Молба към майките на 4-класници във Варна

  • 389
  • 1
Здравейте, едно от майчетата в темата за бъдещите първолаци, сподели следното:

Моята дъщеря вече завършва първи клас, и искам да споделя с вас това, което научих през последната година. Оказа се, че наистина училището не е толкова важно, колкото е учителя. След като миналата година много внимателно решавах къде и защо да учи детето ми, сега бих въвела един основен критерий: отношението на учителя към децата - дали е топъл човек, дали и как ги насърчава, има ли индивидуален подход, пука ли му за тях, те обичат ли го, обръща ли внимание и на друго, освен на ученето - да създава колектив, да ги насърчава да се изявяват в различни области, и какво остана - да си преподава материала разбираемо. Моята дъщеря е при учителка, която много хвалеха, но определено сега не бих избрала за нищо на света. Учи се добре, но това е само защото има добра подготовка от градината и дома - не виждам абсолютно нищичко, с което да е насърчена ( ине само тя). С две думи - разпитвайте по-подробно родителите на завършващи четвъртокласници, присъствайте на предварителните родителски срещи (аз не сварих), говорете с бъдещите учители и наблюдавайте внимателно. Ако са нервни, притеснени или раздразнителни, то НЕ Е защото приказват с родители, такива ще си останат през всичките 4 години...

Та молбата ми е, да споделите къде и при кого учат децата ви и дали сте доволни?
Виж целия пост
# 1
Синът ми учи в училище"Цар Симеон 1" при г-жа Момчева.Много съм доволна от отношението й към всяко дете,от неговите възможности и желание да учат.Тази жена успя да направи 23 деца индивидуалисти един екип.Препоръчвам я на всеки родител на бъдещ първокласник 2008\2009 г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия