Сватба в Гърция - какво трябва да знам?

  • 3 813
  • 5
Канена съм на сватба в Гърция, но нямам представа дали има нещо специфично в обичаите, за което трябва да знам предварително. Познанията ми се изчерпват с видяното в онзи филм "Моята голяма луда гръцка сватба".

Има ли нещо различно от нашенските обичаи по отношение на облекло, подаръци, ритуали и т. н.?
Виж целия пост
# 1
Не мога да се стърпя, ще прощаваш, гледай филма <Моята голяма гръцка сватба> , много показателен е  Mr. Green
Искрено се надявам някой да ти е по-полезен от мен...
Виж целия пост
# 2
Няма нищо по-различно от Бг. Колкото до филма "Сватба по гръцки" може да ти от помощ само ако си канена на гръцка сватба в САЩ Wink.
Виж целия пост
# 3
Филмът е гледан многократно, ужасно много ме забавлява.
Притеснявам се за някакви общоприети формалности, които местните приемат за даденост, но за нас са непознати, напр. дамите да са с шапки, да се избягва определен цвят или тип облекло...

А кога се подаряват подаръците и цветята на младоженците? Има ли някакъв ритуал за това?
Виж целия пост
# 4
Желателно е да не сте много разголени, защото попа може да ви изгони Wink. Покриването на главата не е задължително. 99% от младоженците си правят листа в някой магазин. Ако решите да им направите подарък извън тези магазини, обикновено се изпращат в дома им или се дават в църквата, цветята също. Поздравленията се правят веднага след венчавката, пред църквата. Там се прави и така нареченото "даруване",при нас носни кърпи, тук бонбониери, като нашите бонбонки в тюл, само че доста по големи.
Не се сещам за друго.
Виж целия пост
# 5
Питах младоженеца за подарък - списък, магазин, банкова сметка.... Отговорът беше, че не иска подарък, важното било да отидем... Всички така казват. Купихме подарък, естествено, макар и не по списък. Значи ще имаме предвид да дадем каквото трябва веднага след венчавката.

Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия