Какви са критериите детската градина

  • 1 844
  • 24
Мили мами,реших да споделя, да ме посъветвате,и някой с повече опит да каже малко мнения,ето и проблема ми(сигурно не само и мой)
Синът ми е 3г и 3 месеца,отказват да го вземат на детска,в списъка са деца по малки от него с няколко месеца,днес при разговороа ми с директорката ми заявява,че децата се взимат по социални критерии,какви са те?
Не споменах ,че живея в малко провинциално градче и всички се знаем,родителите,децата .
На мен ми е ясно че за тези деца е ходатайствано,защото няколко пъти съм го чувала и от майките-нали сме една компания.
В новата групичка са 7 деца,сигурна съм че има място и за още едно(или се лъжа?!)
Какво мога да нправя,накой ако може да ме светне за тези критерии или правила.....
Благодаря на всички предварително
Виж целия пост
# 1
Ох , навсякъде са дефицит местата в детските градини май. Децата в групата предполагам, че няма да са 7, а поне 25. Ти подала ли си молба за кандидатстване в детска градина? Кога излизат списъците със приетите деца? Не зная при вас кои деца са с предимство. Може би директорката или общината решават какви ще са привилегиите. Тук с предимство са децата, които имат брат или сестра в същата градина, деца сираци или полусираци , мисля че районирането отпадна.
Виж целия пост
# 2
директорката ми заявява,че децата се взимат по социални критерии,какви са те?

Питай я нея какви са тези социални критерии, на които детето ти не отговаря и тя как точно го е разбрала това - разпитвала ли те е нещо за детето ти  Thinking
7 деца в една група ми се виждат много малко - в нашата са 30, макар че не ходят всички, де.
Виж целия пост
# 3
Молба подадох миналата година август,на мен също не ми е ясно защо са толкова малко децата в групата,а списъците излязоха днес.
Честно казано незная кои деца са предимство тук,от думите на директорката разбрах ,че това са деца със самотна майка,близнаци и още нещо ми издрънка!
Но в градчето което живеем няма как да се изразя....бедни хора-дано не обидя някой-така че и аз не разбирам по какво са ги избирали децата.
Нищо не ме разпитвала за детето ми,но най интересното е че преди известно време ,за да се подсигуря ходих питах дали ще го вземат и тя ми заявява ДА,а сега?!?!
Виж целия пост
# 4
Имах предвид че не ги избират по социално положение Peace
А тук общината е богата и не се плащат такси за детска градина.
И кой да вземе или не директорката,току що разбрах,е решавала ТЯ.
Тя е правила списъците и е решила кое дете ще е в детската и кое не,а пред мен ми излиза със социални критерии
Виж целия пост
# 5
Ааа сега разбирам. Явно корупцията е голяма в този случай щом е без пари посещението. newsm78
Виж целия пост
# 6
Май да,имам един въпрос,четох една подобна тема сега,че ако се пусне писменно оплакване до инспектората и се направи проверка за да се установи някакво нарушение,после няма никакъв шанс детето да посещава тази детска градина,така ли е и защо,ако някой може да ми отговори
Виж целия пост
# 7
Всяка община на общински съвет определя критериите и начина за постъпване в ДЗ.
Не може директорката сама да решава кой ще вземе и кой не.
Отиди пак при нея и поискай правилник или решение на общински съвет, което да прочетеш и да се запознаеш с правилата. Понеже има вероятност да те баламоса и да ти откаже, тогава направи искането си писмено до нея, тогава няма къде да ходи. След като се запознаеш с реда и правилата, тогава ще решиш има ли смисъл от жалби или няма.
Виж целия пост
# 8
Ами пробвай тогава в друга детска градина, аз също съм от малък град и дори 2 учителки от различни детски градини идваха у нас да ми се молят да запиша детето при  тях.Успех  newsm10
Виж целия пост
# 9
Ами пробвай тогава в друга детска градина, аз също съм от малък град и дори 2 учителки от различни детски градини идваха у нас да ми се молят да запиша детето при  тях.Успех  newsm10
Тук градината е само една,мерси Peace
Виж целия пост
# 10
Лелеее ако нямаш връзки,  значи нямаш шанс така ли  newsm78. Ако се оплачеш може да се отрази върху отношението към детето ти, ако си мълчиш губиш отвякъде...
Виж целия пост
# 11
Говори с нея, да ти покаже къде са описани критериите за прием и на кои точно твоето дете не отговаря. И я уведоми,че ще подадеш оплакване в общината.
Виж целия пост
# 12
Извинявам се, че използвам темата, но искам да попитам нещо в тази връзка:
Ако дете не е прието с набора си (поради липса на места, примерно, но има подадена молба) и не тръгне на градина на 3 г. в първа група, как изобщо ще тръгне във втора група?
Важи ли молбата в същата градина, все пак прием за втора група няма, никой не се отказва от място, как стоят нещата в такъв случай?
Виж целия пост
# 13
Ако следващата година се освободи место може да приемат детето. Мисля, че трябва да се разговаря с директора как точно се процедира в градината.
Виж целия пост
# 14
Ако дете не е прието с набора си (поради липса на места, примерно, но има подадена молба) и не тръгне на градина на 3 г. в първа група, как изобщо ще тръгне във втора група?
Важи ли молбата в същата градина, все пак прием за втора група няма, никой не се отказва от място, как стоят нещата в такъв случай?
Моят син тръгна направо във 2-ра група.Имаше свободни места и нямаше проблем.
Но трябва да се пита в съотв. детско заведение и да се разговаря с директора. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия