Ъглов шкаф

  • 2 881
  • 11
Решила съм да правя ремонт с леко преустройство на кухнята, като направя пространството в ъгъла малко по-използваемо. Ето го изходното положение: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=237934&photo=85


На долния ред искам да направим шкаф с вратички от онези сгъваемите (дано се сещате), а на горния - от този тип: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=237934&photo=202

Искам да помоля тези, които имат подобно разположение да споделят впечатления, идеи и всякакви тънкости. Много ме вълнува също въпросът какъв е минималният размер на двете сгъвки на долната вратичка, така че да е удобно за ползване. Аз съм предвидила от едната страна 30см, а от другата  - 25см, дали е добре?
И друго, колко е оптималната ширина на горната вратичка според вас?


ПС: и един допълнителен въпрос, макар и не по темата:
Колко ви е разстоянието между горния и долния ред? Моето започна да ми се вижда голямо, като започнах да мисля за слагането на горния  newsm78
Виж целия пост
# 1
Решението с чупеща се вратичка ми се вижда много по-разумно, отколкото шкаф с въртящи се етажерки /имах такъв в старото жилище и беше абсолютно неизползваем - много малко неща побираше, а и беше много труден за почистване/.
Ако вратичките ти са по около 30 см, това означава, че отворът общо ще е 60 см. /при теб в случая - 55 см./ което е напълно достатъчно за дупка на шкаф.
Разстоянието между моите шкафове /горни и долни/ е 60 см. В стария апартамент беше 50 см. - аз съм ниска и този вариант май ме устройваше повече.
Виж целия пост
# 2
Моето разстояние мужду горни идолни шкафове е 55см,просто 60 ми идваха много.И аз имам горен ъглов шкаф.Вратичката му е 35см,но ми идва молко тясна,ако е 40см ще е добре,но този размер си идва като се направи проекта и се изчислят другите шкафове. http://images24.snimka.bg/005325742.jpg  . Съседите ми имат такава долна чупеща вратичка със сантиметри мисля 30/30 и мисля че това е по-добрия вариянт от всякакви други ъглови механизми,които заемат място, а не събират много неща.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите.   Simple Smile
Въртящи се чудеса определено няма да слагам, защото съм решила да подменя и плота и да преместя мивката максимално в ляво. Тоест каналът и тем подобни ще  се паднат в ъгловия шкаф.

rosiel, кухнята ти е много хубава - и на цвят и като разпределение  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз бих сложила и на двете места от ъгловите вратички, така ще запазиш линията на кухнята
Кошниците не ми харесват, а и не са удобни
Виж целия пост
# 5
Evgenia* и аз много ги харесвам тези чупещи се вратички. Струваха ми се много практични и красиви. Като поръчвахме кухнята обаче дизайнерката изрично спомена, че пантите на мястото на чупката увисвали. Откакто ми го каза обърнах внимание на всички шкафчета от този вид - пантите на всички на посоченото място бяха увиснали и по този начин цялата вратичка леко увисва....Затова решихме да няма такова нещо - по-неудобно е с обикновена врата, спор няма. Ама пък не искам и да увисне...
Що се отнася до въртящите етажерки - хич нем и се струват практични. Може би, ако човек има голяма кухня и може да си позволи малко разхищение на пространство идеята е чудесна.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Не знам дали увисват, но мен още ме е яд, че не сложихме такива.
Всеки път псувам, като трябва да взема нещо от вътрешната страна на шкафа  #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Имам такъв ъглов шкаф на горен ред от около 1 година и половина. Вратичката вече е увиснала, въпреки че в него държа неща, които ми трябват рядко и не го отварям много често.
Виж целия пост
# 8
Ето това е нещо, което и през ум не ми беше минавало. А дали не е възможно да се помогне на пантите, например като се монтират магнитчета. Или по друг някакъв начин да се поеме част от тежестта на вратичката  Thinking
Виж целия пост
# 9
Ето това е нещо, което и през ум не ми беше минавало. А дали не е възможно да се помогне на пантите, например като се монтират магнитчета. Или по друг някакъв начин да се поеме част от тежестта на вратичката  Thinking

До колкото съм гледала, има магнитчета, но просто не са достатъчни. Пък и с времето магнитите поотслабват. Може би, ако е на долна вратичка по-няма да се забелязва, че е увиснала, но....
Моят съвет е да разгледаш такива кухни и да прецениш дали би направила компромис с това или не. Аз прецених, че ще ме дразни. Пък и на нови неизползвани кухни щом бяха увиснали, си представих при употреба какво ще се случи.....Но за някой друг може да не е такъв проблем.... Grinning
Виж целия пост
# 10
Аз пък с целия си акъл и сложих освен ъглов шкаф и кошница вътре. КАто ви чета съм се набутала по два параграфа, честито на печелившите Confused
Виж целия пост
# 11
Ейййй момичета благодаря за идеята, това с чупещата вратичка е направо супер!!! не се бях сещала за това!!! мерси!!! сега глухата част на кухнята ми в ъгъла може да е напълно достъпна като един дълбок шкаф!!! добре, че кухнята ми още не е поръчана и още е в процес на проект. Пак благодаря на всички!!! А относно въпроса с разстоянията  по проект моята кухня е 90см.  долна част /60см. е между двата и  започва горния ред който е на 90см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия