Излизане по мъжки ..

  • 15 513
  • 453
Или излизат ли вашите мъже по мъжки, може и не регламентирано, но като няма кой да гледа детето ... просто така става.
 newsm78
След брака и раждането на децата какво се промени (промени ли се всъщност) мъжа до вас. Тежи ли му разходката събота и неделя (когато единствено може да си почине) и пропуска ли повод да спомене много разредилите се излизания в името на семейството. Не е ли това нещо нормално и все пак като живота на майката се променя коренно, не е ли нормално и този на бащата да се промени без това да става със - "Ама аз ето че много рядко излизам на дискотека, (чувствай се виновна че ме ограничаваш) ".

Не ме разбирайте погрешно, няма проблем с излизанията отвреме на време и по мъжки и по женски; но когато това с женските не се случва почти, а пък мъжките са ... веднъж на 1 - 2 месеца като не се броят, излизанията на кафе и бири след мача в събота или като има шампионска лига. Аз ли нещо съм станала по-критична и предменструално нервна или всъщност и други като мен биха се дразнили??!!
Виж целия пост
# 1
Моят много рядко ..... за сметка на това 95 % от свободното си време прекарва "по мъжки" пред компютъра  Wink Crossing Arms
Нищо не се промени по моему откакто имаме трети член на семейството .... той и преди си "висеше" , просто продължи да го прави .... дори понякога се чудя как да го изгоня на вън, поне да не ми е пред очите и да не ме дразни допълнително  Mr. Green
Абе, не го вземай навътре и така да е / повода по който мислиш, че си станала нервна и критична / .... дори се радвай .... след някой друг ден ще отмине ако наистина е така  Laughing
Мъжка им работа  Wink
А ... и още нещо се сетих като ти видях лентичката .... този период е особено труден за майката  Peace
Мисли си как след някоя друга година ще излизат заедно със сина ви по мъжки  Party
/ Моят мъж с радост забелязвам, че колкото по се очовечва малкия е по-склонен да му обръща внимание /
Виж целия пост
# 2
В годината се случва 1-2 пъти да ходи на техно парти. Рискувам някоя наркоманка да му увисне на врата  Joy
Виж целия пост
# 3
Ами какво да ти кажа... На всеки му се иска да излиза от време на време, а възможностите за това доста намаляват, след като имаш дете. Ако има начин да го оставите на някого и да излезете заедно, това е идеалният вариант... иначе всеки си решава - аз имам проблем, доста подобен на твоя... и се дразня също толкова - но решение не мога да ти предложа  Tired то си зависи от човека - ако той наистина смята, че има право да си излиза, а ти си длъжна да гледаш детето, няма оправия  Rolling Eyes
Друг вариант е ти също да излизаш понякога сама, а той да гледа детето - но защо ли си мисля, че описаният от теб тип мъж трудно ще се съгласи на такова нещо  ooooh! Дано не съм права... най-добре обсъдете тези варианти, дано стигнете до споразумение   bouquet
Виж целия пост
# 4
"Веднъж на един-два месеца" изобщо не ми се вижда много, аз самата излизам по-често от това. Мъжът ми е на моменти- или всяка седмица по един-два пъти, или с месеци у нас  Crazy. Всеки има право да разпуска както му харесва, но разбирам за какво говориш. Аз самата също се дразнех, че моите излизания са строго подготвяни от към гледане на детето/макар че често си го гледа баща му/, а той може да се хване и да излезе и в десет без да се замисля. Поговорихме навремето, обесних как се чувствам и се разбрахме  и аз да имам право на известна "спонтанност" в излизанията.
Виж целия пост
# 5
Ами какво да ти кажа... На всеки му се иска да излиза от време на време, а възможностите за това доста намаляват, след като имаш дете................
Друг вариант е ти също да излизаш понякога сама, а той да гледа детето - но защо ли си мисля, че описаният от теб тип мъж трудно ще се съгласи на такова нещо  ooooh! Дано не съм права... най-добре обсъдете тези варианти, дано стигнете до споразумение   bouquet

Няма проблем аз да изляза ако искам, аз сама съм си виновна, защото вместо да си чукна срещичка аз чакам да видя дали няма да измислим нещо заедно да правим. А и ако изляза все се чувствам неспокойно че съм излязла и звъня по 100 пъти.... ... мой си е проблема ама пак се дразня бе. Защото ако аз мисля да изляза - информира с 5 дена предизвестие, а когато той излиза - ми казва днес или в най-добрия случай предния ден. Ето днес мач, пък после и диско може; няма лошо да беше казал по-рано да се уговорим с родители да гледат детето да излезнем заедно.... ама така ще скапем мъжката вечер.

Всъщност той любимия си е мнооо готин, ама трудно се съобразява  Joy
Виж целия пост
# 6
Катюша... хмм като прочетох поста ти ... се замислям - да това е основния проблем със спонтанното излизане, но аз не търся спонтанност в моите искам да я премахна(айде да е по-рядко) от неговите. А и може би ми се натрупват разни неща, .... еднообразия, предменструален (или по-скоро стресиращо закъснение).... и разни такива нервни моменти, в които очаквам разбиране, желание за някакъв вид комуникация от негова страна и ... друго отношение бе .. уфффф не е лек семейния живот Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Все по-рядко излизаме и двамата, но затова пък непрекъснато посрещаме гости. Това е нашият начин да се забавляваме с тези, които не можем да видим навън. Мисля, че можеш да предложиш на съпруга ти подобен вариант.
Виж целия пост
# 8
Все по-рядко излизаме и двамата, но затова пък непрекъснато посрещаме гости. Това е нашият начин да се забавляваме с тези, които не можем да видим навън. Мисля, че можеш да предложиш на съпруга ти подобен вариант.

Този вариант го има - изключително редовно имаме гости, дори сега на гергьовден един приятел си празнува в нас именния ден - беше си парти. Минимум веднъж седмично имаме гости, събираме се често. Но това днес е второто излизане... така спонтанно в рамките на 1 месец.

А просто напоследък ми се събира, празниците беше чудесно, но иначе откъм месец насам - 3 пъти в седмицата мъжа ми е на курс след работа, всяка неделя рита,..... и тези спонтанни излизания хич не ми доставят радост.
Виж целия пост
# 9
Ако се чувстваш недобре от тези излизания, просто поговори с него. Докато го няма не мисли единствено за липсата му, направи вкъщи купон, покани приятелки, може и с деца. Занимавай се с нещо, което обичаш.  Темата май е за ДиС...
Виж целия пост
# 10
При нас е обратното ,мъжът ми е голям домошар , а аз не чак толкова голям. Laughing
Виж целия пост
# 11
Ако се чувстваш недобре от тези излизания, просто поговори с него. Докато го няма не мисли единствено за липсата му, направи вкъщи купон, покани приятелки, може и с деца. Занимавай се с нещо, което обичаш.  Темата май е за ДиС...

Сори ако въпроса е тъп ама кво е ДиС?

А иначе решения много, разговори - от тези безкрайните сме имали. Не че толкова търся решение, просто имах нужда да споделя щото ми е едно такова криво Simple Smile
Виж целия пост
# 12
В момента моят мъж е излязъл по мъжки. И тъй като имаме още един мъж в семейството, взел е и него - 9годишния ни син. На гости са у приятел. Там големите мъже разпускат на биричка, а малкия мъж има компания - племенницата на приятеля.
И сам излиза и аз излизам сама с приятелки. Ако случайно ни се засекат излизанията отделно, тогава или бабите помагат, или, което е по-често, номера е кой първи ще уведоми другия за излизането си - той печели. Днес и аз имах намерение да излизам, но останах вкъщи с малката, защото той ме изпревари.

П.П. ДиС - подфорум "Дом и Семейство.
Виж целия пост
# 13
При нас или излизаме заедно, или никой не излиза.Това е положението.И двамата ни устройва.
Виж целия пост
# 14
Rhiana гледам бебо е още малък, като мине още една година представяш ли какво ще ти е!? Взимай мерки овреме, докато не му е станало навик, че после няма оправяне. Не е честно, че живота на жената се променя коренно след като се появят децата, а при мъжа промяната е много малка- той все така си ходи на работа, все така си почива вечер и през уикендите, все така излиза по мъжки и пр. Така, че от теб зависи това да не продължава занапред! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия