болнични 45 дни преди термина!

  • 20 367
  • 24
здр, можете ли да ми кажете кога ви изплатиха болничния , който е 45 дни преди термина ? И не един път ли изплатиха сумата или на два пъти.Притеснявам се 4е моят много го забавиха. newsm78 Money
Виж целия пост
# 1
Обади се в НОИ и попитай!
Виж целия пост
# 2
моя го изплатиха след около два месеца #Cussing out,но това беше миналата година -сега мисля че трябва да ги изплащат до 15 дни след като е пуснат
Виж целия пост
# 3
Да,много приказки се изприказваха,за това че болничните вече се били изплащали в 15 дневен(работни дни) срок,но...повярвай ми не е така,или поне при мен.Това,което мога да те посъветвам е да отидеш до НОИ,за да ги попиташ какво се случва-ще ти отговорят.А за следващия път,за да не се разкарваш всеки път до НОИ-вземи си ПИК(персонален идентификационен код) и чрез него на страницата им в интернет можеш всеки ден да си проверяваш преведените болнични.Този ПИК можеш да получиш в НОИ срещу попълване на една молба,която те ще ти дадат(отнема 5 минути) и веднага ти предоставят кода.Много е удобно,наистина! Party Hug
Виж целия пост
# 4
Звъни в НОИ и питай! Тормоз до дупка, друг начин няма!  Peace Разбира се, ако има проблем, вината може и да не е в тях, а в работодателя - като, например, грешка в подадената документация. Но в НОИ ще ти кажат, ако има проблем.
Виж целия пост
# 5
Аз си звъня без прекъсване от сутрин до вечер, на всички телефони, които имам, но никой не вдига. А до НОИ не мога да отида, постоянно имам някакви гадни контракции и трябва да лежа. Нямам и кой да пратя до там. E-mail-ите също не си ги четат явно. Сигурна съм, че работодателя ги е подал на време. Раждането наближава, а парите ги няма.
Виж целия пост
# 6
Чак не ми се вярва, че ще се изкажа в полза на НОИ, но... в болнични съм от началото на бременността и нямам абсолютно никакви проблеми с изплащането на болничните, даже се шегувах, че НОИ ми изплащат по-стриктно парите от фирмата.
Според мен основният проблем със забавянето идва от работодателя който не винаги е изряден с внесените осигуровки и документи или бави придвижването на болничния до НОИ, а често и от лекаря, ако е вписал нещо грешно в болничният лист.
Така че, бих те посъветвала първо да провериш как стоят нещата при работодателя ти.
Виж целия пост
# 7
Пиши им пак.Когато и да съм пратила писмо на следващия ден имам отговор. Питай работодателя си за входящия номер на придружаващото писмо и им го изпрати в мейла/noi@nssi.bg/ заедно с име и ЕГН.И при мен проблема повечето пъти е в работодателя
Виж целия пост
# 8
 #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Сега си получавам редовно парите от НОИ, обаче първия болничен /45 дни преди раждане/ ми беше издаден на 22.10, а получих пари само за октомври месец на 06.12. чак.
Виж целия пост
# 10
И не един път ли изплатиха сумата или на два пъти.

Зависи в колко месеца са ти календарните дни.... От НОИ изплащат парите на болничен лист и на календарен месец.... демек ако тия 45 дни са от три календарни месеца парите ти се изплащат на три пъти (болничния лист в случая е един).... Но наистина най-добре си вземи ПИК и си следи нещата....  Peace
In4oka първите ми пари НОИ ги изплатиха след като родих.... До колкото знам от НОИ дават една дата на работодателя и на тази дата той носи болничните, а след като ги занесе в НОИ се чака още 15 работни дни.... Та, ако например ти си подала болничния един ден след определената от НОИ дата, работодателят подава болничния в определената му дата, но следващия месец.... и после още 15 работни дни.... тоест в този случай се чака около месец и 20 дни....
Виж целия пост
# 11
Едва ли ще ти изплатят наведнъж.Изплащат първо за единия месец,после за другия и така.
Виж целия пост
# 12
И не един път ли изплатиха сумата или на два пъти.

Зависи в колко месеца са ти календарните дни.... От НОИ изплащат парите на болничен лист и на календарен месец.... демек ако тия 45 дни са от три календарни месеца парите ти се изплащат на три пъти (болничния лист в случая е един).... Но наистина най-добре си вземи ПИК и си следи нещата....  Peace
In4oka първите ми пари НОИ ги изплатиха след като родих.... До колкото знам от НОИ дават една дата на работодателя и на тази дата той носи болничните, а след като ги занесе в НОИ се чака още 15 работни дни.... Та, ако например ти си подала болничния един ден след определената от НОИ дата, работодателят подава болничния в определената му дата, но следващия месец.... и после още 15 работни дни.... тоест в този случай се чака около месец и 20 дни....
Болничните се представят в НОИ в деня, следващ този, в който са внесени осигуровките за съответния месец. Няма такова нещо всеки месец един работодател да представя болнични примерно на 20-то число Naughty Ако е внесъл осигуровки на 19-ти ще носи болнични на 20-ти; на следващия месец ако е внесъл на 25-ти, ще носи болничните на 26-ти и т.н.
Виж целия пост
# 13
На мен вчера ми написаха болничния и днес ходих до фирмата да си го занеса на счетоводителката... На въпроса ми "кога горе-долу ще си получа парите от НОИ", тя ми отговори ЮЛИ! Но не защото от НОИ ще ги забавят, а защото счетоводителката ще занесе болничния в НОИ след 15 юни!!! Е как да не ти се прииска да й отрежеш главата... но така било-осигуровките и болничните се носят на следващия месец, а иначе от НОИ си спазват сроковете за изплащането, поне вече е така! Търпение му е майката  #Cussing out
Виж целия пост
# 14
На мен вчера ми написаха болничния и днес ходих до фирмата да си го занеса на счетоводителката... ...
Ако на 15-ти юни ви превеждат заплатите за май и болничният е от май, е напълно нормално да внесе тогава жената болничния. Тя ли определя на коя дата да се изплащат заплатите във фирмата, че чак ще и режеш главата newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия