Все по-често се храни И от двете гърди- да се притеснявам ли?

  • 621
  • 9
Здравейте, майчета. Бебчо след седмица ще стане на 3 месеца. От около две седмици започна все по-често да не му достига едната гърда на едно хранене и му давам и от втората. Преди ни се случваше на последните едно-две хранения вечерта и си го обяснявах с намаляването на кърмата вечерно време. Но сега понякога ми се налага да му дам и двете гърди още преди обяд и така караме до вечерта - храни се от двете. Майка ми ме е кърмила повече от година и по принцип ми е голяма подкрепа, но малко се притеснява от това положение, тъй като тя е кърмила винаги само от едната гърда на едно хранене. Факт е, обаче, че тя е с големи гърди, а аз, за съжаление, съм със скромна обиколка Sad   Мисля, че бебчо добре изсуква първата гърда преди да дам втората - известно време след началото на кърменето той съвсем категорично пуска зърното и отказва да се "закачи" отново на първата. Чак тогава му давам втората и той с охота си засуква от нея. След като се пусне и от втората изглежда напълно задоволен и спокоен. Не спазваме режим, на поискване сме. Не правим по-малка пауза от 2 часа между храненията, обикновено около 2,5 - 3 часа, понякога и по 4 часа, ако сме на разходка. А през нощта от скоро започна да спи по около 6 до 8 часа.
Според вас, трябва ли да се притеснявам? Има ли сред вас дългокърмещи майки, които кърмят и от двете гърди на едно хранене?
Виж целия пост
# 1
От 3-1 или 4-1 месец започнах да кърмя от двете гърди, защото и моята беба явно не се наяждаше от едната. В момента си имам кърмаче на 1 година и 3 месеца Grinning  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз винаги съм кърмела както дойде-в повечето случаи и от двете гърди. Кърменето и от двете гърди се препоръчва от почти всички източници, които съм чела. Няма никаква причина да се притесняваш!
Виж целия пост
# 3
Големината на гърдите няма нищо общо с количеството кърма.Не виждам нищо притеснително да даваш и от 2-те гърди.Все пак бебо расте и има нужда от повече кърма.
Виж целия пост
# 4
Първите 5-6 месеца кърмех и от двете гърди на всяко хранене. Слагай бебето ти и на двете, то сега расте и има нужда от повече кърма. Щом кърмиш на поискване, кърменето от двете гърди дори е препоръчително.
Виж целия пост
# 5
Аз също кърмя и от двете гърди.Когато моят син беше на възрастта на твоето дете се е случвало да му давам и от двете  Peace Не мисля,че имаш поводи за притеснение.А това за гръдната обикола,изобщо не е показател за количеството кърма  Peace Аз също съм с малки гърди,но все още кърмя  Peace
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай. Аз започнах от скоро да кърмя от двете гърди, но при нас вече от наместване в по-удобна поза.
Кърми и от двете гърди, като предлагай втората, след като се убедиш, че е изсукано и задното мляко. На следващото кърмене предложи първо гърдата, от която последо си кърмила.  Peace
Виж целия пост
# 7
И аз кърмих Мартина от двете гърди, и така 1г и 11мес., без проблем. Няма нищо притеснително в това. Peace
Виж целия пост
# 8
Дъщеря си кърмех от двете гърди, 11м и половина.
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички отзовали се    bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия