Забранени храни за кърмачки

  • 11 634
  • 27
моля , кажете кои са забранените храни за кърмачки. Отвсякъде слушам различни мнения.
благодаря ви предварително !!
Виж целия пост
# 1
Мисля,че чак забранени не,но трябва да се внимава с консумацията на:  кафе,какао,мед,фъстъци,бобови,газирани напитки,зеле,кафяв шоколад,цитруси,на мен дори педиатърката ми беше препоръчала в началото да избягвам и консервираните храни,консервите.Друго не се сещам сега,другите ще допълнят предполагам.
А ако нещо специално те интересува просто попитай,тук има момичета,които са наистина компетентни и мисля,че с радост ще ти отговорят.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Алкохол. Цигари.
Носят се легенди, че ако ядеш зеле или бобени храни, детето може да има колики, но това е абсолютно недоказано и много индивидуално.
Огромни количества млечни продукти (напр. 1 л прясно мляко + 2-3 кофички кисело на ден). Иначе няма проблем да се хапват.
Цитрусови плодове - обикновено няма проблеми с тях, но някои ги избягват поради страх от алергии (също е недоказано и рядко).
Чай от мента, градински чай (салвия) - намаляват кърмата.
Безалкохолни напитки - не за друго, ами се лепят на дупето.
Кафе, черен чай, шоколад - ако са в неумерени количества - защото детето може да се превъзбуди и после приспиването става мисия невъзможна.

Моето мнение е, че няма забранени храни, различни от тези за бременната - в края на краищата докато се роди, детето пак се е хранило чрез майката.
Виж целия пост
# 3
Huba_Buba ,благодаря ти за отговора.

Една майка ми каза , че тяхната педиатърка и е казала да не яде зелена салата,агнешко и телешко меко и ягоди. А пък аз всяка вечер ям зелена салата в огромни кочества . Тези , които си ги изброила ти ,  ми ги каза нашето педи и с тях внимавам.

чудя се какво да изключа още ,защото сина ми е много неспокоен, реве постоянно.
Виж целия пост
# 4
Ей, Миленче, четеш ми мислите. Тъкмо щях да пускам същата тема.  Hug

Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?
Виж целия пост
# 5
Ох,аз избягвам да давам съвети,пиша само когато мисля,че нещо го знам със сигурност.Затова не мога да ти кажа какво друго да избягваш,но това неспокойство да не са колики?Синът ми не е имал,та и за тях не мога да бъда особено компетентна,но попринцип знам,че в тези случаи трябва да се избягват газообразуващите храни.
Виж това за алергизиращите храни и на мен ми е интересно,но щом препоръчват да ги избягваме,би трябвало да има нещо доказано.Ама....да видим.Предполагам,че когато й е възможно и Хедра ще се включи.
Виж целия пост
# 6
Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?

Не.
В блога на Бу имаше статия ако се не лъжа, трябва да поровя.

ПС: Ето я - http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

И още една - http://www.blizodobebeto.com/2008/01/29/gastro/
Виж целия пост
# 7
Като излязох от родилното и се метнах в къщи да ям овесени ядки, бобови храни, царевица, много зеленчуци и то все целулозни. Като се замисля бебка доста започна да реве и да е неспокойна. Майка ми ми каза да намаля целулозата - ефект имаше, но не особено значителен. Тогава разбрах, че са я хванали коликите и окончателно спрях да ги ям. Изобщо се чудех какво да ям. Така или иначе коликите минаха с или без лекарства и аз отново си минах на стария режим.
Питах докторката относно алергизиращите храни, тъй като точно тях особено обичам и ядях през цялата бременност. Тя ми каза, че особено, ако съм яла през бременността, вероятността да се окажат алергизиращи на бебето е много малка. Така че е индивидуално. Аз не съм се лишавала от никакви алергизиращи храни: цитруси, фъстъци, ягоди, шоколади и др. Даже сега чакам с нетърпение ягодите.
Щом детенцето ти е неспокойно и реве - може да са колики. Пробвай да ограничиш тези храни, които дразнят. Ако приспива крачета към коремчето и реве вечер, да не те отчайвам, но са колики. В аптеките продават капки - пробвай с тях, освен това има едни възглавнички пълни с гел, които можеш да затоплиш и да сложиш на коремчето - това със сигурност успокоява.
Виж целия пост
# 8
много благодаря на всички за отговорите.

Най-вероятно са колики.Първо бяхме на Саб , после -Еспумизан , а сега-Инфакол. Ефект-нулев.
Виж целия пост
# 9
Аз пък от самото начало още отакакто забременях и после след като кърмих почти 9 месеца си ядях каквото си искам, както преди. Много и разнообразна храна. Ограничих единствено алкохола (но бира не съм преставала да пия) и лютите храни избягвах (обичам пикантните неща). Също така не пуша. И витамини не съм пила. Държа да отбележа, че искарах нормална бременност, без никакви отклонения и родих 54 см. и 3480 гр. здраво момиче (нормално раждане) и точно на термина си. И да отбележа не е алергична към нищо, дори и към яйца, ягодово пюре и абе към нищо. Да ми е жива и здрава и Вашите бебоци също, но съвета ми е не се вманиачавайте. Така, че не зависи какво ще ядете всички бебета са различни.
Виж целия пост
# 10

Носят се легенди, че ако ядеш зеле или бобени храни, детето може да има колики, но това е абсолютно недоказано и много индивидуално.
Когато кърмих голямата дъщеря първите месеци ги ограничавах, но ми писна и после си ги ядях на корем - проблеми не е имала! Сега с бебка реших че пак ще е така и беше на 5 дни, когато ядох боб. И от тогава и почнаха коликите! Отаначло реших че аз съм виновна, но след като коликите продължиха и без боб и др. храни май е било съвпадение! За всеки случай обаче мисля да ги избатвам за сега!
Виж целия пост
# 11
Без да съм прочела всички мения искам да споделя. Моят педиатър ми беше казал да избягвам колбасите и филетата, а  да ям "истинско" месо. От личен опит - внимавай с крушите, че това, което ме разхлабва , действа така и на бебо в повечето случаи /докато е само на кърма - това са моите наблюдения/.
Виж целия пост
# 12
Ей, Миленче, четеш ми мислите. Тъкмо щях да пускам същата тема.  Hug

Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?
НЕ!
Виж целия пост
# 13
Здравейте!Ако мога да ви помогна с моя опит.Относно коликите-само веднъж си позволих да ям гювеч и...просто не искам да си спомням за какъв рев ставаше въпрос.Много ни помагаше включен сешуар.Сякаш се случваше чудо.Бебенцето се успокояваше от монотонния шум и заспиваше.Понякога и загрявахме коремчето с него.А спрямо алергените-около 6 май ядох повечко агнешко месо и домати и сега детенцето ни е цялото в лишеи ,така че...
Виж целия пост
# 14

Това за агнешкото го чух , но не мога да си обясня защо и от него са получават такива работи !!!
А доматите  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия