Темата в "Бон Апети" за захранване на кърмачета

  • 996
  • 14
Днес е темата за захранване на кърмачета в "Бон Апети". Рецептата е за картофено пюре и кисел.
Странно ми е, че педиатърката в рецептата освен пасирани картофи и мляко, прибави и 1/4 ч.л. краве масло.
Редно ли е според вас за първо захранване да са даде и краве масло? Също така каза, че според рецептата трябвало да се сложи и захар, но ако се прави със сладък картоф - не била необходима. Или аз нещо не съм наясно, но нали захарта трябва да се избягва поне до 1 год.? Или може би само аз съм на това мнение.. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Честно казано и аз доста се позачудих newsm78 с това краве масло и то в такова количество. А за захарта също ми стана интересно, но колкото педиатри, толкова и мнения. Захар сложих/кафява/ на 11 месеца и то толкова малко, че...можеше и без нея в попарата за да видя дали ще я яде, щото я отказваше до тогава. Лично за мен това с кравето масло като захраване ми звучи доста безумно - т.е въвеждаш картоф, краве масло, захар и това се води захранване newsm78 - незнам, ама др Антонова и др.път е казвала разни неща дето на мен лично не ми харесват, а основно съм се образовала от кърмаческия и така съм си захранвала дедето. "Кравешките" продукти също ги въведох доста късно, но както излиза явно можело и доста по-рано да се даде масло примерно.
Виж целия пост
# 2
Подкрепям изцяло вашите мнения относно захарта и продуктите от краве мляко.Аз още не съм давала.
Но все пак не може да се отрече , че д-р Антонова даде много полезни съвети и цитира становищата на различните организации занимаващи се с детското здраве.А и като цяло на фона на цялата БГ система за захранване със сок и от 2-3-4 месец, нейните думи ми звучаха повече от обнадедаващо.Дано поне в тях се вслушат майките, които не ползват интернет.И дано по-често се чуват подобни съвети по телевизията.
Виж целия пост
# 3
Сега чета темата и съвсем се обърках.От днес започвам захранване с пюренце от картоф и морков.Педиатърката ми каза да сложа няколко зрънца сол,но аз съм чела че не трябва и не сложих.Но прибавих много малко краве масло също по нейно предписание,а от вас разбирам че не трябва.Бихте ли ми казали защо не е хубаво да се дава краве масло и сол на тази възраст
Виж целия пост
# 4
Аз сол не слагам въобще, но по малко захар в попарката слагам, така само я приема. А краве масло дадох от 7 месец, слагам го в домашно-пригетвените от мен пюренца, защото нали витамините в тиквата и морковите са мастно разтворими и трябва да се сложи малко мазнинка. А може и зехтин да сложите, аз в началота слагах по една кафена лъжичка зехтин.
Виж целия пост
# 5
Сега чета темата и съвсем се обърках.От днес започвам захранване с пюренце от картоф и морков.Педиатърката ми каза да сложа няколко зрънца сол,но аз съм чела че не трябва и не сложих.Но прибавих много малко краве масло също по нейно предписание,а от вас разбирам че не трябва.Бихте ли ми казали защо не е хубаво да се дава краве масло и сол на тази възраст
Солта все още не може да се преработва от бебешкия организъм. Тя за възрастните хора не се препоръчва, какво остава пък за бебе...
А с кравето масло може да поизчакаш някой и друг месец, защото може да предизвика алергия, както и другите кравешки продукти.
Аз също досокоро за мазнина слагах зехтин. След 9тия месец започнах да слагам масло.
Виж целия пост
# 6
Не преставам да се ядосвам, всеки път като уцеля да гледам предаването с въпросната педиатърка!
До скоро говореше глупости от сорта как СЗО препоръчва захранване след 4-ия месец!
В коментираното от вас предаване се поправи, но пък лично тя препоръчвала захранването да било най-късно след 5-6мес. Rolling Eyes
В общи линии ако се загледате, ще констатирате че постоянно си противоречи в препоръките кое от кога се дава../или по-скоро се "поправя" вследствие на вълната от имейли от възмутени родители Mr. Green/
Виж целия пост
# 7
Оставам с впечатлението, че въпросната педиатърка иска да се хареса на всички- и на тези, които са за късно захранване и на даващите сок на излизане от родилния дом /а да не забравяме и Любителя-на-запръжката-и-мазничкото Иван Звездев/. Според мен, тези теми в предаването повече вредят отколкото помагат. лично аз много се ядосвам, но това явно е от следродилната депресия  Laughing Иначе, какво да се учудваме- в България националния спорт е "Да се харесаме на целия свят", а и да не забравяме, че тук се е родила абсурдната поговорка и вълкът сит и агнето цяло.   bouquet
Виж целия пост
# 8
И аз смятам, че подобни теми в предавания вредят повече, отколкото да помагат на и без това обърканите майки. Последния път и аз се възмутих за начина по който приготви картофеното пюре, все едно го приготвя за себе си. Масло и сол за толкова малко бебе и то да се прибавят към първата му храна - пълен абсурд. Същото се отнася и за захарта. Картофеното пюре му го приготвях, като сварявах едно малко картофче и към него прибавях кърма и го пасирах. Ставаше малко като лепило, затова когато е съвсем готово добавях още малко кърма, разбърквах добре и му го предлагах.
Виж целия пост
# 9
именно и на мен никога не ми ства ясно , от кой месец трябва да започне захранването и с какво , ние от 10 дни сме на сокчета ,които и правя с ябълка и морков, ,, а постоянно получавам напатки , че е още мноооооого рано ,,,,,, офф, тая тема ми е болна,,,,,, дано някоя мила мама да ми разясни !
Виж целия пост
# 10
А да не говорим, че захарта е просто крайно неуместна-във посочената от нея рецепта, пюрето се правеше с адапт. млако, което е сладко. И с кърма да е, вместо АМ-пак е сладко...та защо да се слага още захар?! newsm78
Виж целия пост
# 11
и аз гледах предаването и също мисля, че кравето масло и захарта са неуместни.мен обаче повече ме интересуваше рецептата за кисела.доколкото разбрах се прави със сухо мляко.това не е ли също опасно?нали специално за деца под 1год. се препоръчват каши с АМ, а не със сухо мляко!ние също сме на възраст, в която мисля да давам кисел и много се чудех с какво мляко и дали въобще да слагам в него.АМ май не трябва да се вари (не ползвам и за това не знам), а сухо ме е страх да сложа.Дали може само с вода?
Виж целия пост
# 12
Да, и на мен ми стана странно, че лекарката приготви кисела със сухо мляко Shocked Иначе подчерта, че не трябвло да се прави с прясно мялко, понеже то не било подходящо за бебетата. А сухото мляко от какво се прави, м?
Абе, тия лекари и те са толкова объркани по въпросите с бебешкото хранене, че нямам думи.  Close Ами като не знаеш, седни един ден, прочети, научи, да не се излагаш. А тя клъвнала оттук-оттам, чула-недочула и айде...
И пак тази лекарка е сравнително добре, може ли да се сравни с авторката на книгата, която обсъждахме наскоро, а? Stop
Виж целия пост
# 13
именно и на мен никога не ми ства ясно , от кой месец трябва да започне захранването и с какво , ние от 10 дни сме на сокчета ,които и правя с ябълка и морков, ,, а постоянно получавам напатки , че е още мноооооого рано ,,,,,, офф, тая тема ми е болна,,,,,, дано някоя мила мама да ми разясни !
Никога не бих критикувала някоя майка, заради начина, по който отглежда детето си. Щом си сметнала, че вече му е време за сокчета, добре. Мога единствено да ти кажа как аз постъпих.  Захраних сина си на почти навършени шест месеца с картофено пюре, от което не остана много очарован. Спрях да го мъча и смених картофеното пюре с тиква, после морков, тиквички, карфиол и т.н. докато въведа всички зеленчуци. Тук може да намериш отговор на всички въпроси, свързани със захранването.
Виж целия пост
# 14
и аз гледах предаването и също мисля, че кравето масло и захарта са неуместни.мен обаче повече ме интересуваше рецептата за кисела.доколкото разбрах се прави със сухо мляко.това не е ли също опасно?нали специално за деца под 1год. се препоръчват каши с АМ, а не със сухо мляко!ние също сме на възраст, в която мисля да давам кисел и много се чудех с какво мляко и дали въобще да слагам в него.АМ май не трябва да се вари (не ползвам и за това не знам), а сухо ме е страх да сложа.Дали може само с вода?
Кисел с кърма - това е рецептата, която лично на мен ми допадна най-много. Може да я пробваш или да се поразровиш с търсачката за други. Във форума има много теми, свързани с приготвянето на кисели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия