Купих си една муха...(антика от мелхиор)

  • 2 789
  • 9
Здравейте! Simple Smile

Ще споделя  с вас поредната си днешна глупост, надявайки се да ми помогнете с разрешение...
Та преди няколко дни, минавайки покрай античен магазин, от пръв поглед си харесах една муха, муха-пепелник! Simple Smile Реших, че много ще отива на къщурата ни и споделих веднага желанието си да я купим с мъжа ми.Той я хареса, но не се съгласи да вземаме "поредната ненужна вещ" и отмина.Възползвах се да вляза и да доразгледам магазинчето, веднага щом зърнах навън, че любимият ми се е заприказвал с негов познат, който срещна и без много да огледам решавам, че ще му я подаря (пък той после ще я хареса), дори капарирам и карам продавачката да прибере бъдещата ми "поредна глупост".
Днес минавам, вземам си стоката, пак без да доогледам и чак когато се прибирам я поставям гордо на масата и о, ужас!Единият крак на мухата липсва!Как не съм видяла, че е счупен???
Исках да ви питам, най-накрая, имате ли представа дали може за този крак да се направи една...восъчна отливка, нова сплав и евентуално да се запои?Или какво друго?
Като материал имаме ЦАМ (май така се води - цинк, мед, алуминий).

Много ще ви бъда благодарна, ако имате идея дали мога да поправя и задържа тази антика!Не ми се иска да правя опити за връщане...Sad
Виж целия пост
# 1
пусни снимка на антиката да се видят другите крака
Виж целия пост
# 2
пусни снимка на антиката да се видят другите крака


Минутка само, благодаря ти за вниманието! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ето една снимка, която направих преди малко:



Ako има нужда, ще пусна и още.

Не зная дали е съвпадение, но преди няколко часа се обърнах за помощ към приятел, бижутер, който също е от Стара Загора! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Не мога да помогна,но искрено се радвам на придобивката ти-нищо ,че е инвалид.Дано някой добър златар да ти помогне.Мелхиор може ли да се лепи( заварява или какъвто е подходящият термин)?
Виж целия пост
# 5
така като го гледам , да намериш някой който да го направи същия , ще ти излезе по-скъпо от целия сувенир
Виж целия пост
# 6
Не мога да помогна,но искрено се радвам на придобивката ти-нищо ,че е инвалид.Дано някой добър златар да ти помогне.Мелхиор може ли да се лепи( заварява или какъвто е подходящият термин)?

Simple Smile И аз се радвам, но се притесних за този липсващ крак - благодаря ти!
Да, точно това е и въпросът ми - дали мелхиор може да се запоява или каквото и да е там?Все пак е сплав иии...в главата ми се върти единствен вариант -леене.

Лабрадор, въпреки че искам всичко и всички около мен да са перфектни, Wink на тази муха може и да й простя за липсата, но това, което ме кара да си мисля за поправки е балансът й - няма го, особено щом я отворя като пепелник.
Така като го гледаш..., ти какво виждаш? Simple Smile Сигурно ще се откажа от много скъпи възстановки...Имай предвид, че не е много фин този сувенир, в дължина е 19см!
Виж целия пост
# 7
аз го виждам така:
отиваш при някой художник който да те насочи към някой който се занимава с пластика.
там ще направят калъп по десния крак на мухата с гипс евентуално, след това ще го отлеят предполагам от бронз. мехиора е бяло и лъскаво като среброто а това е жълто. Не е много сложна операцията, но ще отнеме време и незнам колко ще струва.
Виж целия пост
# 8
аз го виждам така:
отиваш при някой художник който да те насочи към някой който се занимава с пластика.
там ще направят калъп по десния крак на мухата с гипс евентуално, след това ще го отлеят предполагам от бронз. мехиора е бяло и лъскаво като среброто а това е жълто. Не е много сложна операцията, но ще отнеме време и незнам колко ще струва.

Да, точно това ще направя и аз, ако не се откажа, заради скъпото.В крайна сметка не ми пречи толкова, но нали исках да го подаря!
Виж целия пост
# 9
Не се занимавай, радвай си се на мухата така  Laughing Много време ще загубиш. Реши, че няма да я подаряваш и ще тисе стори перфектна  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия