питанка към мамите пили церукал?

  • 3 255
  • 6
Колко време го пихте, по колко табл. и след като го спряхте имаше ли промяна в лактацията!
Аз го пих 10 дни но след като го спрях намаля кърмата ми! И въпреки всички опити да компенсирам- не успявам! Та снощи пих 1 т. и веднага се увеличи количеството! Колко време може да се пие ?
Виж целия пост
# 1
Изписаха ми го в доза 3х1/2 табл. за 5 дни само и на въпроса ми колко често мога да си правя тези 5-дневни курсове,отговора на  доцентката беше не по-често от веднъж месечно,защото има доста нежелани ефекти,преминава и в кърмата.За съжаление вече нито лактогонни чайове ми действат,нито ядки,жито и т.н.Затова го пих с почивки от 10-15 дни-значи 2 пъти в месеца си правех курс на лечение.Наистина от първото хапче имах ефект,като ги спра-положението беше плач и нервене на гърдата.И пак ги почвах.Сега съм ги спряла от 20 дни,но кърма имам доста,не знам на какво се дължи,може би се успокоих,че бебка направи 6 месеца-а се молех да мога да я кърмя поне до 6 месеца пък после-докато имам кърма.Но аз започнах да ги пия когато Симона беше на 4 месеца.
Виж целия пост
# 2
Препаратът се взима 3-4 пъти дневно по 10мг и не се спира рязко, а само с внимателно намаляване на дозата за по-продължително време, поне за седмица, докато се спре напълно, иначе млякото почти моментално рязко намалява. Да, има кофти ефекти, и не се препоръчва ползването му при жени с история на депресия от всякакъв вид, както и при хора със сърдечни смущения. Есенциално важно е по време на приема му и след това гърдите да продължават да се изпразват минимум 8 пъти за 24ч включително нощем с помощта на ефективно сучещо здраво бебе или електрическа помпа болничен тип, в противен случай млякото отново ще намалее.
Виж целия пост
# 3
А аз го спрях изведнъж.... ами така е като нямат опит лекарите  ...
Наложи се и АМ да давам няколко вечери. А иначе здраво сучещото бебе е налице!
А като казваш за депресии- наистина ми беше малко по ревящо в началото. Явно е било от това, ама аз съм силна и се справям!
От снощи взех да го пия , но мисля да е по 1 т. дневно , ще видим след 3-4 дни ще го намаля през ден ... и т.н.
Виж целия пост
# 4
По-скоро се прави така - ако си вземала по 4 таблетки дневно, започваш да взимаш 3х1 за 1-2 дни, после 2х1 за 1-2 дни, 1х1 за 1-2 дни и тогава спираш. Само по една таблетка дневно едва ли ще вдигне много количеството в момента - наблюдавай да видиш какво е положението. А ако се налага пак да прибягваш до такива средства, питай директно лекаря за Мотилиум - той е доста по-безвреден от церукала и може да се приема значително по-продължително време (до 8 седмици).
Виж целия пост
# 5
Благодаря за информацията!  bouquet Всъщност аз го пих 2 пъти по 1т. и го спрях изведнъж. А снощи пих 1 т. и наистина имаше ефект! Та ще видим... може би ще е по добре с мотилиум!
Виж целия пост
# 6
Незнам дали церукала помогна или якото сучене последните 5 дни, най вече нощем , но пих само два дни по 1 т. и нямам нужда вече! Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия