Посъветвайте ме - има ли смисъл от уред за готвене на пара

  • 969
  • 11
Здравейте, мами, които готвите на пара...Искам да започна сама да приготвям някои неща за бебчо, но не знам дали да купувам уред за готвене на пара или и тенджерата с приставка ще свърши същата работа. Единственото нещо, което ме спира да си взема уред, е че заема много място и може да се окаже сложна манипулацията с него. Все пак има ли предимства пред обикновената тенджера с приставка ThinkingЩе чакам да споделите личния си опит и предварително благодаря Simple Smile

P.S. Пуснах темата тук, а не в кулинарския форум, защото вероятно захранващите майки повече готвят на пара...Ако прецените може да я преместите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз си купих най-обикновена решетка, която се разтваря според размера на тенджерата. Много удобна джаджа за варене на пара и заемаща малко място, още повече, че от месеци не съм я ползвала и не се сещам да ми пречи.  Wink   bouquet

Общо взето странни уреди като яйцеварка, микровеле, уред за преваряване, уред за готвене на пара и други подобни не са добре дошли в моята къща.. Това са търговски трикчета-хитчета за мен.  Peace
Виж целия пост
# 2
На повечето уреди за пара частите където се слага храната са от поликарбонат - кофти пластмаса, която изпуска токсични химикали при нагряване. По-добре метална решетка в тенджерата или уред за ориз, понеже само оризът на пара неможе да се докара по друг начин.
Виж целия пост
# 3
Аз си купих най-обикновена решетка, която се разтваря според размера на тенджерата. Много удобна джаджа за варене на пара и заемаща малко място, още повече, че от месеци не съм я ползвала и не се сещам да ми пречи.  Wink   bouquet

И ние ползвахме тази решетка - препоръчвам ти я.
Виж целия пост
# 4
Всички в начало сме мн ентусиазирани, как ще приготвяме всичко сам и т.н. Grinning
Вземи си една решетка, така или иначе ще я ползваш при захранването-после детска кухня, която улеснява мн ежедневието Peace
Детето ще проходи, ще иска повече внимание, разходки навън в хубавото време и мисията с готвенето става почти невъзможна Crazy
Виж целия пост
# 5
Има смисъл. Нашият е на 3 нива, чисти се лесно, не заема толкова много място и се ползва почти всеки ден.
Виж целия пост
# 6
Купих си. И съм убедена, че щях да го ползвам повече, ако готвех повече  Mr. Green

Шегата настрана. Според мен си заслужава. И работата с него е лесна. И прихотвените неща стават бързо и са МНОГО ВКУСНИИИИ
Виж целия пост
# 7
решетка за тенджера  Peace купих си една, още не съм я ползвала но и не заема място
Виж целия пост
# 8
Аз също ползвам обикновена решетка за тенджера  Peace

Малко офче  Blush

MTV,честито ново бебче  Hug
Виж целия пост
# 9
И аз съм с решетка, която ползвах преди да се роди детенце, ползвам я и сега. На мен ми е удобна, не заема място и се мие в съдомиялната. Другото и удобство е, че мога да я сложа и в малка и в голяма тенджера. Не мога да сравня с уред за готвене на пара, дали нещата с решетка стават по-бавно, но и с нея не отнема много време.
Виж целия пост
# 10


Малко офче  Blush

MTV,честито ново бебче  Hug


Ще ме извините и мен за офф-а, но не мога да не Благодаря на GrOzNoTo^_^PaTe ! Hug
Виж целия пост
# 11
Има смисъл! Моя е на Мулинекс, на 3 нива, бързо готви, лесно се почиства... струва си. Е, място заема, но винаги може да му се измисли нещо. Става и за нас и за бебчо...  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия