ВАРНА или БУРГАС?

  • 4 491
  • 75
Решили сме да си купуваме апартамент на морето.Това ни е много стара мечта и сега смятаме да я изпълним.Мъжа ми смята,че е най-добре да купим апартамент във Варна или Бургас.
Според вас кой от двата града е по-хубав и по-подхдящ за покупка на такова жилище,което ще ползваме основно за отдих?Кажете ми и по-хубавите квартали в тези два града.Искам апартамента ни да има изглед към морето,това ми е задължително условие.Благодаря предварително на всички,които ще се включат с някаква информация или съвет.
Виж целия пост
# 1
Не бих си купила апартамент нито във Варна,нито в Бургас , нито в който и да било курортен град или комплекс , ако го използвам само за отдих!Ще се чувствам задължена да ходя всеки път там на почивка , за да оправдая инвестицията , а мен еднообразието ме влудява.
Виж целия пост
# 2
Варна е ужасна лудница напоследък, мамите от Бургас да кажат как е там..
Тук не бих препоръчала нито един район. Дори и да си близо до морската градина там в почивни дни е такава лудница, че определено не си почиваш
Виж целия пост
# 3
разбира се, че Варна. Градът е в пъти по-напред от Бургас. Приятели от Бургас много се оплакват. Дано с новия им кмет нещата се подобрят.
Виж целия пост
# 4

Според мен ако ще купувате апартамента само за почивка големия град май не е много подходящ. Защото си оставаш в същата лудница.
Може би е по-добре по-малко населено място в близост, за да може хем да почивате ефективно , хем да града да ви е на една ръка.

Това си е мое мнение де( живея на морето).
Хайде успех в търсенето! Peace
Виж целия пост
# 5
Аз съм от Бургас и бих казала,че е хубаво място за живеене (предполагам и за отдих)  Simple Smile За комплекс бих ти препоръчала Лазур,намира се точно покрай морската градина и същевременно е близо до центъра. А защо не погледнете за апартамент във Св.Влас,от там имам много добри впечатления като цяло. Ами успех в избора.  Simple Smile Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 6
Варна-жк "Чайка", има най-много зеленина в околоблоковите пространства и морето е наблизо.Сега ремонтират плажната алея и вечер през лятото там е "Един безкраен малък празник".
Виж целия пост
# 7

Според мен ако ще купувате апартамента само за почивка големия град май не е много подходящ. Защото си оставаш в същата лудница.
Може би е по-добре по-малко населено място в близост, за да може хем да почивате ефективно , хем да града да ви е на една ръка.

Това си е мое мнение де( живея на морето).
Хайде успех в търсенето! Peace

Подкрепям това мнение. Ние си купихме на Арапя. Аз лично предпочитам южното черноморие, някакси ми е по-топло и синьо, затова бих избрала Бургас. Но лудницата в града все пак си е обикновена градска лудница, при това засилена от летовници-курортисти. Та затова си мисля, че някое околно селце би било по-добро решение.
Виж целия пост
# 8
 През лятото в Бургас да си починеш е хм.. трудно Laughing. Предполагам варненци ще потвърдят, че и във Варна през летния сезон е невъобразима лудница.
 За парите, които ще дадете за апартамент в града, ще купите апартамент в курортен комплекс, а може и по-евтино да ви излезе.
Виж целия пост
# 9
Варна  Peace  Peace  Peace Аз съм пристрастна обаче(Варненка съм).....В квартал "Чайка" е много хубаво.По-нависоко е и въздуха се обменя много добре от морето.Близо е до морската градина,плажовете,както и до центъра и може да има изглед към морето.....
Виж целия пост
# 10
Бургас, естествено. Живяла съм и в двата града, разликата е огромна.
Това, което не ми харесва във Варна :
-хората
-задръствяния
-големите разстояния
-скапаните улици

Единственият плюс, за който се сещам е голяма морска градина и някой друг магазин, нищо друго.

Виж целия пост
# 11
разбира се, че Варна. Градът е в пъти по-напред от Бургас..

Но лично аз не бих  купила апартамент в някой от кварталите, прекалено е шумно за почивка.За препочитане е извън града ,близко до морето,в момента има огромно прдлагане на затворен тип комплекси.
Успех в избора!
Виж целия пост
# 12
Аз във Варна не съм ходила от 15 години  Embarassed  , но за Бургас мога да кажа, че много ми харесва за живеене. За почивка - не знам, не мога да преценя. Предполагам, че няма да почивате в града, а ще го използвате като отправна точка за пътуване без преспиване към някое хубаво място наоколо, поне ние така правим. За съжаление тези места намаляват с всяка изминала година  Sad .
Виж целия пост
# 13
да се включа и  аз  Grinning
апартамента, в който предстои да се нанесем е на много хубаво, тихо и спокойно местенце, с аромат на чистота и гора, когато съм там се чувствам като на почивка, за съжаление не знам до кога ще е така  Rolling Eyes
в блока има апартаменти, които имат невероятна гледка към морето, но за жалост нашия не е от тях... наслаждавам  се на морска панорама в момента, докато сме на квартира (в Чайка) и се опитвам да акумулирам положителни емоции от гледката, че да си имам за после  Mr. Green , наистина е много зареждащо сутрин да видиш морето...
но според мен Чайка май не е добре за инвестиция - повечето блокове са стари, а новите са разположени твърде близо до пътя и са нагъчкани един в друг, което е типично за сегашното строителство  Close
дано намерите хубаво местенце, където да успявате да се отдадете на пълен релакс  Peace

Виж целия пост
# 14
разбира се, че Варна. Градът е в пъти по-напред от Бургас. Приятели от Бургас много се оплакват. Дано с новия им кмет нещата се подобрят.
Напълно подкрепям Peace Ако авторката на темата е решила да купува  в самия град , Варна е по-добрия избор.
Лично на мен повече ми допада вилната зона на Варна, района малко преди Златните. Там въздуха е по-чист , а климата е съчетам - гора-море.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия