сместта не е много мазна и в зависимост от мазнината на пилето. Кожата на пилето се събира и се зашива с игла. Загъва се във фолио. /оставя се дупчица на фолиото за парата./ Пече се на 200гр. за 40, 50 мин
Само обезкостяването е по-трудничко, но пък става много вкусно и нали пиленцето е без костици, изпечено можеш да го режеш като хляб. 
Успех с изненадата за рожденика.
Виж целия пост
# 10
Пълнено пиле със сирене

 

Аз го пълна със сирене - 1 бучка и го зашивам + задушени картофи.
 1 пиле, ½ пак. краве масло, сол, лимон, 1 бира, 400г сирене, 1 кг картофи

Почистеното пиле се измива, изваждат се коремните му тлъстини, оставя се да се отцеди. След това в коремната кухина се поставя сиренето, отворът се зашива, намазва се цялото пиле с лимонов сок и се осолява, накрая и с масло. Поставя се в намазан с олио по-голям съд от йенско стъкло. Отгоре се нареждат парченца от пилешките тлъстинки. Налива се ½ бутилка бира, 1 ч.ч. топла вода и съдът се поставя в умерена фурна. По време на печенето пилето се обръща от всички страни, за да се запече и зачерви равномерно. Когато е почти готово около него може да се наредят нарязаните на дълги резенчета картофи. Налива се останалата бира или топла вода и се допича.



Ей тази рецепта много ме заинтригува. Искам да попитам сиренето натрошаваш, презполагам, или?
Виж целия пост
# 11
Вивиан, като го направиш това пиле, няма да забравиш да ме поканиш на гости, нали?  Wink
Виж целия пост
# 12
  bouquet
Нямаш грижи душо Hug
Макар че гледам, че ти май трябва да ме каниш Wink
Честито!!!
Виж целия пост
# 13
Ей тази рецепта много ме заинтригува. Искам да попитам сиренето натрошаваш, презполагам, или?


Слагам цяла бучка сирене- при по-голямо пиле- цяла буца  Laughing и не я натрошавам, става чудесно - и пилето и сиренцето.
Виж целия пост
# 14
Ако намажеш добре пилето с зехтин, сол и черен пипер от предната вечер става по-вкусно. Аз правя пълнеж от ориз, пилешки дробчета, зелен лук, копър, черен пипер. Ако решиш да правиш оризов пълнеж задължително запържи ориза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия