Черешите?

  • 3 060
  • 17
Искам да ви попитам давате ли вече сок от череши на бебетата си? Моето бебче е на 3 месеца и се чудя дали е удачно да му давам и сокче от череши? Питам, защото малко или много тези ранни череши ме съмняват  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Вече давам сок от череши - 6-7 череши смесвам с половин ябълка или круша.Няма оплаквания.Можеш да сложиш 1-2 череши + друг плод (ябълка сигурно вече сте пили) и така с течение на времето да увеличиш черешите.Според мен така ще установиш сама дали на бебето му понася.Избираи по-узрели .
Виж целия пост
# 2
Не разбрах на какво хранене е бебето ти?
Аз не бих давала сокове преди 4 месец (ако е на изкуствено хранене), но ти решаваш сама. Отчети, че черешите действат разхлабващо, така че не прекалявай с количеството на сока, да не стане разстройство.
Виж целия пост
# 3
На естествено хранене сме, т.е. само на кърма. За сега сме пили само сок от ябълки и от време на време с малко морков. Просто исках да му разнообразя менюто, че ябълката сигурно вече му е писнала  Laughing . Днес пробвах с една лъжичка сок от череша,но се понамръщи и ,както казва мама Кенга, по-добре ще е ако го смеся с ябълката Sign Exclamation
Виж целия пост
# 4
А бихте ли ми казали как точно правите сок от череши? Че с кухненския робот нещо не ми се получи като хората Embarassed
Виж целия пост
# 5
Аз, лично изтисках 2-3 череши през марля и му дадох една лъжичка само за проба. Честно казано не знам как ще се изцеди сок от череши с кухненския робот  Confused
Виж целия пост
# 6
Здравейте!
Имайте предвид, че от черешите може да се появят повече газове. Аз бих изчакала малко с тях. Пък и лятото тепърва предстои , има време за разнообразие.
Виж целия пост
# 7
Със сокоизтисквачка става за 10 секунди.
Виж целия пост
# 8
А пюре може ли да се прави от черешите?
И като как става тази работа? Трябва ли да се вари? А люспите да се махат ли? И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?
Ама че съм питанка... Rolling Eyes  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 9
Цитат на: lilita
А пюре може ли да се прави от черешите?
И като как става тази работа? Трябва ли да се вари? А люспите да се махат ли? И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?
Ама че съм питанка... Rolling Eyes  Laughing  Laughing


Аз правих вече Wink
За варене не мога да ти кажа, защото тука всички мами варят, аз - не Wink  Sign Exclamation Тъй, че сами си направи избора Sign Exclamation Не махам люспи, защото сме големи вече на 9 1/2, но дори и да сте по-малки с пасатора не се усещат въобще. Смесвам го с ябълка и банан Sign Exclamation Супер става Wink  Sign Exclamation Истинско плодово пюре.
Щях да забравя, в готовите няма сигурно защото е по-трудоемко да се обезкостяват череши Sign Exclamation
Виж целия пост
# 10
Благодаря, Афродита, страхотна си!
Аз също не варя домашните плодови пюрета, а само пасирам плодовете.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Цитат на: lilita
Благодаря, Афродита, страхотна си!
Аз също не варя домашните плодови пюрета, а само пасирам плодовете.  Laughing



Еееееееееее, най-после Wink  Wink  Wink  Wink  Wink
Бях започнала да си мисля, че нещо не съм в ред Wink  Wink  Wink
Макар, че в предната тема пишеш, че даваш пюре на Хаме Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Цитат на: lilita
И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?

на Ам.ам има и само череши, и асорти с череши
Виж целия пост
# 13
Давам Хаме, за да има разнообразие в плодовете, а пък и защото с тях мога заместя хранене. Иначе пасирам само банан и ябълка, то друго просто няма какво още.
Детето го набананих и наябълчих цяла зима, вече ми е съвестно Wink Дори моркови не смея да използвам в моите пюрета, защото нямаме собствено производство.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: lilita
Давам Хаме, за да има разнообразие в плодовете, а пък и защото с тях мога заместя хранене. Иначе пасирам само банан и ябълка, то друго просто няма какво още.
Детето го набананих и наябълчих цяла зима, вече ми е съвестно Wink Дори моркови не смея да използвам в моите пюрета, защото нямаме собствено производство.


Laughing  Laughing  Laughing Ха, и ние се набананчихме и наябълчихме Grinning  Sign Exclamation Само, че аз имам замразени от лятото праскови и кайсии, до някое време имахме и зимни круши, че така се оправихме с разнообразието. А, аз замествам едно хранене с банан и авокадо. Прекрасно кремче става.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия