фритюрника ми избухна в пяна!??

  • 5 968
  • 14
олее,такова нещо ми се беше случвало когато пържех в тиган,май бяха бухти,а днес започвам да пържа шницели във фритюрника,слагам си аз със лъжицата смес,а се пени едно такова това олио,немога да го удържа,и ме е страх да затворя капака.и по едно  време взе да се лее отвън пяна с олио,направо ми се доповръща от яд.кажете ми защо стана така?
Виж целия пост
# 1
По две възможни причини - мазнината е прекалено много или имаш от фритюрниците, на които при пържене не се затваря капакът. Моят е такъв. Слагам мазнина на мин., иначе прелива пак с тази пяна. Ако затворя - също. Друга причина не знам.
Виж целия пост
# 2
Пяната трябва да е от кръвта в каймата .
Виж целия пост
# 3


 На мен така ми се случва като пържа толумби, но в тиган.Там няма капаци,  нито мазнината е прекалено много. Simple SmileВинаги се чудя защо така става, дано някой обясни.Все си мисля, че се получава като мазнината се използва прекалено дълго Thinking.Все на последната доза пържене ми изкипява.
Виж целия пост
# 4
Става така, когато се пържат тестени изделия с повече яйца (Биляна, на мен също на толумбите започва мног о да се пени към края, макар да пържа в голяма широка тенджера)  Или когато се панира с яйца - може да забележите как първите едно-две поставяния нямя пяна, после започва да има при всяко поставяне.

В бухтите има яйца, в шницелите - също. Нормално е.

Виж целия пост
# 5
Е, Пепито ме изпревари- от яйцата е.
Виж целия пост
# 6

          LaughingЗнаех си кои ще дадат правилен съвет!Благодаря ви!
Виж целия пост
# 7
Старите кримки, нали  Laughing
Виж целия пост
# 8
на мен ми се е случвало това с пяната при пържене на картофи  newsm78

вината беше в олиото, беше шарлан Peace
та не винаги е от яйцата
Виж целия пост
# 9
И на мен като ми се е случвало не е имало яйца. Факторите явно са комплексни и различни  Grinning
Виж целия пост
# 10
има и олио и мазнини, които не са добре рафинирани и имат остатъчно количество вода.   
Виж целия пост
# 11
И на мен ми се е случвало това, но причината не е в яйцата, защото във фритюрника пържа само картофи. Но пък като махна капака, няма проблем. Сигурно фритюрникът ми е от тези, които не се затварят с капак при пържене, както е написала Блонди. Иначе винаги съм се чудела на какво се дължи. Понякога съм сигурна обаче, че и олиото не е много читаво.
Виж целия пост
# 12
От олиото е...аз замалко така не изхвърлих чисто нов фритюрник...но майка ми го взе и след като го изми го зареди с нова мазнина си работеше перфектно.
Иначе яйцата също може да са причината/но при мен се е запенвало и в тиган,когато пържа нещо с повече яйца/
Виж целия пост
# 13
Понякога съм сигурна обаче, че и олиото не е много читаво.

можеш да си убедена в това.

аз също пържа само картофи във фритюрника и се случва това - децата са инструктирани никога да не пускат кошницата с картофите отведнъж, а постепенно, защото веднъж на мен просто ми "извря" олиото отвън.

Иначе яйцата също може да са причината/но при мен се е запенвало и в тиган,когато пържа нещо с повече яйца/

да, от яйцата се пени дори и в тиган, без значение колко е олиото вътре.
Виж целия пост
# 14
излиза пяна защото има яйца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия